Pedagogiem sācies atvaļinājuma laiks. Ceļojumi skolotājiem šogad nav pa kabatai. Tieši otrādi. Tā vietā, lai atpūstos, nākas audzēt un konservēt krājumus ziemai un piepelnīties dažādos darbos.

Ventspils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Aina Kļimoviča Ventas Balsij atklāja, ka informācijas par to, cik daudz un, kur skolotāji vasarā strādā viņai nav. Tomēr to, ka iespējas nopelnīt, strādājot ar bērniem vasaras nometnēs, šogad pedagogiem ir niecīgas, viņa apstiprina.

Līdzekļi nometnēm, kas tika organizētas iepriekšējos gados, šogad nav. Līdz ar to nav iespējas nopelnīt arī vasarā strādājot ar bērniem. Tikai nedaudziem ir izdevies nopelnīt kādu lieku latu privātajās nometnēs vai pasniedzot kursus. Vairāki novada un pilsētas skolotāji māca valodas bezdarbniekiem.

Tomēr daļa iecerējusi doties Latvijas mežos pēc ogām un sēnēm, lai piepelnītos tās nododot uzpircējiem. Ventspils 1.gimnāzijā Ventas Balss uzzināja, ka kupls skaits skolotāju atvaļinājuma laikā devušies uz laukiem pie radiem, lai palīdzētu saimniecībā un sagādātu lauku labumus ziemai. Arī novadā gandrīz katram skolotājam ir neliela saimniecība, kuras uzkopšana – ravēšana, marinēšana un konservēšana aizņem lielāko atvaļinājuma laiku.

Tomēr, kā uzzinājām Ugāles vidusskolā, ne visi ir gatavi samierināties, ka ar skolotāja algu, atliek tikai izdzīvot. Viena no skolotājām ir bijusi drosmes un apņēmības pilna, lai atpūtas vietā, dotos darba meklējumos uz Angliju. Uz to viņu pamudinājis dzīvoklī uzsāktais remonts, ko par ikmēneša algu nebija iespējams pabeigt.

Popes pamatskolas skolotājs, Aivars Žeimunds, savukārt atklāja, ka viņam bijusi iespēja vasaras laikā, kā katru gadu piepelnīties celtniecībā, tomēr šogad darba nosacījumi vairs nav bijuši tik elastīgi kā citu gadu. Līdz ar to nācies izšķirties – nopelnīt, vai palaist brīvsolī savus audzēkņus, kuriem tomēr sistemātiski treniņi vajadzīgi arī vasarā. Viņā pedagoga aicinājums ņēmis virsroku.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: