Amonjaka izvešana no Ventspils ostas joprojām nav sākta, apstiprināja Valsts vides dienestā (VVD). VVD ir informēts par amonjaka neizvešanas iemesliem. Tas dienestam šķiet pamatots, taču pašu iemeslu VVD nekomentē. Iepriekš tika ziņots, ka amonjaka izvešanai būtu bijis jāsākas brīvdienās.

Piektdien notika kārtējā sanāksme, kur Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ar iesaistītajām pusēm apsprieda sašķidrinātā amonjaka kravu izvešanu no Ventspils brīvostas. VVD sagaidīja, ka kuģu ienākšana ostā un kravas kraušana sāksies nedēļas nogalē.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs uzsvēra, ka pašlaik no valsts iestāžu puses un Ventspils brīvostas pārvaldes visi nepieciešamie saskaņojumi un atzinumi, kas šajā brīdī vajadzīgi vai vēl būs nepieciešami kravas izvešanai, ir saņemti vai tiks izsniegti, kuģiem ienākot un izejot no ostas.

VVD norāda, ka ir saskaņotas SIA "Ventamonjaks" darbības. Detalizētais plāns un laika grafiks par sašķidrinātā amonjaka izvešanu tika saņemts 3. maijā, bet gala variants – 5. maijā.

2. aprīļa Ventspils ostas enkurvietā atrodas tankkuģi, kas ir gatavi nekavējoties pēc kompetentās iestādes atļaujas izsniegšanas kravas iekraušanai un izvešanai sākt šķidrā amonjaka uzpildi.

Krievijas sāktā kara ieviesto sankciju dēļ uzņēmums "Ventamonjaks", kura rezervuāros atrodas 40 000 tonnu bīstamas vielas - šķidrā amonjaka -, nevar norēķināties ar uzņēmumu SIA "VK Terminal Services", kas sniedz "Ventamonjakam" dažādus pakalpojumus, tostarp nodrošina amonjaka drošu uzglabāšanu.

VVD ir uzdevis "Ventamonjakam" līdz 10. maijam izvest sašķidrināto amonjaku no Ventspils ostas termināļa.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -2
    borsinsh 09.05.2022, 12:15:44

    " ... pašu iemeslu VVD nekomentē" - laikam VVD vel cer, ka kādu dienu amonjaka smaka patiks ventspilniekiem (?)

  • -2
    Marta P 10.05.2022, 13:46:24

    Tāda sajūta, ka tur visiem lēmējiem Rīgā nospļauties par to, ka šeit Ventspilī dzīvo dzīvi cilvēki, ventspilnieki... Šeit runa ir par pilsētas iedzīvotāju drošību, bet lemjot tas netiek ņemts vērā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: