FK Ventspils futbolisti Virslīgas čempionātā tikuši pie 11. uzvaras, viesos ar 2:1 pieveicot čempionu Spartaku, turklāt uzvaru nosargājot, spēlējot mazākumā.

Spēles pirmajā puslaikā 20 gadus vecais nigērietis Tosins Aijeguns izpildīja skaistu sitienu gandrīz no centra apļa, pārmetot bumbu pāri vārtsargam un 34. minūtē panākot 1:0. Pirmā puslaika turpinājumā rezultāts palika nemainīgs, bet otrajā puslaikā Aijeguns 50. minūtē tika noraidīts no laukuma. Pret nigērieti noteikumus pārkāpa mājinieku kapteinis Aleksandrs Kosoričs, kurš pēc brīža arī pats atradās zālājā, demonstrējot, ka saņēmis sitienu no Tosina (epizode video no 3:45). Mača galvenais tiesnesis Aleksandrs Anufrijevs ventspilniekam nekavējoties piešķīra sarkano kartīti, līdz ar to viesiem bija jāturpina spēlēt mazākumā.

Pēc astoņām minūtēm gan ventspilnieki spēja panākt divu vārtu pārsvaru, jo savā soda laukumā noteikumus pārkāpa jūrmalnieku vārtsargs Jevgeņijs Nerugals. 11 metru soda sitienu izpildīja Steniu, kurš bija nekļūdīgs – 2:0. 82. minūtē Spartaks pēc Artēmija Maļejeva izpildītā soda sitiena vienus vārtus atguva, bet izglābties no zaudējuma tomēr nespēja.

Spartaks iepriekšējo virslīgas maču aizvadīja 30. jūlijā, kad ar 4:3 uzvarēja Metta/LU komandu, turnīrā izcīnot otro panākumu pēc kārtas. Tikmēr Ventspils virslīgā tagad ir izcīnījusi piecas uzvaras pēc kārtas.

Kurzemes klubs šonedēļ gan šķīrās no sava uzbrukuma līdera Adelekes Akinjemi, kurš tika pārdots Kristiansandas IK Start komandai no Norvēģijas. Akinjemi ar 13 gūtiem vārtiem ir Virslīgas labākais snaiperis.

Spartaks un Ventspils šosezon savā starpā virslīgā bija tikušās divas reizes – aprīlī viesos ar 2:1 uzvarēja kurzemnieki, bet jūnijā jūrmalnieki ar tādu pat rezultātu pretinieku laukumā revanšējās.