Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vēl turpinās spriest, vai virzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam, pastāstīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis. Lielāka skaidrība šajā jautājumā varētu būt nedēļas vidū, norādīja politiķis.

Valainis uzsvēra, ka ZZS deputāti Valsts prezidenta vēlēšanās paudīs kopīgu nostāju.

Vaicāts par situāciju, ja balsojumos kā finālisti paliks uzņēmējs, "Apvienotā saraksta" (AS) dibinātājs Uldis Pīlēns un pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits, ZZS frakcijas vadītājs atkārtoti norādīja, ka no ZZS Levitam balsu nebūs.

Nostāju attiecībā uz Pīlēnu varētu ietekmēt arī tas, vai ZZS izlems virzīt savu kandidātu. Ja Pīlēns tiks pieteikts vēlēšanām, tad frakcijas deputāti ar viņu plānotu tikties, lai uzklausītu redzējumu, norādīja Valainis.

No šodienas līdz 13. maijam varēs pieteikt Valsts prezidenta amata kandidātus, bet prezidenta vēlēšanas Saeimā paredzētas maija pēdējā dienā.

Līdz ar Valsts prezidenta kandidātu izvirzīšanas termiņa sākšanos koalīcijā nemainīgi saglabājas nevienprātība, divām valdības partijām virzot katrai savu kandidātu. AS Valsts prezidentam amatam apņēmies virzīt savu dibinātāju Pīlēnu, savukārt Nacionālā apvienība (NA) - pašreizējo Valsts prezidentu Levitu, kuram atbalstu izsaka arī lielākā koalīcijas partija "Jaunā vienotība" (JV).

"Progresīvie" savu kandidātu plāno paziņot ceturtdien, 11. maijā.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • -2
  Kurzemnieks - 09.05.2023, 12:04:31

  Ko tad ZZS varētu virzīt?
  Pirmajā instancē par smagiem kriminālnoziegumiem notiesāto komūnistu lembergu?

 • -2
  Jojo 09.05.2023, 16:41:19

  Kurzemnieks nu labāk jau Lembergu vai Pīlēnu nekā šito spoku kas tagad ir. Man personīgi kauns ka mūsu valstī par prezidentu ir tāds putnu piedēklis.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: