No ceturtdienas, 21. oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 15. novembrim Latvijā spēkā stāsies īpaši stingri Covid-19 ierobežojumi jeb stingrais "lokdauns", pēc Krīzes vadības padomes (KVP) pirmdien žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Viņš minēja, ka "lokdauna" jeb "mājsēdes" laikā ciet būs teju visi veikali, izklaides iespējas un citi pakalpojumi, kā arī skolas. Vienlaikus lēmums vēl būs jāapstiprina arī Ministru kabineta sēdē.

Kariņš norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, jo Latvijā ir pārāk neliels vakcinācijas aptveres rādītājs. "Daudziem tas var šķist nesaprotami, kāpēc mums ir tā, bet Dānijā un Īrījā citādi. Iemesls ir tāds, ka vakcinēšanās process nav izdevies, kā tas bija iecerēt," sacīja Kariņš.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts skaidroja, ka šajā laika periodā visi veikali, izņemot pirmās nepieciešamības, nestrādās un būs pieejami tikai paši nepieciešamākie pakalpojumi. Tāpat paredzēts ieviest mājsēdi no plkst.20 līdz plkst.5. Pavļuts šajā sakarā piebilda, ka "cilvēki varēs atgriezties no darba un doties uz to". Valsts kancelejā skaidroja, ka mājsēdes laikā ārpus dzīvesvietas drīkstēs atrasties tikai pamatota iemesla dēļ - darba, ārstniecības pakalpojuma saņemšanas un tamlīdzīgi.

Vienlaikus plānots pagarināt skolēnu brīvlaiku par nedēļu, taču pēc tam visas klašu grupas, izņemot 1.-3. klases, mācīsies attālināti, savukārt no 1. novembra tikai 1.-3. klases atsāks mācības klātienē, bet pārējās klases mācīsies attālināti līdz 15. novembrim.

Tāpat līdz 15. novembrim atceltas visas interešu izglītības nodarbības un ārpusklases pasākumi. Bērnudārzos paredzēts saglabāt tikai tā saukto dežūrgrupu darbību bērniem, kuru vecāki strādā klātienē kādā kritiski nepieciešamajā darbavietā. Profesionālā un augstākajā izglītībā mācību procesam jānotiek attālināti.

Klātienē drīkstēs strādāt tikai noteiktās darba vietās, kas ir būtiskas ekonomikas un sabiedrības funkcionēšanas nepārtrauktībai. Darbiniekiem, kuriem jāstrādā klientu apkalpošanā klātienē, jābūt ar vakcinācijas sertifikātu.

Valsts kancelejā atzina, ka ārstniecības iestāžu situācija šobrīd ir kritiska, tāpēc visa sabiedrība tiek aicināta solidarizēties ar mūsu mediķiem un ievērot stingrus drošības pasākumus.

Pēc 15. novembra paredzēts atjaunot klātienes tirdzniecību, pakalpojumu sniegšanu, izglītību, privātus un publiskus pasākumus, taču primāri tikai zaļajā režīmā - cilvēkiem, kuri ir pabeiguši pilnu vakcinācijas pret Covid-19 kursu un var uzrādīt sertifikātu par vakcināciju vai pārslimošanu.

Vienlaikus spēkā vēl joprojām ir arī prasība līdz 15. novembrim vakcinēties valsts pārvaldē nodarbinātajiem un tiem privātā sektora darbiniekiem, kuri pēc darba devēja izvērtējuma, ir pakļauti inficēšanas riskam un var inficēt kolēģus un klientus.

Jaunie, īpaši stingrie drošības pasākumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju vēl jāapstiprina valdībā, tas plānots ārkārtas sēdē trešdien, 20. oktobrī.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns preses konferencē akcentēja, ka uz šo brīdi bija noteikumi, kas rūpējās par atbildīgiem cilvēkiem, tiem, kuri ir apzinīgi vakcinējušies un rūpējušies par visas sabiedrības interesēm. No otras puses, tika domāts arī par to, kā pamudināt tos, "kuri vēl nav sapratuši šī soļa nozīmīgumu", kā rezultātā, valdība iepriekš noteica "pozitīvās diskriminācijas" elementus, dodot iespēju vakcinētām personām strādāt un apmeklēt dažādas vietas, teica politiķis.

Viņš norādīja, ka šie pasākumi bija noteikti līdz ar 15. novembri un, neskatoties uz mājsēdi, paliks spēkā. Tāpat ierobežojumus nevakcinētajiem pēc 15. novembra plānots pastiprināt. Bordāns aicināja vakcinēties visus, kuri to vēl nav izdarījuši, piebilstot, ka nekas nav nokavēts.

Viņaprāt, ir svarīgi, ka nevakcinētie šo laiku "neiznieko", un dodas saņemt savu Covid-19 poti. "Manuprāt, šobrīd ir ļoti aktuāli, lai visa sabiedrība saprot situāciju, spēj mobilizēties un atbalsta valdību, lai arī, cik grūti būtu šie lēmumi," akcentēja Bordāns, piebilstot, ka jādomā, kā risināt šo jautājumu "nenokarot galvas un nekrītot psihozē".

Savukārt zemkopības ministrs Kaspars Gerhards norādīja, ka valdības virsmērķis ir viens - nodrošināt, ka Latvijas slimnīcu sistēma varētu atgriezties pie normālas funkcionēšanas, lai visi Latvijas iedzīvotāji var saņemt sev nepieciešamos pakalpojumus, ne tikai Covid-19 saslimšanas gadījumā. Tas ir iespējams tikai tad, ja šie ierobežojumi tiek pieņemti arī attiecinot uz vakcinētajiem iedzīvotājiem, teica Gerhards.

Viņš arī vērsa uzmanību, ka izvērtējot finanšu ministra Jāņa Reira vadītā darba grupa izvērtēja kā atbalstīt ierobežotās nozares, un arī šai gadījumā valdība nekādā gadījumā neatstāšot bez atbalsta nozares, kuras nevarēs pilnvērtīgi strādāt.

Veselības ministrija norāda, ka pie esošās saslimstības izplatīšanās ātruma, oktobra beigās prognozējami 4000 jaunatklāti Covid-19 pacienti un 275 jauni stacionēšanas gadījumi dienā. Šādā situācijā nebūs iespējams nodrošināt nepieciešamo ārstniecību visiem un būtiski pieaugs no Covid-19 mirušo cilvēku skaits.

Lasi vēl

Komentāri (23)

 • -8
  karlito 19.10.2021, 08:47:46

  Apsveicami! Vajadzēja kādas pāris nedēļas ātrak to visu jau.

 • -8
  Barons (Freiherr von ...) 19.10.2021, 09:45:18

  Pāris mēnešus ātrāk!
  Un vēl stingrākiem noteikumiem,kā bija Grieķijā,kur uz ielas rādīties bez vajadzības nedrīkstēja.Tikai tā varētu nonākt pie vērā ņemamiem rezultātiem.
  Un sodus antivakseriem par aģitāciju.Te būtu darbs drošības dienestam vai kā nu tagad sauc mūsdienu čeku.

 • -11
  Uzavnieks 19.10.2021, 09:45:04

  Par so jasaka liels "paldies" visiem tiem antivakseriem,antikovidiotiem,Govzemistiem un tamlidzigiem,atvainojos,pilnigiem dalbajobiem.

 • -9
  žurka 19.10.2021, 10:10:36

  Suni pirms 22:00 ārā varēs izvest?

 • -7
  reku 19.10.2021, 10:30:47

  Lai dzīvojas pa āru,ielieciet būdā salmus,nenosals.
  Dzīvokļos suņus vispār nevajadzētu turēt.

 • -7
  žurka 19.10.2021, 10:41:46

  To reku
  Daudzdzīvokļu mājā, asprāti?

 • -3
  reku 19.10.2021, 13:09:30

  žurka
  Mana iepr.komentāra 2. teikumu izlasījāt?
  Daudzdzīvokļu māja nav īstā vieta priekš suņiem un kaķiem.Tā ir ne tikai sevis,bet arī pašu kustoņu un apkārtējo cilvēku mocīšana.

 • -6
  žurka 19.10.2021, 14:12:43

  To reku
  Izlasīju. Jums Jūsu viedoklis, man savs. Teikšu tā, daudzi privātmāju suņi ir agresivāki, neaudzinātāki un pamestāki novārtā, nekā mans krančelis.
  Tagad ir problēma un ne tikai man, daudzi suņi dzīvo dzīvokļos. Ko tagad darīt, visus uz ielas izmest iesakāt?
  MP - sodīsiet, ja izvedīšu vakarā pirms 22:00 laukā savu kranci?

 • -1
  Cita ventspilniece. 19.10.2021, 15:30:03

  žurkai
  Nu nevajag uz ielas izmest.
  Var atrast labāku pielietojumu.
  https://lv.ebhc2016.at/16-cultures-around-world-where-dogs-are-part-cuisine

 • 0
  Ina Fominova 20.10.2021, 01:12:54

  Izvediet 19.30

 • -5
  kalna kungs 19.10.2021, 10:24:51

  Urrā! varat raut vaļā šampi! Savu panācāt... Īstenībā šī visa pandēmija ir diezgan lietderīga, protams nav nekas patīkams tajā, ka cilvēki slimo un mirst. Bet gluži kā agrā rītausmā izklīstot miglai, sākam saskatīt cilvēku patiesās sejas. Diemžēl atklājas ļoti daudz garīga rakstura problēmas, ja vēļ pāris gadus atpakaļ par atseviskiem indivīdiem radās jautajumi, vai ar viņu viss kārtībā, tad pateicoties šai pandēmijai ir skaidri saprotams, ka ne tuvu viss nav kārtībā. Jautajums visiem sazvērestībniekiem- jums ar atmiņu viss kārtībā? Vai tiešām neviens neatceras, kas ir Šlesers un viņa lielisko veikumu? Vai vēl labāk- Gobzems? Šis kungs vēl pavisam nesenā pagātne jau skaisti nodemonstrēja savu patieso dabu... Njā atmiņas mums īsas.. Glavenais skaļi bļaut, ka visi lohi un nozombēti. Taja pat laikā akli sekot kādam, kurš jau vairākkārt pierādijis sevi ka neuzticamu personu, kurš neskatoties uz to kas notiek- vienmer būs pret, ar uzsvaru uz pret.

 • -5
  kalna kungs 19.10.2021, 10:27:55

  Rīt sola lietu- Nē valdība melo, tāds lietus neeksistē, tā ir globālistu konspirācija. Ar lietus palīdzību mūs visus čipos vai ģenētiski modificēs un kad aktivizēs 5g mirsim. Tajā pat laikā ar gardu muti ēd ģenētiski modificētu pārtiku...

 • 0
  Alens 20.10.2021, 15:44:54

  Kārtīgi veči ar šampi neniekojas...un nevaig domāt, ka visi kādam seko, ir jau vēl arī savas galvas uz pleciem

 • -5
  Gunārs Pētersons 19.10.2021, 11:42:51

  "Paldies" izglītības trūkumam. "Paldies" idiotismam un "paldies" konspirāciju teoriju piekritējiem, kuri vienkārši ir upuri pirmajiem diviem "paldies". Apzinātā dezinformācija Latvijā nostrādājusi - cilvēki nevakcinējas. Esam pasaulē pirmajā vietā. Malači! Portugāļi, Zviedri, Somi un visi citi var saņemties un šim idiotismam pārkāpt. Mēs - nē. Tiem, kuriem īsa atmiņa - Gobzems ar tagad mainījis savu retoriku. Kā tad tā? Nu kā tad tā? Kur tad gaismas cīnītājs šitā? Visa pandēmija būtībā ir elementāra higēna. Cilvēki nevēlas ievērot higēnu, jo higēna ierobežo viņu brīvību. Šeit tikai piespiedu vakcinācija var glābt valsti.

 • -3
  Uzavnieks 19.10.2021, 12:18:03

  Dzivojam visatlautibas,un ka tik pasam viss labi,laikmeta.Pilns ar maziem un ne tik maziem smurguliem,kuriem katra varda gala ir-pohuj.Par kadu attistitas valsts sabiedribu mes seit varam sapnot?

 • -5
  Gunārs Pētersons 19.10.2021, 12:44:50

  Tieši tā! Visādi vadimi ar klown down sindromiem un "covid neeskisteeee" klukstes. Kā tad lai valsts attīstās un spēj salīdzināt sevi ar skandināviju, ja jau nejēdz pat rokas mazgāt un izprast ELEMENTĀRAS lietas zinātnē? Puse vakcinējusies. Labi, ka vismaz puse. Otra vienkārši dzīvo savā Idiocracy iedomu pasaulē!

 • -4
  mernigors 20.10.2021, 10:33:07

  Pētersonam derētu laikrakstā izlasīt Ventspils augstskolas profesora (Leontijs Šneps- Šneppe) viedokli, saliīdzināt amapersonu teikto dažādos laika periodos, lai saprastu kopējo "bildi". Bet, visticamāk, jau velti šeit rakstu.....

 • -1
  Alens 20.10.2021, 16:15:49

  Nu, ja jau par izglītību.
  1. Higiēna
  2. Zviedrija, Somija, Portugāle
  3. zviedri, somi, portugāļi
  Kas ir apzināta dezinformācija, varētu diskutēt, bet noteikti ne ar Jums.

 • -4
  kalna kungs 19.10.2021, 13:46:24

  https://failiem.lv/f/pbepwv7pr
  pagājušī 100 gadi, bet nekas daudz nav mainījies...

 • -4
  Gunārs Pētersons 19.10.2021, 14:43:22

  Pateiksim "paldies" kopīgi visiem varoņiem! Arī mūsējiem Ventspilniekiem!!!

  >>>covidgudrie.com<<<

  "PALDIES!"

 • -4
  krustmateflorence 19.10.2021, 15:32:05

  kas segs morālās ciešanas?

 • -7
  Renars Z 19.10.2021, 17:11:19

  Nu ja ir nepieciešams lokdauns, tad lai notiek, bet piespiest mani vakcinēties neviens nevar, ja es nevēlos.

 • -2
  Vorwärts! 19.10.2021, 17:27:17

  https://tautastribunals.eu/?p=61062

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: