Tēma: VID

  • Var sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas 1

    No 1. marta iedzīvotāji var sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2023. gadu, lai atgūtu nodokļu pārmaksu, informē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

  • Pieķer cigarešu kontrabandistus 1

    Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā un uz Latvijas robežas ar Krieviju, novērsa mēģinājumus nelikumīgi pārvietot cigaretes. Kopumā 23 044 cigaretes (1152 paciņas cigarešu) bija paslēptas vieglajā automašīnā un kravas mašīnas kabīnē esošo guļamplauktu matračos.

  • Krāpnieki uzdarbojas arī VID vārdā 0

    Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina iedzīvotājus uzmanīties no krāpnieku īsziņām un e-pastiem, kas rakstīti it kā VID vārdā. VID atgādina – visu informāciju, ko VID sūta, iespējams apskatīt Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). VID iedzīvotājiem nekad nesūta īsziņas.

  • Novērš 70 000 cigarešu kontrabandu 5

    Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 70 000 cigarešu jeb 3500 cigarešu paciņu nelikumīgu pārvietošanu, informē VID pārstāvji.

  • Latvija turpmāk neielaidīs automašīnas ar Krievijas numura zīmēm 0

    Atbilstoši Eiropas Komisijas skaidrojumiem un Ārlietu ministrijas sniegtajam viedoklim no 12. septembra plkst.18 personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt Eiropas Savienībā caur Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

  • No salnām un sausuma cietušie lauksaimnieki var pieteikties atvieglojumiem 0

    Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina lauksaimniekus, kas pavasara salnu un sekojošā ilgstošā sausuma dēļ saskaras ar grūtībām, izmantot iespēju saņemt nodokļu termiņa pagarinājumu, kā arī pagarinātajiem maksājumiem - atbrīvojumu no nokavējuma naudas, informē VID pārstāvji.

  • Varēs iesniegt gada ienākumu deklarācijas 1

    No trešdienas, 1. marta, iedzīvotāji varēs iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2022. gadu, pavēstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji. Iedzīvotāji, kuriem deklarācija ir jāiesniedz obligāti, var to izdarīt trīs mēnešu laikā - līdz 1. jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, to var darīt trīs gadu garumā.

  • Būs iespējams atkārtoti pagarināt nodokļu samaksas termiņu līdz 5 gadiem 0

    No šī gada 1. augusta godprātīgiem nodokļu maksātājiem, kas nepārvaramas varas apstākļu dēļ saskaras ar finansiālām grūtībām, būs iespēja atkārtoti līdz pieciem gadiem pagarināt iepriekš VID piešķirtu un pašlaik spēkā esošu nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu.

  • Mazus ienākumus prognozējošie var nemaksāt minimālās obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas 0

    Arī šogad saimnieciskās darbības veicēji, tostarp mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, un autoratlīdzību saņēmēji, kuri nav darba ņēmēji un prognozē, ka viņu saimnieciskās darbības ienākumi nesasniegs 500 eiro mēnesī vai 1500 eiro ceturksnī, var izvēlēties neveikt minimālās obligātās sociālās iemaksas, informē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

  • Brīdina par krāpniekiem pasta sūtījumu jomā 0

    Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde brīdina par krāpniekiem, kuri e-pastu sarakstē uzdodas par pasta operatoriem vai organizācijām, kas piegādā pasta sūtījumus.

  • Ģenerālprokurors aicina grozīt likuma normu, saskaņā ar kuru celta apsūdzība noslīkušā zēna vecākiem 5

    Ģenerālprokurors Juris Stukāns "kā jebkurš normāls cilvēks" bijis šokēts par televīzijas sižetu, kurā izskanējusi informācija, ka 2017. gadā Ventspils peldbaseinā noslīkušā zēna vecākiem celta apsūdzību par saņemtās kompensācijas nedeklarēšanu, tāpēc viņš Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēdē aicināja parlamentāriešus nekavējoties grozīt attiecīgo likuma normu.

  • Saeimā plāno iepazīties ar kriminālprocesu pret noslīkušā zēna vecākiem 6

    Šodien Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēdē prokuratūras pārstāvjus iecerēts iztaujāt par kriminālprocesu pret Ventspils peldbaseinā noslīkušā zēna vecākiem par kompensācijas nedeklarēšanu, sociālajos tīklos vēstīja apakškomisijas vadītājs Andrejs Judins.