Tēma: Latviešu valoda

 • Dorbes muzejā tiks atzīmēta Valodas diena 0

  Latviešu nacionālās valodas pamatlicēja Jura Alunāna (1832. – 1864.) dzimšanas dienā, 13. maijā, Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina svinēt Valsts valodas dienu. Rīgas kolēģu aicinājumam jau trešo gadu atsaucas rakstnieka Herberta Dorbes muzejs Ventspilī.

 • Pēc pusotra gada sāks pāreju uz mācībām latviešu valodā 2

  Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020. mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

 • Neskatoties uz iebildumiem, atbalsta pāreju uz mācībām latviešu valodā 10

  Pēc teju divu stundu garām diskusijām, galvenokārt uzklausot krievu skolu un bilingvālās izglītības aizstāvju iebildumus, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien lēma izskatīšanai pirmajā lasījumā Saeimā virzīt likumprojektus par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolā.

 • Krievu skolu aizstāvji sola nebeidzamus protestus 30

  Protestu pret pāreju uz izglītību latviešu valodā norise un intensitāte nesamazināsies, kamēr valsts nesadzirdēs cilvēku prasības un neliks mierā mazākumtautību izglītību, sacīja Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.