Ap 1100 Krievijas pilsoņiem procesā ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) maksājumu pārtraukšana, ņemot vērā, ka viņiem anulēta pastāvīgā uzturēšanās atļauja Latvijā, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē norādīja labklājības jomas atbildīgo institūciju pārstāvji.

No tiem, kuriem uzturēšanās atļauja anulēta latviešu valodas zināšanu pārbaudes nekārtošanas dēļ, VSAA ir 1141 klients, un pašlaik notiek darbs pie detalizētas šo cilvēku lietu skatīšanas. Minētie cilvēki nesaņem pašvaldību atbalstu.

No Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāves komisijas sēdē teiktā secināms, ka, vismaz daļa no tiem, kuri pirmajā reizē nenokārtoja un laikus nepieteicās valodas pārbaudei otrreiz, vēl līdz 30.novembrim var pieteikties latviešu valodas zināšanu pārbaudes veikšanai.

Iespējams, arī uz tiem, kuri nav mēģinājuši līdz šim nokārtot latviešu valodas zināšanu pārbaudi, individuāli varētu tikt skatīts, vai konkrētajam cilvēkam pienākas uzturēšanās atļauja atbilstoši kādam no Imigrācijas likumā minētajiem nosacījumiem, piemēram, saistībā ar laulībām vai bērniem.

Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve pavēstīja, ka apmēram 25% no tiem, kam vajadzēja nokārtot latviešu valodas pārbaudi, nav mēģinājuši to darīt. Pašlaik atkārtotām pārbaudēm tiem, kuri neizdevās tās nokārtot ar pirmo reizi, ir atvērtas papildu pārbaužu vietas arī Rēzeknē un Ventspilī, lai tur dzīvojušajiem vieglāk līdz tām nokļūt.

VISC pārstāve pastāstīja, ka arī tiem, kam izsūtītas vēstules par to, ka ir jāpamet Latvija, var pirmo reizi pieteikties valodas pārbaude un daļa jau to dara.

PMLP pārstāve informēja, ka 15. septembrī tika atlasīta 3541 persona no Krievijas pilsoņiem viņu pastāvīgās uzturēšanās atļaujas anulēšanai, jo viņi nebija mēģinājuši nokārtot latviešu valodas zināšanu pārbaudi. Tika izsūtītas ap 3300 vēstulēm, jo mazai daļai nav vispār reģistrēta adrese un attiecīgās personas dzīvo jau ārpus Latvijas.

Par atsevišķiem no minētajiem cilvēkiem radinieki paziņojuši, ka cilvēks ir miris.

Jau ziņots, Imigrācijas likuma prasību dēļ līdz novembra nogalei Latviju var nākties pamest 3541 Krievijas pilsonim, informēja PMLP.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: