LBL pusfināla ceturtajā spēlē Ventspils basketbolisti viesos ar 81:79 pieveica “Ogri”, līdz ar to sērijā panākot 3:1 un iekļūstot finālā, kurā atkal būs jātiekas ar VEF.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, bet pēc desmit spēles minūtēm punkta pārsvars bija mājiniekiem – 22:21. Otro ceturtdaļu Ventspils sāka ar septiņiem punktiem pēc kārtas, tomēr nostabilizēties vadībā nespēja un arī šīs desmit minūtes ritēja punkts punktā. Šoreiz gan nedaudz sekmīgāki bija ventspilnieki, pirmo puslaiku noslēdzot ar trīs punktu pārsvaru 38:35.

Pirmo nopietno pieteikumu panākumam Ventspils veica trešās ceturtdaļas beigās, kad izdevās tikt pie +8 (64:56), turklāt spēles pēdējās daļas gaitā plusi tikai auga. Tās vidū ventspilnieki jau bija tikuši pie 17 punktu pārsvara (76:59), taču Ogre neapstājās un ar agresīvu spēli prata atgūt intrigu. Ventspils jau sāka gaidīt spēles beigās, kamēr mājinieki pamazām drupināja savus mīnusus un 25 sekundes līdz spēles beigām tika viena metiena attālumā – 79:76 Ventspils labā.

Lai gan viesiem visnepiemērotākajā brīdi arī sāka klibot soda metieni (visā spēlē 26/39), tomēr vadību komanda neatdeva. Pēdējo grozu mačā un sērijā gan guva mājinieki, tomēr ar to tikai izdevās pietuvoties – Ventspils uzvara 81:78 un panākums visā sērijā 3:1. Atkal pieci ventspilnieki šajā mačā izcēlās ar vismaz desmit punktiem – Ronalds Zaķis sameta 16, Emanuels Ubilla guva 14, 12 Rihardam Lomažam, bet pa 11 guva Aigars Šķēle un Māris Gulbis.

Trīs spēles pieveicot Jūrmalu, finālā iekļuva VEF, taču finālsērijas kalendārs vēl nav zināms, turklāt tas var sanākt saraustīts, jo rīdzinieki jāspēlē arī VTB līgas ceturtdaļfinālā. Provizoriski fināls vārētu sākties ar spēlēm 19. un 20. maijā.

Komentāri (5)

• -2
    Nah Nahs. 14.05.2018, 22:37:13

VEFIŅŠ-ČEMPIONS!!!

• -2
    keda 15.05.2018, 08:52:13

Izskatās,ka viens aizmirsis nomainīt profilu :D Šķiet, pirms tam citam šitādi saukļi bija modē :D

• -2
    keda 15.05.2018, 08:58:39

Ja par pašu faktu, tad prieks, ka parādīja raksturu, savācās un neievilka garumā sēriju. Protams, 4. spēles beigas varēja būt arī mierīgākas, bet no otras puses īstajā brīdī tika paveikts nepieciešamais, lai uzvara neaizbēgtu. Ogre lika pretī ļoti asu spēli un bkv tas pats jādara ar vef. Cerams, krievu līgas pleiofs nesačakarēs mūsu finālu