Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājums – garākā ziedu paklāja veidošana Ventspilī notiks jau pavisam drīz – 23. un 24. jūlijā.

 Sagatavošanās darbi notiek pilnā sparā, un, lai Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājums tiktu pieņemts un apstiprināts, jāizpilda virkne nosacījumu, viens no tiem – jāpieaicina sabiedrībā zināmi, uzticami un neatkarīgi liecinieki.

Neatkarīgie liecinieki nedrīkst būt iesaistīti Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājuma organizēšanā, un viņu liecības būs ļoti svarīga informācija, lai Ginesa rekords tiktu apstiprināts.

Neatkarīgo liecinieku liecībās būs jāapstiprina, ka Ginesa rekorda noteiktās vadlīnijas tikušas ievērotas, un tajās būs jānorāda precīza informācija, kas attiecas uz rekorda apjomu – paklāja izmēri, iesaistīto dalībnieku skaits un cita informācija, kas varētu apliecināt, ka Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājums ir noritējis atbilstoši noteikumiem. Katrs neatkarīgais liecinieks pasākumu vēros apmēram 2 stundas, bet pēc tam aprakstīs liecībā visu, ko šajā laikā ir novērojis.

Ventspils ir izvērtējusi un uzrunājusi iespējamos neatkarīgos lieciniekus, kuri ir sabiedrībā cienīti un uzticami cilvēki. Kā novērotāji savu dalību Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājumā ir apstiprinājuši Valsts kontroliere Inguna Sudraba, komponists Raimonds Pauls, selekcionārs un dārznieks, bijušais žurnāla „Dārzs un Drava” redaktors Aldonis Vēriņš, kā arī Latvijas Universitātes Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska. Ventspils pilsētas pašvaldība ir gandarīta, ka par neatkarīgo liecinieku Ginesa rekorda mēģinājumam piekritusi būt arī izdevniecības "Žurnāls Santa" galvenā redaktore Santa Dansberga - Anča.

Sportistus pārstāvēs maratoniste, Ņujorkas maratona uzvarētāja Jeļena Prokopčuka, kamaniņbraucējs un olimpiskās sudraba medaļas ieguvējs Andris Šics un viņa treneris Jānis Šics. Savu vērtējumu sniegs arī ventspilnieks un olimpiskās zelta medaļas ieguvējs šķēpmešanā Dainis Kūla. 

Neatkarīgo liecinieku vidū būs arī tēlnieki Gļebs Panteļējevs un Olga Šilova, kā arī Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs. Ziedu paklāja veidošanas procesu vērtēs arī Rīgas krievu teātra pārstāvji – direktors Eduards Cehovals un aktieris Jakovs Rafalsons.

Tāpat neatkarīgo liecinieku vidū redzēsim labi pazīstamos un iemīļotos Latvijas rakstniekus Ēriku Hānbergu un Andri Kolbergu, kā arī mediķus – kardiologu Andreju Ērgli un endokrinologu Valdi Pīrāgu. Savu liecību sniegs arī Valsts Kultūrkapitāla fonda direktors Edgars Vērpe. 

Ventspils pilsētas dome, kas ir Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājuma organizatore, pateicas visiem neatkarīgajiem lieciniekiem, kuri savu brīvo laiku veltīs šim pasākumam un sniegs savas liecības, tādējādi palīdzot Ventspils pilsētas un Latvijas vārdu ierakstīt Ginesa rekordu grāmatā.

Kā jau iepriekš ziņots, par godu Ventspils pilsētas 720. jubilejai 23. un 24. jūlijā Ostas ielas promenādē iecerēts izveidots 1500 m garu un 1 m platu ziedu paklāju, tajā izmantojot turpat 80 tūkstošus podiņos augošu puķu.

Izveidotais puķu paklājs būs apskatāms līdz pat 27. jūlijam, pēc tam puķes tiks izstādītas pie skolām un bērnudārziem, kā arī īpašā, pilsētas jubilejai par godu veidotā lielā puķu dobē, kuru iecerēts atklāt 30. jūlijā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: