Tēma: Pilsonība

 • Izdoti pirmie izbraukšanas rīkojumi Krievijas pilsoņiem 4

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir izdevusi pirmos trīs izbraukšanas rīkojumus Krievijas pilsoņiem, kuri nav izpildījuši Imigrācijas likuma grozījumu prasības un nav iesnieguši nekādus dokumentus kādas uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai dzīvošanai Latvijā.

 • Valsts valodas pārbaudi pērn kārtoja 11 861 persona 6

  Valsts valodas pārbaudi lielākoties nav spējuši nokārtot Krievijas pilsoņi vecumā virs 75 gadiem, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) apkopotā informācija. Valsts valodas pārbaudi pērn kārtoja 11 861 persona.

 • Plāno izraidīt vismaz 1213 Krievijas pilsoņus 12

  No Latvijas tiks izraidīti vismaz 1213 Krievijas pilsoņi, kuri nav izpildījuši Imigrācijas likuma grozījumu prasības un iesnieguši dokumentus kādas uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai dzīvošanai valstī, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

 • Janvārī Krievijas Federācijas pilsoņu pastāvīgās uzturēšanās atļaujas zaudēs spēku 1

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka 2024. gada 3. janvārī Krievijas Federācijas pilsoņu pastāvīgās uzturēšanās atļaujas zaudēs spēku, ja Krievijas Federācijas pilsoņi, uz kuriem attiecas Imigrācijas likuma grozījumi, līdz 31. decembrim nebūs iesnieguši pieteikumu Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai.

 • Vēl var iesniegt dokumentus uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai 0

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri līdz 1. septembrim nebija iesnieguši dokumentus Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieteikšanai vai nebija veikuši pieteikšanos atkārtotai valsts valodas pārbaudei, vēl līdz 30. novembrim ir iespēja iesniegt dokumentus uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai.

 • Ap 1100 Krievijas pilsoņiem procesā ir VSAA maksājumu pārtraukšana 0

  Ap 1100 Krievijas pilsoņiem procesā ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) maksājumu pārtraukšana, ņemot vērā, ka viņiem anulēta pastāvīgā uzturēšanās atļauja Latvijā, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē norādīja labklājības jomas atbildīgo institūciju pārstāvji.

 • PMLP izsūtīs informatīvas vēstules Krievijas Federācijas pilsoņiem 4

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde šonedēļ izsūtīs informatīvas vēstules par uzturēšanās atļaujas derīguma termiņa beigšanos tiem Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri nav iesnieguši dokumentus Eiropas Savienības (ES) pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai.

 • Vairums Krievijas pilsoņu nav nokārtojuši latviešu valodas pārbaudi 8

  Vairums jeb 61% Krievijas pilsoņu, kuri bija reģistrējušies latviešu valodas pārbaudei, to ar pirmo reizi nav nokārtojuši, informē Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja Liene Voroņenko. Valodas pārbaudi bija iespējams kārtot no 11. aprīļa līdz 29. augustam.

 • No 2. septembra uzturēšanās atļaujas būs zudušas 3

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) gatavojas vēstuļu izsūtīšanai septembrī tiem Krievijas pilsoņiem, kuri nebūs veikuši nekādas darbības uzturēšanās atļaujas Latvijā pagarināšanai, aicinot viņus pamest valsti, stāstīja PMLP priekšniece Maira Roze.

 • Krievijas pilsoņi valsts valodas pārbaudēm varēs reģistrēties no februāra 1

  Krievijas pilsoņi, kuriem līdz šī gada septembrim ir jāiesniedz latviešu valodas prasmi apliecinoši dokumenti pastāvīgās uzturēšanās atļaujas Latvijā saņemšanai, valsts valodas pārbaudēm varēs reģistrēties no 1. februāra līdz 24. martam, savukārt pārbaudes plānotas laikā no 11. aprīļa līdz 31. jūlijam Rīgā, Daugavpilī un Liepājā.

 • Kara noziegumu atbalstītājiem varēs atņemt pilsonību 5

  Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Pilsonības likumā, kas dod tiesisku pamatu atņemt Latvijas pilsonību kara noziegumus atbalstošām personām, kuras pilsonības atņemšanas gadījumā nekļūs par bezvalstniekiem.