Šī būs Ventspils Mūzikas vidusskolas 95. jubilejas ievadballīte - laipni lūgti apmeklēt kafejnīcu “OTTO” koncertzālē “Latvija”, 29. septembrī plkst. 19. Ieeja bez maksas.

Skolas 95 gadu jubilejai veltītā džemsesija plānota pulcējot skolas izcilākos absolventus – džeza mūzikas profesionāļus: Roberts Martini (saksofons), Toms Mikāls (klavieres), Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti), Ilmārs Priede (basģitāra).

Ventspils Mūzikas vidusskolas rīkoto džemsesiju tradīcija vijās cauri teju 20 gadu ritma mūzikas nodaļas vēsturei. Sākumā tie bija “Džeza foajē” koncerti Pils ielas namā, tad “Laiks ar džezu” dažādās pilsētas vietās (kad skolai īstu māju vairs nebija) un tagad skola rīko Jam Session vai džemsesijas pilsētas lokālos, jo džeza mūzika no tādiem ir cēlusies. Džemsesiju rīkotāju vēlme ir - būt pēc iespējas tuvāk publikai, veidot kultūras vidi demokrātiskā, cilvēkiem visvieglāk pieejamā vidē un noskaņā. Šoreiz izvēlēta kafejnīca “OTTO” jo tā darbojās skolas un koncertzāles kopējās telpās - pašu mājā, tas sasaucās ar skolas jubilejas pasākumu sērijas kontekstu.

Par mūziķiem:
Roberts Martini (Roberts Martinovskis) ir viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes saksofonistiem Latvijā. Vadošais 1. alta saksofonists Jelgavas Bigbendā, 1. tenora saksofonists Orķestrī “Rīga” un tenora saksofonists kvartetā “ATOMOS”. Uzstājies un spēlējis kopā ar tādiem pašmāju mūziķiem kā Raimonds Pauls, Laima Vaikule, Intars Busulis, Jānis Stībelis, Normunds Rutulis, Raimonds Macats, Aija Vītoliņa, Evilena Protektore, Linda Leen, Uldis Marhilēvičs, Daumants Kalniņš, Elza Rozentāle, Kārlis Vanags, Deniss Paškevičs, Indriķis Veitners, Toms Rudzinskis. Sadarbojies ar sekojošiem mūzikas kolektīviem: Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, Latvijas Radio Bigbends, Very Cool People, The Sound Poets, Jazzatomy, rokenrola grupa “Keksi”, City Jazz Big Band, Ventspils Big Band, un daudziem citiem, kā arī ar starptautiskiem solo māksliniekiem un grupu sastāviem kā Sullivan Fortner, Vadim Chekasin, Liudas Mockunas, Sofia Rubina – Hunter, Jason Hunter, Anthony Branker, Magnus Lindgren, Klaus Graf, Steffen Schorn, Stefan Karl - Schmid u.c. Pēdējos divos gados Roberts Martini lieliski pierādījis sevi kā izcilu bigbenda vadītāju kopā ar orķestri “Rīga” programmā “Svinga Ēras Karaļi” un “Sākam Pavasari!”.

Toms Mikāls - pianists, ansambļa vadītājs, komponists, aranžētājs, pedagogs. Mūziķis lielu uzmanību velta spējai apvienot dažādus žanrus un mūzikas tēlus. Ieguvis bakalaura grādu džeza klavierspēlē Prinča Klausa Konservatorija Groningenā, Nīderlandē. Šobrīd strādā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā mācot džeza klavierspēli un teoriju. Piedalījies neskaitāmos projektos, izrādēs un mūzikas ierakstos Nīderlandē un Latvijā.

Pauls Ķierpe - džeza sitaminstrumentālists. Absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Papildinājies Milānā pie Francesci Di Auria. Ņēmis dalību vairākos starptautiskos festivālos. Sadarbojās ar Latvijas džeza mūzikas profesionāļiem, kā arī ārvalstu mūziķiem (Jason Hunter, Verneri Pohjola, Andy Baker, Richard Malmsten, Vinstent Lins, Eran Har Even).

Ilmārs Priede - basģitārists, kontrabasists. Absolvējis Tallinas Mūzikas akadēmijas džeza katedras maģistratūru. Šobrīd dzīvo un strādā Tallinā, mācot ģitāras un basa spēli vairākās mūzikas skolās. Ir aktīvs dažādos džeza mūzikas projektos, sadarbojas ar Tallinas Krievu teātri.

Džemsesija - improvizēta džeza mūziķu uzstāšanās, brīva saspēle.

Šis koncerts notiks Ventspils domes finansēta projekta ietvaros. Projekta mērķis: uzturēt un attīstīt džeza improvizācijas un brīvās mūziķu saspēles tradīciju Ventspilī dažādojot un bagātinot pilsētas kultūras procesu un uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti, radot iespēju labai atpūtai un augstvērtīgas mūzikas baudīšanai demokrātiskā vidē un nepiespiestā noskaņā, veidot saikni ar publiku tai pieejamās vietās – dažādos lokālos, kuru īpašnieki ir gatavi uzņemt šādus kultūras notikumus savās telpās. Projekta uzdevums: Ventspils Mūzikas vidusskolas 95 gadu jubilejai veltītai džemsesijai jākļūst par atskaites punktu uzlūkojot teju 20 gadu vēsturi mūsdienu ritma mūzikas mācīšanai skolā. Mūzikas vakars pulcēs absolventus, kuri džeza mūzikas saspēlē demonstrēs apgūto: skolas gados, studijās dažādās Eiropas augstskolās un profesionāla mūziķa praksē Latvijā un ārvalstīs.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: