Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde brīdina par krāpniekiem, kuri e-pastu sarakstē uzdodas par pasta operatoriem vai organizācijām, kas piegādā pasta sūtījumus.

Dienestā min, ka krāpnieki personai e-pastā paziņo, ka tuvākajās dienās paredzēta sūtījuma piegāde, bet par to jāveic maksājums, kuru it kā pieprasa muita.

Tostarp VID norāda, ka pirmajā e-pasta vēstulē parasti ir tikai aicinājums sazināties, taču nākamajā e-pastā tiek norādīts gan konta numurs, uz kuru pārskaitīt noteiktu summu, gan papildu argumentācija par to, cik svarīgi ir to samaksāt pēc iespējas ātrāk.

"Diemžēl ir gadījumi, kad šādā veidā iedzīvotāji neapdomīgi atsaucas krāpnieku aicinājumam un uz viņu norādīto konta numuru pārskaita ievērojamas naudas summas," uzsver VID pārstāvji.

VID skaidro, ka krāpniecību var atpazīt, pievēršot uzmanību sūtītāja nosaukumam - krāpnieki izmanto interneta platformā izveidotu e-pastu, kā arī tradicionāli e-pasta tekstā ir pamanāmas vairākas gramatikas kļūdas, jo teksts no svešvalodas tiek tulkots ar mašīntulkošanas palīdzību.

Pirms sazināties ar šādas e-pasta vēstules nosūtītāju, VID aicina apdomāt, vai tiešām pasūtījums ir veikts, vai kāds varētu kaut ko sūtīt un no kuras valsts. Katram sūtījumam ir sūtījuma izsekošanas numurs. Gadījumā, ja tāds nav norādīts, e-pasts ir krāpniecisks.

VID aicina būt vērīgiem un pirms veikt kādas darbības, tostarp maksājumu, sazināties ar norādīto pasta operatoru, izmantojot oficiālajā tīmekļvietnē pieejamo kontaktinformāciju, nevis saņemtajā e-pastā norādīto. VID arī atzīmē, ka pasta sūtījumu muitas kontrole nav maksas pakalpojums.

Informāciju iespējams iegūt, arī zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 un izvēloties tēmu "Muita".

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: