Tēma: VIZIUM

 • Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs aicina skolēnus uz bezmaksas nodarbību 0

  Ventspils zinātnes centra VIZIUM Jauno Dabaszinātņu pētnieku centrs aicina 4. – 7. klašu skolēnus uz bezmaksas nodarbību “Planēta – vides aizsardzības izaicinājumi”, kurā radoši darbojoties, diskutējot un izmantojot STEAM tehnoloģijas, tiks veicināta izpratne par globālo sasilšanu, piesārņojumu un atkritumu šķirošanu.

 • VIZIUM piedāvā dažādas izbraukuma aktivitātes pasākumiem 0

  Ventspils zinātnes centrs piedāvā plašu izbraukumu aktivitāšu klāstu, kas sniedz iespēju daļiņu no VIZIUM zinātnes pasaules ienest savā pasākumā vai svētkos. Daudzveidīgais STEM un tehniski radošo darbnīcu piedāvājums, kā arī pārsteidzošie zinātnes šovi, iepriecinās gan lielus, gan mazus pasākuma dalībniekus!

 • Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs aicina skolēnus uz nodarbību ''Došanās uz Mēnesi'' 0

  Ventspils zinātnes centra VIZIUM Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs aicina uz bezmaksas nodarbību, kur skolēni iejutīsies zinātnieku lomā - identificēs un analizēs pieejamos datus par Mēness resursiem un izvēlēsies piemērotu bāzes lokāciju uz Mēness virsmas, ņemot vērā dažādus faktorus, piemēram, ģeoloģiju, resursus, sakaru iespējas un temperatūru.

 • Aprīlis VIZIUM darbnīcās būs ''Zinātnes mēnesis'' 0

  Aprīlī Ventspils zinātnes centrs VIZIUM pārtaps par īstu laika kapsulu, jo apmeklētājiem, piedaloties dažādās radošās aktivitātes, būs iespēja doties zinātniskā ceļojumā cauri gadsimtiem, iepazīstot ģeniālus izgudrotājus.

 • Noslēdz mācību gadu ar aizraujošu piedzīvojumu Ventspils zinātnes centrā VIZIUM 0

  Skolēnu ekskursija ir viens no gaidītākajām piedzīvojumiem mācību gada ietvaros, kurā kopā ar klasesbiedriem tiek iepazītas jaunas vietas, iegūtas zināšanas un radītas īpašas atmiņas. Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina skolēnus no visas Latvijas mācību gadu noslēgt kopā, izzinot STEM pasauli radošā un atraktīvā veidā!

 • VIZIUM aicina uz bezmaksas aktivitātēm “Krāsainās Lieldienas” 0

  Ventspils zinātnes centrs aicina raibos pavasaru svētkus svinēt kopā, iesaistoties dažādās jautrās un izglītojošās bezmaksas aktivitātēs. Bērniem būs iespēja veidot krāsainas smilšu gleznas, radīt mākoņus, aizraujošā veidā pagatavot saldējumu, krāsot olas, izveidot īpašos Lieldienu vēja zvanus, kā arī eksperimentēt laboratorijā, iepazīstot krāsu un vielu fenomenus.

 • Zinātnes centrs VIZIUM aicina piedalīties zinātnes veikala nomas tiesību izsolē 0

    Mutiskā izsolē tiks piešķirtas nomas tiesības uz zinātnes centra VIZIUM zinātnes veikalam paredzētajām telpām. Zinātnes veikalā paredzēts pārdot loģisko domāšanu attīstošas, izglītojošas spēles, eksperimentu komplektus, rotaļlietas, suvenīrus dažādu vecumu auditorijai, kā arī zinātnes centra VIZIUM suvenīrus.  

 • Martā zinātnes centrs aicina uz radošajām darbnīcām 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu interesentu marta nedēļas nogalēs apmeklēt radošās darbnīcas, kurās atraktīvā veidā būs iespēja uzzināt vairāk par bišu dzīves ciklu, meža augiem un dzīvniekiem, kā arī ligzdu uzbūvi, savukārt Lieldienu brīvdienās tiks iepazīta krāsu zinātne un ripinātas olas, izmantojot interesantus STEM risinājumus.

 • VIZIUM notiks tematisks pasākums pieaugušajiem ''Kokteiļi un zinātne'' 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina visus pilngadīgos interesentus pavadīt 16. februāra vakaru tematiskā pasākumā “Kokteiļi un zinātne”, kas šoreiz būs veltīts sajūtu, emociju un maņu izzināšanai caur dažādām izglītojošām, atraktīvām, izklaidējošām un radošām aktivitātēm.

 • VIZIUM aicina piedalīties zinātnes veikala nomas tiesību izsolē 0

  Mutiskā izsolē tiks piešķirtas nomas tiesības uz zinātnes centra VIZIUM zinātnes veikalam paredzētajām telpām. Zinātnes veikalā paredzēts pārdot loģisko domāšanu attīstošas, izglītojošas spēles, eksperimentu komplektus, rotaļlietas, suvenīrus dažādu vecumu auditorijai, kā arī zinātnes centra VIZIUM suvenīrus.

 • VIZIUM aicina klases uz bezmaksas STEM darbnīcām 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM 23. – 26. janvārī aicina 1. – 12. klašu skolēnus no visas Latvijas piedalīties bezmaksas STEM darbnīcās, kurās būs iespēja gūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par blīvumu, robotiem, tiltu uzbūvi un konstrukcijām, kā arī par šifrēšanas veidiem un pielietojumu.

 • Janvāris zinātnes centrā būs ''Atklājumu mēnesis'' 0

  Jaunā gada pirmais mēnesis Ventspils zinātnes centra VIZIUM radošajās darbnīcās būs veltīts būtiskiem atklājumiem - ikvienam interesentam kopā ar ģimeni un draugiem būs iespēja radošā veidā uzzināt, kā darbojās pirmie automobiļi, kad tika izveidotas pirmās raķetes, kādi bijuši robota attīstības posmi, kā arī, kādas iespējas radušās, pateicoties hidraulikai.

 • Aicina skolēnus brīvlaikā apmeklēt ''STEAM ziemas zinību skolu'' 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina 6-gadniekus un 1. – 6. klašu skolēnus ziemas brīvlaikā apmeklēt “STEAM ziemas zinību skolu”, kurā būs iespēja darboties ar daudzveidīgām tehnoloģijām un uzzināt daudz interesantu faktu par ziemu, aptverot arī inženierzinātnes, matemātikas un mākslas tēmu.

 • Noskaidroti “Ventspils IT izaicinājums 2023” balvu ieguvēji 0

  No 6. līdz 8. decembrim Ventspilī norisinājās starptautiskā konkursa “Ventspils IT izaicinājums 2023” fināls, kurā jaunieši no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas jau astoto gadu pēc kārtas pieņēma Ventspils pilsētas izaicinājumu parādīt savas prasmes radošā tehnoloģiju izmantošanā. Šogad skolēni tika aicināti domāt zaļi.