Izcīnot uzvaru arī otrajā pusfināla mačā savā laukumā, Latvijas 1. līgas finālā otro gadu pēc kārtas iekļuvuši Venta 2002 spēlētāji, kas savā sērijā ar 3:1 pieveica Mārupi. Finālā pretī stāsies regulārās sezonas uzvarētāji HS Rīga 2001.

Sērijas trešajā spēlē, kas bija pirmā Ventspilī, mājinieki svinēja dramatisku uzvaru 2:1, bet ceturtā mača desmitajā minūtē tablo jau rādīja 1:1. Vispirms izcēlās mājinieks Elvis Kaimiņš, bet trīs minūtes vēlāk viesi panāca izlīdzinājumu. Mača 17 minūtes izskaņā Olimpiskā centra ledus hallē sākās Kristera Bergmaņa šovs. Vispirms viņš vēlreiz izvirzīja vadībā Ventu 2002, bet otrajā trešdaļā astoņu minūšu laikā iemeta vēl divas ripas, 34. minūtē liekot uz ledus lidot cepurēm – kā nekā sasniegts hettriks – un komandai nodrošinot vadību 4:1!

Pēdējās trešdaļas pirmajā minūte uz savu hettriku ceļu sāka Kaimiņš, gūstot savus otros vārtus un panākot jau 5:1, bet jau manāmi sašļukušo mārupiešu graušana turpinājās ar Aleksis Kristiņa vārtiem – 6:1! Lai gan diviem spēlētājiem tikt pie trim vārtu guvumiem šajā mačā tā arī neizdevās, arī Ventas nokļūšana finālā šaubas neviens neradīja. Lai gan pašās mača beigās tika ielaista vēl viena ripa, tas nedz mača, nedz sērijā vairs neko nemainīja. Ventspilnieki svinēja uzvaru 6:2, sērijā uzvarot 3:1 un otro čempionātu pēc kārtas iekļūstot finālā.

Tajā pretī stāsies regulārās sezonas uzvarētāji HS Rīga 2001, kas savā pusfinālā ar 3:1 pieveica Lido. Interesanti, ka pagājušajā sezonā septiņu komandu konkurencē rīdzinieki bija vien sestie un izslēgšanās spēlēs nemaz netika. Šosezon spēlē Ventspilī mājinieki papildlaikā piedzīvoja zaudējumu 2:3, bet viesos tāds pats rezultāts tika fiksēts pamatlaikā.

Arī finālā sērija ilgst līdz vienas komandas trīs uzvarām, bet tā sāksies 11. un 12. martā Rīgā.

Venta 2002 – Mārupe 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Vārti:
6:33 Kaimiņš (Golubovičs) 1:0, 9:15 Durdins (Lipsbergs) 1:1, 16:54 Bergamnis (Golubovičs, Kaimiņš) 2:1, 24:35 Bergmanis 3:1, 33:00 Bergmanis (Feifers) 4:1, 40:50 Kaimiņš (Vilmanis) 5:1, 47:43 Kristiņš (Feifers) 6:1, 57:55 Lipsbergs (Veršūns, Batraks) vair. 6:2
Sērijā 3:1

Finālsērijas datumi: 11.03., 12.03. (Rīga), 15.03., 16.03.(Ventspils), 18.03 (Rīga)