Operatīvās vadības grupā (OVG) tiek vērtēta iespēja samazināt dienu skaitu, kas Covid-19 kontaktpersonām būtu jāpavada pašizolācijā, pastāstīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenrāldirektore Līga Meņģelsone.

Pēc viņas teiktā, priekšlikuma samazināt pašizolācijā pavadāmo dienu skaitu kontaktpersonām mērķis ir nodrošināt, lai darbaspēka akūta trūkuma gadījumā būtu, kas strādā. "Otrs variants, protams, ir attālinātais darbs, bet, kā zināms, ir ļoti daudzas nozares, kurās tas vienkārši nav iespējams," norādīja Meņģelsone.

Jautāta, vai pašizolācijā pavadāmo dienu skaitu kontaktpersonām varētu samazināt, piemēram, no desmit līdz piecām, LDDK vadītāja atbildēja, ka OVB par šo jautājumu debatēja, bet pie gala slēdziena vēl nenonāca. "Tā būtu kopīga debate gan ar epidemiologiem, gan Veselības ministriju, bet šobrīd arī citas valstis tā rīkojas, ka būtiski samazina pašizolācijas dienu skaitu Covid-19 kontaktpersonām," norādīja Meņģelsone.

Vaicāta, vai minētais jautājums varētu tikt apspriests jau šodien gaidāmajā valdības sēdē, darba devēju pārstāve atbildēja, ka šāda iespēja pastāv, tomēr viņa neesot redzējusi pēdējo priekšlikuma redakciju, tāpēc to esot grūti komentēt.

Kopumā LDDK neiebilst pret ārkārtējās situācijas un noteikto ierobežojumu pagarināšanu valstī, tomēr uzsver, ka tādā gadījumā vienlaikus obligāti ir jāpagarina arī atbalsta pasākumu sniegšana uzņēmējiem.

Šodien valdība lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu valstī Covid-19 izplatības dēļ.

Kā otrdien, 4. janvārī, pēc valdošās koalīcijas partiju sanāksmes norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, valstī izsludināto ārkārtējo situāciju paredzēts pagarināt līdz 28. februārim. Pašreiz spēkā esošais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka tā ir spēkā līdz 11. janvārim.

Premjers skaidroja, ka valstī pamatā paliks spēkā pašlaik noteiktie ierobežojumi, tomēr tiks pastiprinātas prasības saistībā ar masku valkāšanu, vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu, kā arī tiks paplašināta testēšana.

Kariņš solīja, ka tik ilgi, kamēr spēkā būs ierobežojumi, būs pieejami arī finanšu atbalsta mehānismi uzņēmējiem.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -3
  Markuss2 06.01.2022, 13:40:32

  viņi tiešām domā,ka kāds to pašizolāciju ievēro,īpaši kontaktpersonas?:D

 • -4
  Cita ventspilniece. 06.01.2022, 15:14:01

  Daudzi jau neievēro,tāpēc vajadzētu stingrāku kontroli.
  Un pārkāpējus sodīt pat ar miesas sodiem,kā Indijā!

 • -1
  Janis Zvejnieks 06.01.2022, 20:33:46

  Vai nu tu ir Venti$,vai nu tu nav Venti$,citad Ventin nemedz but,kautvai tu dzivo cita pasauls mala.Velreiz atkartosos.Ja kads,vai kada grib kadu sodit ar miesas sodiem,naciet te ieksa ar saviem vardiem,ko mams un paps ir devs un uzvard,ko mantojuma sajem .

 • -1
  .Nahs Nahs 06.01.2022, 20:56:58

  Abet ka nevar!
  Tev labi,tu savā Irelandē vai Englandē.
  Bet mums vēl te pilsētā jādzīvo un jāstrādā.Un raksta jau par dažādām tēmām,arī pret lembergistisko patvaldību,tāpēc nevar vis tā kā ar internetbanku autorizēties.Jo cits strādā pašvaldības uzņēmumā,citam kāds no piederīgajiem strādā.Un lembergisma ēra Ventspilī vēl nav galā.

 • 0
  Janis Zvejnieks 06.01.2022, 22:22:49

  Aaa !Aber tapec ,ko kami$ teiks :)))Man tas etaps sen garam un galig pajat,ko cit pa man doma.To ko es te rakst ,ta es ari doma.Un ja es but stavejs kluss,tad dros vel lidz si balt dienaj but stradajs Ventspils nafta un but pienems viss to murg,ka 1 cilveks dar 10 cilvek darb.Tagat var pasutit dirst sav darb devej ar sav svakcinesanos un nekur netiks atlaists un LV premjer alg sajemt.Ja cilveks i padziv,bikses curatajs tads ari paliks.Un,milam ventinam, ir jasez tur kur vi$ i,tikai bordanist nepareiz izrikojas,pasiem ar tur a vin viena kamera jasez.Facbuka kads zelojas,ka Jursevics vin noblokejs.Man vi$ sen jau ,kads gads 3 noblokejs,un Egils ar.Taisnib koz acis :)))

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: