Senā ēka Ostas ielā 9 bija jānojauc, jo tā bruka kopā un apdraudēja garāmgājējus. Saglābt namu vairs nebija iespējams.

Ēka pieder SIA Ventio un tai pilsētas pašvaldība uzlikusi par pienākumu ēku nojaukt, jo tās tehniskais stāvoklis bija bīstams, skaidro pilsētas domes Būvniecības administratīvās inspekcijas badītāja Ingrīda Eklone. Ja īpašnieki domes lēmumu nepildītu un paši ēku nenojauktu, tad nojaukšanu organizētu pašvaldība un iztērētos līdzekļus iekasētu no īpašnieka.

Vēsturniece Ingrīda Štrumfa stāsta, ka nams celts 19. gadsimta beigās – 20 gadsimta sākumā. Zināms, ka Latvijas laikā ēkā bijis metodiskais centrs ne tikai Ventspils, bet arī citām Latvijas skolām, kurā darbojušās zēnu rokdarbu darbnīcas. Padomju gados, ēkā bijusi šūšanas darbnīca.

Jau daudz runāts par to, ka vēsturiskās ēkas pilsēta zaudē tādēļ, ka īpašnieki tās nespēj ne apsaimniekot, ne pārdot par iecerēto summu. Taču risinājuma nav, un pilsēta turpina zaudēt vēsturiski interesantu apbūvi.

Būvniecības administratīvā inspekcija uzskaitījusi 24 īpašumus Ventspilī, kuru sliktais tehniskais stāvoklis un ēku izskats ne tikai bojā pilsētas vizuālo tēlu, bet apdraud iedzīvotāju drošību.

Vēsturniece Ingrīda Štrumfa uzsver, ka īpaši svarīgi būtu nepieļaut, ka postā aiziet tādas ēkas kā Tirgus laukums 1, ka ir viena no vecākajām koka ēkām Latvijā (1646). Īpaša ir arī ēka Kuldīgas ielā 13 (atrodas kafejnīca Baltkrievu virtuve) – vienstāva mūra dzīvojamā ēka (1768) ar mezonīnu, kas celta vēlā baroka stilā ar klasicisma elementiem un piederējusi Ventspils tirgotājam J. G. Frankam. Tāpat unikāla ir ēka Lielā iela 9 u.c.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: