Tēma: VID

 • Latvija turpmāk neielaidīs automašīnas ar Krievijas numura zīmēm 0

  Atbilstoši Eiropas Komisijas skaidrojumiem un Ārlietu ministrijas sniegtajam viedoklim no 12. septembra plkst.18 personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt Eiropas Savienībā caur Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

 • No salnām un sausuma cietušie lauksaimnieki var pieteikties atvieglojumiem 0

  Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina lauksaimniekus, kas pavasara salnu un sekojošā ilgstošā sausuma dēļ saskaras ar grūtībām, izmantot iespēju saņemt nodokļu termiņa pagarinājumu, kā arī pagarinātajiem maksājumiem - atbrīvojumu no nokavējuma naudas, informē VID pārstāvji.

 • Varēs iesniegt gada ienākumu deklarācijas 1

  No trešdienas, 1. marta, iedzīvotāji varēs iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2022. gadu, pavēstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji. Iedzīvotāji, kuriem deklarācija ir jāiesniedz obligāti, var to izdarīt trīs mēnešu laikā - līdz 1. jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, to var darīt trīs gadu garumā.

 • Būs iespējams atkārtoti pagarināt nodokļu samaksas termiņu līdz 5 gadiem 0

  No šī gada 1. augusta godprātīgiem nodokļu maksātājiem, kas nepārvaramas varas apstākļu dēļ saskaras ar finansiālām grūtībām, būs iespēja atkārtoti līdz pieciem gadiem pagarināt iepriekš VID piešķirtu un pašlaik spēkā esošu nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu.

 • Mazus ienākumus prognozējošie var nemaksāt minimālās obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas 0

  Arī šogad saimnieciskās darbības veicēji, tostarp mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, un autoratlīdzību saņēmēji, kuri nav darba ņēmēji un prognozē, ka viņu saimnieciskās darbības ienākumi nesasniegs 500 eiro mēnesī vai 1500 eiro ceturksnī, var izvēlēties neveikt minimālās obligātās sociālās iemaksas, informē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

 • Brīdina par krāpniekiem pasta sūtījumu jomā 0

  Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde brīdina par krāpniekiem, kuri e-pastu sarakstē uzdodas par pasta operatoriem vai organizācijām, kas piegādā pasta sūtījumus.

 • Ģenerālprokurors aicina grozīt likuma normu, saskaņā ar kuru celta apsūdzība noslīkušā zēna vecākiem 5

  Ģenerālprokurors Juris Stukāns "kā jebkurš normāls cilvēks" bijis šokēts par televīzijas sižetu, kurā izskanējusi informācija, ka 2017. gadā Ventspils peldbaseinā noslīkušā zēna vecākiem celta apsūdzību par saņemtās kompensācijas nedeklarēšanu, tāpēc viņš Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēdē aicināja parlamentāriešus nekavējoties grozīt attiecīgo likuma normu.

 • Saeimā plāno iepazīties ar kriminālprocesu pret noslīkušā zēna vecākiem 6

  Šodien Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēdē prokuratūras pārstāvjus iecerēts iztaujāt par kriminālprocesu pret Ventspils peldbaseinā noslīkušā zēna vecākiem par kompensācijas nedeklarēšanu, sociālajos tīklos vēstīja apakškomisijas vadītājs Andrejs Judins.

 • VID atsāk klientu apkalpošanu 1

  Beidzoties valstī izsludinātajai ārkārtējai situācijai, kopš 10. jūnija klientu apkalpošanu klātienē ir atsācis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Rīgas klientu apkalpošanas centrs. No 29. jūnija klātienes klientu apkalpošanu VID atsāks arī Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Valmierā, Jēkabpilī, Jelgavā un Rēzeknē.

 • LFF no futbola kluba gaida oficiālu skaidrojumu 0

  Latvijas Futbola federācija (LFF) šobrīd gaida futbola kluba "Ventspils" oficiālu skaidrojumu, lai spriestu par turpmāko rīcību un kluba statusu, informēja LFF preses dienests.