Pārventas bibliotēkā tika sumināti Ventspils 2021. gada fotokonkursa labāko fotogrāfiju autori. Ventspils Tūrisma informācijas centra (TIC) rīkotais konkurss sasniedza pilngadību – tas notika jau astoņpadsmito gadu un labāko fotoattēlu izlases izstādē piedalās 15 autoru 40 darbi.

Atsaucoties TIC aicinājumam, šogad fotokonkursā kopumā startēja 31 autors ar 651 fotoattēliem, bet pēc konkursa žūrijas izvērtējuma fotoattēlu izlases izstādē piedalās 15 autoru 40 darbi.
Kā ik gadu dažādos rakursos, gadalaikos un sajūtās iemūžināta Ventspils ikdiena, svētki un iemīļotās vietas – jūra,  mols, Būšnieku ezers, koncertzāle ''Latvija'', ziedošie apstādījumi, Ostas promenādes pagarinājums ar iespaidīgo boju kolekciju u.c. Izstādes dažādo fotoattēlu buķeti spilgti iezīmē pilsētā notvertās parādības – gleznainie ūdens atspulgi, miglainie rīti un vakari, ziemas sala spelgonis, zvaigžņotā debess, vētras spēks, svētku mirdzums, kustību prieks un cilvēku emocijas. Šogad fotogrāfu lielākais izaicinājums bijis veselumā ietvert pilsētas jaunāko arhitektūras pērli – Zinātnes centru ''Vizium''.
Arī šogad fotokonkursā fotoattēli tika vērtēti divās kategorijās - Reklāmas un Mākslas fotogrāfija, kā arī tika ņemts vērā portāla ventspils.lv balsotāju vērtējums.

2021. gada konkursa trīs labākie laureāti reklāmas un mākslas fotoattēlu nominācijās:
 Nominācijā Reklāmas foto:
1. vieta Agnesei Pastarei par fotoattēlu ''Meitene ar suni'';
2. vieta Agnesei Pastarei par fotoattēlu ''Ziemassvētki'';
3. vieta Elīnai Emarei par fotoattēlu ''Ventspils zinātnes centrs'';

Nominācijā Mākslas foto:
1. vieta Montai Blāzei par fotoattēlu ''Maģiskā Vizium māksla'';
2. vieta Dainim Rozentālam par fotoattēlu ''Roku rokā'';
3. vieta Elīnai Emarei par fotoattēlu ''Aukstā ziemas nakts''.

Portāla ventspils.lv interneta balsojuma balvu ieguva Gatis Ošenieks par fotoattēlu ''Baudīt mūziku''.

Pirmo trīs vietu laureāti nominācijā Reklāmas foto un pirmās vietas laureāts nominācijā Mākslas foto, saņēma naudas balvas un Ventspils pilsētas domes atzinības rakstus. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji, nominācijā Mākslas foto saņēma Ventspils pilsētas domes atzinības rakstus.

Pārventas bibliotēkā 40 labāko darbu izlases izstāde būs skatāma līdz 31. oktobrim. Pielāgojoties valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai ikkatram būtu iespēja izstādi aplūkot, fotoattēli izvietoti bibliotēkas logos un apskatei pieejami no ēkas ārpuses.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: