No 15. februāra pakalpojumu saņemšanai tiek noteikts vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš, kas "Johnson & Johnson" vakcīnu saņēmušajiem būs pieci mēneši, bet visām pārējām vakcīnām - deviņi mēneši, paredz ceturtdien valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš netiek attiecināts uz nodarbinātību. Vienlaikus Valsts kancelejas direktors un Operatīvās vadības grupas vadītājs Jānis Citskovskis valdības sēdē pauda, ka tas būtu rekomendējoši.

Pēc šī termiņa, saskaņā ar zinātniskajiem pētījumiem, lai saglabātu organisma aizsardzību pret vīrusu un novērstu riskus smagas slimības gaitai, vajadzīga balstvakcinācija. Covid-19 vakcinācijas sertifikāts būs derīgs uzreiz pēc balstvakcinācijas veikšanas un tam nebūs noteikta derīguma termiņa.

Vakcinācijas derīguma termiņš netiek attiecināts uz bērniem līdz 18 gadiem, jo šai iedzīvotāju grupai pašlaik nav pieejama balstvakcinācija. Tāpat vakcinācijas derīguma termiņš neattieksies uz tiem cilvēkiem, kuri pabeiguši primāro vakcināciju un pārslimojuši Covid-19.

Grozījumu iesniedzēja Veselības ministrija (VM) anotācijā norāda, ka vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātam attiecībā uz ceļošanu paredzēts noteikt deviņu mēnešu derīguma termiņu visā Eiropas Savienībā.

Pēc otrdien notikušās valdošās koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) skaidroja, ka tiem, kuri būs vakcinējušies 15.septembrī un iepriekš, sertifikāta derīguma termiņš februāra vidū beigsies. Tāpēc ministrs aicināja iedzīvotājus saņemt balstvakcīnu, lai sertifikāta derīguma termiņš atjaunotos.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -7
  Pritchetts 07.01.2022, 00:17:41

  Principā vajadzētu to termiņu samazināt vēl, nav ko ielaist vienreiz iekšā un sēdēt mēnešiem pārnēsāt vīrusu draugiem un ģimenei. Reizi mēnesī būtu gatavs iet potēties ja tas pasargās līdzcilvēkus

 • -3
  Aigars G. 07.01.2022, 12:03:04

  Tu nu gan esi truls .Ta ej ik stundu saņem poti.

 • -6
  visvaldisbalamute 07.01.2022, 01:02:14

  "Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš netiek attiecināts uz nodarbinātību..." :D
  Tātad rimčika kasieris, piemēram, strādāt drīkst. Toties brīvdienā, savā veikalā iepirkties netiek. Nu, kas var būt labāks par šo kārtējo pērli :D
  Tikai neatslābstiet, būs jums i 3
  trešā obligāta. Visam savs laiks. Par to visu jau brīdināja 2 gadus atpakaļ. Katrai aitai savu ganu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: