Atrasts nav zagts – iespējams, tā padomāja kāds laulāts pāris atrodot maku ar bankas norēķinu karti. Likumsargi bija gluži pretējās domās.

Kādā veikalā atrastajā makā skaidras naudas nebija, bet tajā bija norēķinu karte un arī kartes pinkods. Kāds ventspilnieku pāris nolēma izmantot šo iespēju un no kartes kādā bankomātā noņēma 100 latus un iztērēja savām vajadzībām.

Taču laulātie nerēķinājās, ka visi naudas noņēmēji pie bankomātiem tiek iemūžināti ar videonovērošanas kamerām. Tādēļ policijai ilgs laiks nebija vajadzīgs, lai noskaidrotu vainīgos.

Aprīlī notikušo noziegumu šonedēļ izskatīja Ventspils tiesa. Kā tiesā norādīja prokurore, tas ir smags noziegums, turklāt vainu pastiprinošs apstāklis ir tā izdarīšana grupā. Abi apsūdzētie prokurorei iepriekš skaidrojuši, ka bijuši naudas grūtībās, tādēļ kārdinājumam pretoties nespēja.

Kā vainu mīkstinoši apstākļi bija savas vainas atzīšana un izdarītā nožēlošana, abi nav iepriekš sodīti, kā arī visa nauda cietušajai jau tika atmaksāta līdz tiesai. Arī savā pēdējā vārdā laulātie apliecināja, ka izdarīto ļoti nožēlo un solījās tā vairs nedarīt.

Sieviete un vīrietis tika apsūdzēti pēc 193. panta otrās daļas, kas paredz brīvības atņemšanu no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu. Tomēr tiesa tik bargu sodu nepiesprieda. Ņemot vērā visus vainu mīkstinošos apstākļus, tiesa viņiem piesprieda sešu mēnešu pārbaudes laiku, ar nosacījumu, ka šajā laikā netiks izdarīts jauns noziegums, kā arī tiks izpildīti tiesas norādījumi – regulāri atzīmēsies probācijas dienestā un tamlīdzīgi.

Tikmēr maku nozaudētājiem atliek vien novēlēt būt prātīgākiem un blakus norēķinu kartēm nelikt lapiņas ar pierakstītiem pinkodiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: