"E. Gulbja laboratorija" par valsts apmaksātajām analīzēm no valsts šogad nav saņēmusi ap 2,8 miljonus eiro un tāpat kā "Centrālā laboratorija" apsver šo izmeklējumu pārtraukšanu.

Ja laboratorija nesaņems garantijas no valsts, ka nauda tiks samaksāta, tad tā būs spiesta pāriet uz analīžu sniegšanu tikai par maksu, taču pagaidām termiņš, kad tas varētu notikt, nav noteikts, pauda uzņēmuma "E. Gulbja laboratorija" projektu vadītāja Džineta Dimante. "Gaidām konstruktīvu problēmas risinājumu no jaunās valdības," piebilda Dimante.

"Centrālā laboratorija" no 15.septembra nepietiekamā valsts finansējuma dēļ valsts apmaksātos pakalpojumus sniegs apmaksātās kvotas ietvaros, līdz ar to iedzīvotājiem tie būs pieejami rindas kārtībā pēc iepriekšēja pieraksta, informē laboratorija. Ņemot vērā, ka finansējums 2023.gadā piešķirts reālajam iedzīvotāju pieprasījumam acīmredzami nepietiekamā apmērā, valsts apmaksātajiem pakalpojumiem nauda beidzas katra mēneša 10.-15. datumā.

Lai nodrošinātu laboratorisko izmeklējumu izdevumu segšanu par 2023.gada pirmajā pusgadā faktiski sniegtajiem pakalpojumiem, kas pārsniedza līgumos ar pakalpojuma sniedzējiem iekļauto apjomu, valdība 12.septembrī atbalstīja līdzekļu piešķiršanu 11 194 169 eiro.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Johny Bannis Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Anna Līze

 • 0
  Kriska Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vai Ventspilī var analīzes taisīt bez maksas? Kāda esmu atpalikusi- visu laiku esmu maksājusi

 • 0
  Esmeralda Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Jā, vēršoties pie ģimenes ārsta, katrs var 1 x gadā taisīt asins analīzes bez maksas , bet ne jau visas .... piemēram ,uz D vitamīnu pašam jāapmaksā

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: