Kurzemes apgabaltiesa noraidījusi "Sabiedrības par atklātību "Delna"" civilprasību pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu par, viņuprāt, nepatiesu un godu aizskarošu ziņu izplatīšanu par organizāciju, informēja tiesas pārstāve Aiga Laugale.

Kurzemes apgabaltiesa, skatot civilprasību apelācijas instancē, to ir pilnībā noraidījusi, tāpat kā iepriekš pirmajā instancē to noraidīja Ventspils tiesa (tagadējā Kurzemes rajona tiesa).

Pilns motivētais apgabaltiesas spriedums tiks sagatavots 19. martā. Pēc tam to 30 dienu laikā būs iespējams pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

"Delna" bija vērsusies tiesā ar civilprasību pret Lembergu, prasot atsaukt, pēc organizācijas domām, nepatiesas un godu un cieņu aizskarošas ziņas par "Delnu", atvainošanos par tām, kā arī atvainošanos par nepamatotu un godu un cieņu aizskarošu viedokli.

Kā ziņots, civillieta tika skatīta apelācijas instancē, jo "Delna" pārsūdzēja Ventspils tiesas pagājušā gada 7. decembra spriedumu, ar kuru organizācijas civilprasība tika noraidīta. Biedrības pārstāvji iepriekš pauda viedokli, ka tiesas spriedums ir "nelikumīgs, nepamatots un ir atceļams", tāpēc "Delna" to pārsūdzēja pilnā apmērā.

"Delna" bija vērsusies Ventspils tiesā ar prasības pieteikumu pret Lembergu, jo 2016. gada 2. novembra preses konferencē "Valstī līdz idiotismam ir novesta personāla atlases politika", kuras video ieraksts pieejams Ventspils pilsētas domes "Youtube" kanālā, Lembergs vairākkārt pieminēja "Delnu", piemēram, sakot, ka ""Delna" pārstāv trīs biedrus" un "["Delna"] ir ārzemju specdienestu finansēta organizācija". Savukārt 2016. gada 30. novembra preses konferencē "Vai "Delna" ir politiska organizācija? Juridiski nav, faktiski ir!" Lembergs pauda, ka "["Delnas"] padome atrodas politisku amatpersonu rokās".

"Delnas" ieskatā Lemberga izteikumi ir nepatiesi, nepamatoti un negatīvi ietekmē organizācijas reputāciju.

"Delna" jau 2016. gada 14. decembrī nosūtīja Ventspils pilsētas domei un Lembergam pretenziju ar lūgumu šīs ziņas atsaukt un atvainoties biedrībai. Taču lūgums netika respektēts, tāpēc "Delna" vērsās tiesā.

Lembergs iepriekš sacīja, ka savos izteikumos par "Delnu" neko nepatiesu nesaskata. ""Delna" ir mazskaitlīga organizācija, bet viņus regulāri aicina uzstāties medijos, sevišķi valsts radio un valsts televīzijā," sacīja politiķis. "Piemēram, Latvijas brīvo arodbiedrību savienība ir daudz plašāka organizācija, ar desmitiem tūkstošiem biedru, tāpat Latvijas Darba darba devēju konfederācija ir liela organizācija, bet viņu pārstāvjus medijos nez kāpēc tik bieži nemana," apgalvoja Lembergs, paužot viedokli, ka "Delnu" varot uzskatīt par "pēc būtības politiski orientētu organizāciju, starp kuras biedriem ir ar reālo politiku saistīti cilvēki".

"Tāds ir mans viedoklis. Kā viņi par mani izsaka viedokli, tā es par viņiem. Par viedokli netiesā," sacīja Lembergs, komentējot Ventspils tiesas spriedumu. "Mani izteikumi par "Delnu" nav ziņas, tas ir viedoklis. Tas, ka par viedokļa paušanu var iesūdzēt tiesā, tikai norāda, cik tālu "Delna" ir no demokrātisko vērtību izpratnes demokrātiskā sabiedrībā. "Delna" par mani izsakās un gāna mani jau gadiem, bet es viņus par to tiesā nesūdzu. Laikam "Delna" uzskata, ka es par viņiem drīkstu izteikties tikai komplimentāri," piebilda Lembergs.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -1
    karlito 05.03.2018, 18:36:16

    Žēl,..!

  • -2
    Kurzemnieks 05.03.2018, 19:39:56

    A ko Delna būtu labāka? Sorosoīdu naudas apguves kantoris..

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: