Lai gan vidējā ūdens temperatūra Ventspils pludmalē šobrīd ir vien 9 °C, kas vasaras peldei vēl ir par aukstu, šodien visā Latvijā ir sākusies oficiālā peldsezona, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Līdz ar peldsezonas sākumu Ventspils Zilā karoga pludmalē ir pabeigti pludmales sakārtošanas un inventāra uzstādīšanas darbi. Sezonas ietvaros līdz pat 15. septembrim atpūtniekiem bez maksas ir pieejamas sabiedriskās labierīcības, atpūtas soliņi, veloturētāji, duša un mūsdienīgas pārģērbšanās kabīnes, kas pieejamas arī personām ar invalīda ratiņiem.

Apliecinot Ventspils pludmales atbilstību augstākajām kvalitātes prasībām, jau 25. gadu pēc kārtas pludmalei tika piešķirts Zilais karogs, kas tiek piešķirts balstoties uz 33 stingriem kritērijiem, kas apliecina ūdens kvalitāti, vides kvalitāti, drošību, pakalpojumu sniegšanu, vides izglītības pasākumu un informācijas pieejamību.

Lai pludmales apmeklētājiem nodrošinātu ērtu piekļuvi Baltijas jūras krastam pāri lielajām kāpām, kādas Latvijā nekur citur nav, vislielākais darbs tiek ieguldīts tieši pludmales ieeju attīrīšanā no smiltīm kāpu zonā. Ziemas sezonā vējaino laika apstākļu dēļ kāpu zonā tiek sapūsts liels smilšu daudzums, nosprostojot visas galvenās ieejas pludmalē. Šogad attīrot ieeju Nr.6, kas kalpo arī kā iebraucamais ceļš, tika aizvests ap 250 kubikmetru smiltis, tās nogādājot atpūtas vietā pie Ventas, kā arī Krievlaukos Graudu ielas galā pie Ventas. Pludmales ieejās Nr. 6 un Nr. 7 arī tika veikti koka celiņu remontdarbi, veicot atsevišķu dēļu posmu nomaiņu.

Arī citās publiskās Ventspils peldvietās un atpūtas vietās ir uzstādīts pludmales inventārs, kā Būšnieku ezera peldvietā, Staldzenes pludmalē, kā arī atpūtas vietā pie Ventas Ābolu ielas un Graudu ielas galā.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Viktors + 15.05.2023, 14:53:24

    Kā gan iekļuvām pludmalē pirms gadiem 40-50,kad nebija tādu laipu?Toreiz cilvēki nebija tik ļoti pieradināti pie ērtībām,un,es domāju,tas bija labi.Tagad aug jau kurā vārguļu paaudze.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: