Biedrības ''Integrācijas Inkubators (I+I)'' un SIA ''MobilCentrs'' ''Mobilitātes Centrs cilvēkiem ar kustību traucējumiem (MobilCentrs)'' projekta ietvaros iegādātas ierīces, lai paplašinātu vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ventspilī.

Laikā, kad ir vēlams pavadīt laiku un komunicēt ar cilvēkiem brīvā dabā, ir svarīgi, lai tas būtu pieejams ikvienam, arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Līdz šim neviens no Latvijas brīvdabas objektiem nav bijis pieejams cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslā. Ventspils pilsētas un transporta infrastruktūras ir piemērotas ratiņkrēslu lietotājiem, taču dodoties apmeklēt dabas objektus pilsētas robežās, pilnvērtīgi izbaudīt tos traucē nelīdzens zemes segums.

Ventspilī ir reģistrētas  1120 personas ar kustības traucējumiem (499 no tām ir personas ar 1. vai 2. grupas invaliditāti), ap 2000 personām ar  citām slimībām, kurām mobilitātes problēmas ir diagnozes blakusparādība, tādēļ šāds pakalpojums būtu ļoti pieprasīts un veicinātu iedzīvotāju ar kustību traucējumiem mobilitāti.

Šī projekta mērķis ir vairot mobilitātes iespējas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Projekta ietvaros iegādātas īpašas kāpurķēžu ierīces Freedom Trax (ASV), modelis FT1 cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ratiņkrēslos un pacelšanas iekārta invalīdiem Sano Liftkar PTR160 - kāpšanai pa kāpnēm. Iekārtas sniedz iespēju pārvietoties pa zemi ar nevienmērīgu segumu - smiltīm, sniegu, zāli, kā arī nokļūt kalna virsotnēs un baudīt dabas un pilsētas ainavas no vietējā kalna - Lemberga hūtes.

Pakalpojums tiks piedāvāts bez maksas visām personām ar invaliditāti, kuras vēlas saņemt mobilitātes pakalpojumus, vienojoties par to pēc iepriekšēja pieraksta - pastaigām pilsētas pludmalē, Briežu dārzā, ''Lemberga hūte'' kalna pakājē un citos dabas objektos pilsētas robežās. Tiek piedāvāti arī asistenta pakalpojumi.

Personas kuras vēlas izmantot šo pakalpojumu tiek aicinātas sazināties ar MobilCentrs pa tālruni 29570404 vismaz vienu dienu iepriekš. Tikšanās dienā personai, kura izmantos pakalpojumu ir jābūt līdzi invaliditātes apliecībai.

Pakalpojumi:
1. Invalīdu pacelšana kalnā (SIA MobilCentrs);
2. Pastaigas (SIA MobilCentrs - aprīkojuma piegāde + palīdzības pakalpojumi, Biedrība  ''Integrācijas Inkubators’'' - pats aprīkojums);

Palīgierīces:
• kāpšanai pa kāpnēm- pacelšanas iekārta invalīdiem Sano Liftkar PTR160
• braukšanai bezceļā - visurgājējas iekārtas Freedom Trax (ASV) Modelis FT1 cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ratiņkrēslos.

Projekts finansēts A/S ''Latvijas valsts meži'' Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē fonds Ziedot.lv.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -3
  Pilsēta 14.05.2021, 15:35:10

  Jauki, tikai pierakstiet cik maksā pacelšanās pie brieža. Jo tas nav bezmaksas pakalpojums un cena arī nav invalīdam pa kabatai.

 • -1
  Joker 14.05.2021, 18:21:39

  ...kā arī nokļūt kalna virsotnēs...
  ...Pakalpojums tiks piedāvāts bez maksas visām personām ar invaliditāti, kuras vēlas saņemt mobilitātes pakalpojumus...

  p.s. vai ir grūti saprast, ka pa velti...

 • 0
  VisitVentspils 17.05.2021, 12:49:12

  Ventspils pilsētas domes organizētā Tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu jomas komersantu projektu līdzfinansēšanas konkursa 3. kārtas ietvaros SIA “Mobilitātes Centrs cilvēkiem ar kustību traucējumiem (MobilCentrs)” tika piešķirts līdzfinansējums 1 869,34 EUR apmērā pacelšanas iekārtas papildus akumulatora iegādei un nodrošinot bezmaksas iespēju cilvēkiem ar invaliditāti nokļūt kalna “Lemberga hūte” virsotnē. Projekta ievaros atbalstītā aktivitāte cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir pieejama no 2021. gada 15. aprīļa līdz 2021. gada 20. septembrim.

  Ventspils pilsētas dome aicina cilvēkus ar kustību traucējumiem izmantot bezmaksas iespēju uzkāpt kalnā “Lemberga hūte”, iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni: 29570404.

 • -2
  Марина Димитрова 14.05.2021, 15:46:11

  "Lemberga hūte". kalna uzkāpšanas pakalpojums cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir pilnīgi bezmaksas, jo tas notiek Ventpils pilsētas domes un MobileCenter finansēta projekta ietvaros.

 • -2
  tiešām suns 15.05.2021, 10:23:31

  ko tad tik vēlu uztaisīja-tas kalns jau sen-cer uz kādu balsi? varat necerēt...

 • -1
  Marta P 17.05.2021, 16:08:20

  Tas pakalpojums jau vairākus gadus ir [pieejams, te tikai par to atgādināts!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: