Lai gan energoresursu cenas strauji palielinās, pašvaldības SIA Ventspils siltums saviem klientiem jau kopš 2017. gada marta spēj nodrošināt nemainīgi stabilu apkures tarifu – 54,90 eiro par megavatstundu, kas šobrīd ir viens no lētākajiem starp valstspilsētām.

Ja salīdzina 9 valstspilsētu siltumenerģijas tarifus, tad šā gada janvārī Ventspilī ir otrs lētākais apkures tarifs. Šomēnes zemākais tarifs ir Rēzeknē, kur tas sasniedz 47,42 eiro/MWh. Savukārt ilgstoši stabils tarifs ir arī Liepājā, kur tas sasniedz 54,95 eiro/MWh. Pārējās valstspilsētās siltumenerģijas tarifs šajā apkures sezonā ir pieaudzis.

Ventspilī tarifu izdevies saglabāt nemainīgu, pateicoties biomasas katlumāju modernizācijas procesam, jo siltumenerģija tiek ražota ar vietējo, atjaunojamo resursu – šķeldu, kuras cena ir stabilāka un prognozējamāka nekā dabasgāzei.

Lai ilgtermiņā nodrošinātu efektīvu, stabilu un videi draudzīgu siltumapgādi, uzņēmums ieguldījis investīcijas arī siltumtrašu rekonstrukcijā, kā rezultātā samazinājušies siltumenerģijas zudumi, kā arī dūmgāzu kondensatoru būvniecībā, kas ļauj palielināt ne tikai saražotās siltumenerģijas apjomu, bet arī samazināt nepieciešamo kurināmā apjomu.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -1
  Joker Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  ha ha ha ....

 • -2
  Lielais Kretīns Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Pirms gada bija viens no visdārgākajiem

 • -1
  Didzis_P Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  tas ir tāpat kā - visgardāk smejas tas, kurš smejas pēdējais!

 • -3
  корумпант Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  JKPisti varētu atrast kādus komentārus par šo pirms gada, kur neviens neticēja un vaukšķēja kā mazi sivēni par izmaksām, nu redzams, ka pilsētas sacītais apstiprinājies.

 • -1
  Elviss22 Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Uz kā tas ir dabūts gatavs, vai uz kurinātāju algu rēķina???

 • -3
  Didzis_P Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Jautā, kā tas dabūts gatavs? Nu paraugies plašāk, kāda šobrīd ir situācija elektroenerģijas, dabasgāzes u.c. tirgū. Tātad, ja palielinās resursu cenas, attiecīgi pieaug arī tarifs.

 • -2
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Tas panākts uz ilgtermiņa plānošanas rezultātiem. Pilsēta vienmēr plāno un realizē projektus ilgtermiņā, rēķina kādu ieguvumu tie dos pilsētniekiem un šeit redzams konkrēts rezultāts. Jau gadiem nav mainījies siltumenerģijas tarifs, turklāt kad mainījās, tad tas tika samazināts, ne paaugstināts.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: