Beidzot  var teit, ka vasara patiešām ir klāt un lutina mūs pilnā sparā gan ar siltu laiku, gan ar spožu sauli.

Ikvienam no mums ir zināms, cik patīkami šādos laika apstākļos ir pārvietoties ar jaukāko vasaras transporta līdzekli – velosipēdu. Tas priecē gan pieaugušos, gan bērnus, kuriem vasaras brīvlaikā velosipēds ir neatņemama  patīkama laika pavadīšanas sastāvdaļa. 

Lai prieks par patīkami un veselīgi pavadīto laiku nepāraug raizēs un satraukumos, atcerēsimies rūpēties par savu un sava īpašuma drošību! Atcerieties vienmēr izvērtēt apstākļus un padomājiet: vai tiešām būs droši savu velosipēdu atstāt konkrētā vietā; vai arī tad kad atgriezīsieties Jūsu velosipēds atradīsies vietā, kur to atstājāt aizejot?

Tāpat kā rūpējoties par savu mājokli, aizejot aizslēdzam ārdurvis,  tā atcerēsimies izmantot riteņu pretaizdzīšanas ierīces. Turklāt der atcerēties, ka šīs ierīces pasargās jūsu velosipēdu tikai gadījumā, ja tiks pielietotas pareizi.

Atgādinām vecākiem lieku reizi pārrunāt ar savām atvasēm gan ceļu satiksmes noteikumus, gan to, kā bērnam rīkoties, lai varētu justies drošs un neapdraudēts, baudot vasaras dāvātos priekus. Izskaidrot, ka savas lietas, tai skaitā arī velosipēdu, nedrīkst atstāt bez uzraudzības, nav vēlams dalīties ar savu braucamo ar nepazīstamām personām.

Atgādināsim bērniem tos faktorus, kas var novest pie nevēlamām sekām, kā, piemēram, zādzības, dažāda veida traumas. Der atcerēties – lai cik patīkama būtu pārvietošanās, klausoties mums tīkamu mūziku ar „austiņu” palīdzību, tas tomēr apdraud  drošību.

Šādā veidā atskaņota mūzika slāpē apkārtējos trokšņus, darot izklaidīgus kā riteņbraucējus, tā arī gājējus un tuvojošos transporta līdzekli var nepamanīt.

Atcerēsimies par drošību arī, patveroties no karstās saules ūdenī. Lai saules un patīkamu emociju pielieta atlikusī vasaras daļa!

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: