Tēma: Latviešu valoda

 • Ap 1100 Krievijas pilsoņiem procesā ir VSAA maksājumu pārtraukšana 0

  Ap 1100 Krievijas pilsoņiem procesā ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) maksājumu pārtraukšana, ņemot vērā, ka viņiem anulēta pastāvīgā uzturēšanās atļauja Latvijā, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē norādīja labklājības jomas atbildīgo institūciju pārstāvji.

 • Vairums Krievijas pilsoņu nav nokārtojuši latviešu valodas pārbaudi 8

  Vairums jeb 61% Krievijas pilsoņu, kuri bija reģistrējušies latviešu valodas pārbaudei, to ar pirmo reizi nav nokārtojuši, informē Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja Liene Voroņenko. Valodas pārbaudi bija iespējams kārtot no 11. aprīļa līdz 29. augustam.

 • Noslēgusies pedagogu profesionālās pilnveides programma 0

  Noslēgusies pedagogu profesionālās pilnveides programma “Profesionāls atbalsts mazākumtautību grupu pedagogiem, pārejot uz latviešu valodas apmācību pirmsskolā”, kas tika organizēta, lai atbalstītu pedagogus pilnvērtīgai pārejai uz mācībām latviešu valodā pirmsskolās no 2023./2024. mācību gada.

 • Zināšanu līmenis latviešu valodas apguvē ir ļoti atšķirīgs 0

  Skolēnu zināšanu līmenis latviešu valodas apguvē ir ļoti atšķirīgs, tāpēc pāreja uz mācībām latviešu valodā atsevišķiem skolēniem grūtības nesagādās, turpretim citiem mācību satura apguve būs problemātiska gan mācību valodas dēļ, gan savu priekšzināšanu dēļ mācību priekšmetos, pauda Ventspils Izglītības pārvaldes Komunikācijas nodaļas vadītājs Kristians Jacevičs.

 • Bibliotēkā notiks latviešu valodas nodarbības 0

  13. jūnijā plkst. 10 Pārventas bibliotēkā, notiks pirmā latviešu valodas praktiskā nodarbība pieaugušajiem ''Valodas kafejnīca'', kas paredzēta pieaugušajiem, lai uzlabotu viņu latviešu valodas saziņas prasmes. Šādas ''Valodas kafejnīcas'' Pārventas bibliotēkā notiks reizi nedēļā līdz 29. augustam, ja būs interese, tad nodarbības tiks turpinātas arī rudenī.

 • Par gada vārdu atzīst ''okupekli'' 1

  Par pagājušā gada vārdu pasludināts okupeklis, kas apzīmē pieminekli kā okupācijas laika palieku, paziņoja aptaujas "Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens" rīkotāji.

 • 2022. gada vārda titulam piesaka arī "orkus", "okupekļus" un "vati" 2

  2022. gada vārda un nevārda titulam interesenti piesaka arī tādus vārdus kā "orki", "okupekļi" un "vate", informē Rīgas Latviešu biedrības (RBL) Latviešu valodas attīstības kopa. RLB Latviešu valodas attīstības kopa akciju rīko kopš 2003. gada - šogad jau 20.reizi.

 • Krievijas pilsoņi valsts valodas pārbaudēm varēs reģistrēties no februāra 1

  Krievijas pilsoņi, kuriem līdz šī gada septembrim ir jāiesniedz latviešu valodas prasmi apliecinoši dokumenti pastāvīgās uzturēšanās atļaujas Latvijā saņemšanai, valsts valodas pārbaudēm varēs reģistrēties no 1. februāra līdz 24. martam, savukārt pārbaudes plānotas laikā no 11. aprīļa līdz 31. jūlijam Rīgā, Daugavpilī un Liepājā.

 • Rakstīs VIII pasaules diktātu latviešu valodā 0

  Valsts valodas dienā, sestdien, 15. oktobrī, plkst. 12.20 vienlaikus Latvijā un visā pasaulē astoto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Ventspilī diktātu klātienē varēs rakstīt Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas zālē. Tekstu īpaši šim nolūkam ir radījis latviešu rakstnieks un žurnālists Osvalds Zebris, Ventspilī to diktēs aktieris Andris Bulis.

 • Muižniece: 2025./2026. mācību gadā visi bērni mācīsies tikai latviešu valodā 2

  No 2025./2026. mācību gada visi bērni Latvijā mācīsies tikai latviešu valodā, informē izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Ministre uzskata, ka ir nepieciešams pārejas periods, bet, šādu pāreju plānojot jau no nākamā mācību gada, pastāvētu riski, ka tiek sākta tiesvedība Satversmes tiesā, kas procesu jebkurā gadījumā aizkavētu.

 • Ukraiņi mācās latviešu valodu 0

  Ventspils Augstskolas telpās latviešu valodas mācības uzsāka kārtējā Ukrainas kara bēgļu grupa. Šīs grupas mācības, atšķirībā no iepriekšējām reizēm tiek finansētas no Moller Auto Ventspils ziedojuma.

 • Pagājušā gada «spārnotākais teiciens» pieder Levitam 0

  Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa (LVAK) par 2021. gada vārdu ir izraudzījusies "kvadrātkods", savukārt par gada nevārdu atzīts "sadarbspējīgs". Kategorijai "Gada vārds" tika iesūtīts daudz jaunu vārdu, kādus iepriekš konkursa rīkotāji nebija saņēmuši.