Bēgļiem no Ukrainas būs tiesības trīs gadus dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā (ES), paziņoja Ukrainas Iekšlietu ministrijas preses dienests.

"Pēc tam, kad Krievija pirms nedēļas sāka nežēlīgu uzbrukumu, gandrīz 875 000 cilvēku bija spiesti atstāt savas mājas Ukrainā," teikts paziņojumā.

Vairāk nekā puse no viņiem - 454 000 - izbraukuši uz Poliju, 116 000 - uz Ungāriju, 67 000 - uz Slovākiju, 45 000 - uz Rumāniju, un 79 000 - uz Moldovu, kura nav ES dalībvalsts.

ES paredz piešķirt Ukrainas pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem tiesības dzīvot, strādāt, saņemt medicīnisko palīdzību, mitekli un izglītību nekavējoties uz termiņu līdz vienam gadam, bez nepieciešamības iziet ilgstošas procedūras patvēruma piešķiršanai.

"Ja konflikts ieilgs vai bēgļi nevarēs droši atgriezties, šis statuss var tikt pagarināts vēl uz diviem gadiem. Ukrainas pilsoņiem jau ir iespēja bez vīzas ieceļot ES uz 90 dienām, bet šī bezprecedenta izmaiņa ES likumdošanā garantē viņiem šo statusu pēc šī termiņa beigām," informēja Ukrainas Iekšlietu ministrija.

Personas bez Ukrainas pilsonības vai pastāvīgas uzturēšanās tiesībām neiegūs tiesības palikt ES, bet viņiem palīdzēs atgriezties izcelsmes valstīs.  

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -2
    Kriska 04.03.2022, 14:20:01

    A ko teiks ES?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: