Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 3x3 basketbola komanda - Kristaps Čavars, Kristofers Šepte, Toms Stupele un Rūdis Zernevics - izcīnījusi devīto vietu pasaules skolučempionātā U18 vecuma grupā.

Starptautiskās Skolu sporta federācijas rīkotajās sacensībās Serbijas galvaspilsētā Belgradā startēja 27 komandas no 26 valstīm. B apakšgrupā ventspilnieki izcīnīja piecas uzvaras sešās spēlēs, pārspējot labākos skolu 3x3 basketbolistus no Brazīlijas, Francijas, Ķīnas, Maķedonijas un Irānas, bet vienīgā neveiksme tika piedzīvota mačā ar nākamajiem čempioniem no Krievijas. Astotdaļfinālā Latvija ar 11:13 zaudēja Anglijai, ieņemot devīto vietu.

Krievijas spēlētāji finālā ar 18:15 pārspēja Francijas vienaudžus, savukārt Anglija tika pie bronzas medaļām.

Ģimnāzisti ceļazīmi uz Belgradu izcīnīja Latvijas Skolu sporta federācijas rīkotajās kvalifikācijas sacensībās 2017. gada septembrī Ķekavā.