Tēma: Latviešu valoda

 • Iepazīsimies – latvietis Jānis Bērziņš no Indijas 9

  Kāds Ventas Balss lasītājs rosināja uzrakstīt par indieti, kurš sevi dēvē par Jāni Bērziņu, bet īstajā vārdā ir Rohits Gupta. Aktīvais jaunietis, kurš sociālajos tīklos jau iemantojis atpazīstamību, labprāt atsaucās aicinājumam tikties, lai atklātu, kāpēc Latvija viņam patīk krietni vairāk nekā Indija un kāpēc būt par Jāni Bērziņu viņam ir liels gods.

 • Ukrainas bēgļu bērniem būs jāmācās arī Latvijas skolās 1

  No jaunā mācību gada, šā gada 1. septembri visiem obligātās izglītības vecumu sasniegušiem nepilngadīgiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuriem ir piešķirts pagaidu aizsardzības statuss, būs pienākums iegūt obligāto izglītību Latvijā reģistrētā izglītības iestādēs klātienē.

 • Laikraksts iegūst īpašu kvalitātes zīmi 5

  22. martā Rīgā apbalvoja Valsts valodas centra un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes rīkotās akcijas "Latvijas mediju valodas balva laureātus". To vidū bija arī "Ventas Balss". Redakcijai nav ziņu par to, kurš laikrakstu konkursam pieteicis.

 • Izdoti pirmie izbraukšanas rīkojumi Krievijas pilsoņiem 4

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir izdevusi pirmos trīs izbraukšanas rīkojumus Krievijas pilsoņiem, kuri nav izpildījuši Imigrācijas likuma grozījumu prasības un nav iesnieguši nekādus dokumentus kādas uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai dzīvošanai Latvijā.

 • Galvenajā bibliotēkā aizsāk nodarbību ciklu ''Valodas pilnveides studija'' 1

  Martā Ventspils bibliotēkas mācību centrā aizsāksies nodarbību cikls “Valodas pilnveides studija” mazākumtautību iedzīvotājiem latviešu valodas prasmju uzlabošanai, lai veicinātu latviešu valodas lietošanas un apguves iespējas, kas savukārt uzlabotu socializēšanās iespējas. 

 • Izraudzīts 2023. gada vārds un nevārds 2

  Par pagājušā gada vārdu pasludināts "atdēvēt, atdēvēšana", kas nozīmē pārdēvēt, atjaunot pienācīgu nosaukumu, informē Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas vadītājs Uģis Nastevičs.

 • Valsts valodas zināšanas būs obligātas arī auklītēm un skolotāju palīgiem 0

  Algotiem bērnu pieskatītājiem un skolotāju palīgiem varētu tikt noteikts ierobežojums strādāt izglītības iestādē, ja Valsts valodas centrs (VVC) būs konstatējis neatbilstošas valsts valodas zināšanas profesionālo un amata pienākumu veikšanai, liecina valdības rīcības plāna projekts.

 • Valsts valodas pārbaudi pērn kārtoja 11 861 persona 6

  Valsts valodas pārbaudi lielākoties nav spējuši nokārtot Krievijas pilsoņi vecumā virs 75 gadiem, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) apkopotā informācija. Valsts valodas pārbaudi pērn kārtoja 11 861 persona.

 • Gada spārnotajam teicienam piedāvā Kariņa un Dzalba izteikumus 0

  Pērnā gada spārnotā teiciena titulam piedāvāts ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) ieteikums Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV) paņemt līdzi lieku veļu, kā arī Lauku ģimenes ārstu asociācijas viceprezidenta Aiņa Dzalba izteikums par situāciju primārās veselības aprūpē.

 • Plāno izraidīt vismaz 1213 Krievijas pilsoņus 12

  No Latvijas tiks izraidīti vismaz 1213 Krievijas pilsoņi, kuri nav izpildījuši Imigrācijas likuma grozījumu prasības un iesnieguši dokumentus kādas uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai dzīvošanai valstī, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

 • Janvārī Krievijas Federācijas pilsoņu pastāvīgās uzturēšanās atļaujas zaudēs spēku 1

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka 2024. gada 3. janvārī Krievijas Federācijas pilsoņu pastāvīgās uzturēšanās atļaujas zaudēs spēku, ja Krievijas Federācijas pilsoņi, uz kuriem attiecas Imigrācijas likuma grozījumi, līdz 31. decembrim nebūs iesnieguši pieteikumu Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai.

 • VeA rakstīs IX pasaules diktātu latviešu valodā 0

  Šogad pasaules diktāts latviešu valodā norisināsies sestdienā, 14. oktobrī, plkst. 12.15. Šī būs jau devītā diktāta norises reize. Lai piedalītos diktātā klātienē, iepriekš ir jāreģistrējas vietnē raksti.org, kur varēs izvēlēties vienu no 16 rakstīšanas vietām 11 Latvijas pilsētās – arī Ventspili.