Valdības sēdē atsevisķi ministri un premjers Krišjānis Kariņš pieļāva iespēju neļaut nevakcinētajiem mediķiem doties uz darbu, lai pasargātu pacientus no inficēšanās ar Covid-19.

Diskusiju par šo jautājumu sāka zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, paužot bažas par to, ka ļoti daudzi cilvēki ar Covid-19 inficējas tieši slimnīcā.

Premjers pauda viedokli, ka tos mediķus, kuri izvēlas nesaņemt vakcīnu, varētu aicināt nedoties uz darbu vai pat liegt doties uz darbu. "Nav spiesta lieta vakcinēties, un nav spiesta lieta iet uz darbu," teica Kariņš.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts skaidroja, ka saslimstība stacionāros ir samazinājusies un tur novērojama krītoša tendence. Ministrs uzsvēra, ka slimnīcas, līdzīgi kā citas vietas, kur pulcējas daudz cilvēku, ir paaugstināta riska zona, tāpēc mediķi tika vakcinēti kā pirmie.

Vairums medicīnas personāla šo iespēju izmantoja, tomēr atsevišķas personas savu apsvērumu dēļ atteicās no vakcinācijas. Vienlaikus Pavļuts teica, ka slimnīcās parādās domstarpības, jo personālam noteikti dažādi testēšanas algoritmi. Tiem mediķiem, kuri nav vakcinējušies, testi jāveic biežāk, nekā vakcinētajam personālam. Ventspils slimnīcā testi esot veikti pat trīs reizes nedēļā.

Pavļuts norādīja, ka par šo algoritmu bijuši strīdi, un Veselības ministrija šīs situācijas risina.

Pēc Lieldienām esot plānots iepazīstināt ar priekšrocībām un atšķirībām, kādas būs pieejamas cilvēkiem, kuri ir pilnībā vakcinēti. Tas attieksies uz visu sabiedrību, ne tikai mediķiem. "Pie pabeigtas vakcinācijas jāsaprot, kas ir droši un ko drīkst darīt cilvēki, kuri ir pilnībā vakcinēti," teica veselības ministrs, vienlaikus piebilstot, ka valdībā vēl runās par šīm priekšrocībām.

Gerhards apgalvoja, ka tas ir absolūts drošības jautājums, jo šādu gadījumu, kad persona ar Covid-19 inficējas slimnīcā, ir ļoti daudz. Viņaprāt, šim jautājumam jāpieiet "ne ar mieru laika pieeju", un Gerhards uzskata, ka ar personāla motivāciju ir par maz.

Arī Kariņš piekrita, ka ir pienācis brīdis, kad valsts var uzstāt - ja grib zināmus darbus darīt, tad jābūt vakcinētiem. "Ja negrib vakcinēties, jāizvēlas ko citu. Tas būtu skaidrs signāls visiem," teica premjers.

Tikmēr finanšu ministrs Jānis Reirs pauda bažas par to, kāpēc nodokļu maksātājiem jāmaksā līdz pat četrām reizēm dārgāk par nevakcinēto mediķu regulāro testēšanu, ja lētāk būtu vakcinēties. No ministra teiktā izrietēja iespēja nevakcinētajiem mediķiem pašiem segt testēšanas izmaksas.

Pavļuts sacīja, ka Reira priekšlikums ir apsverams, un risinājumi iespējami dažādi. Tāpat viņš teica, ka ir bijuši radikālāki gadījumi, piemēram, Itālijā, kas pieņēma lēmumu, ka mediķiem obligāti jābūt vakcinētiem pret Covid-19. Pavļuts atgādināja, ka Latvijā līdz šim ir uzstāts, ka vakcinācijas process ir brīvprātīgs.

Lasi vēl

Komentāri (86)

 • -15
  Sturmabteilung Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Ar likumu vajadzētu noteikt,ka visiem,kuri,darba pienākumus pildot,saskaras ar citiem cilvēkiem,ir jābūt vakcinētiem.
  Kāpēc dažu "noliedzēju" dēļ,būtu jācieš līdzcilvēku veselībai?

 • -9
  007 Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  tad jau buss tiesas darbi,kapec man javakcinejas,ja nekas nau zinams par vakcinu,,,un valsts atkal maksas kompensacijas atlaistajiem

 • -9
  *** Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Interesanti, ka uzrakstīt pareizi vārdu "nav" neesi spējīgs bet ņemies spriest par vakcīnām un iebilst skolotu mediķu teiktajam. Neliekas dīvaini?

 • -2
  Kaudzītes brālis Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Trim zvaigznītēm.
  Jānis Pliekšāns (viņš arī Rainis) konsekventi lietoja "nau".Vai literatūras vēsturnieki var atrast materiālus,kas liecina,ka viņš par to ticis kritizēts?

 • -11
  Juris Orinskis Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nevajag cilvēkus mulsināt, izmantojot viņu bailes un nezināšanu. Ir zemiski izmantot cilvēku vājības, lai gūtu popularitāti. Pilns feisbuks ar tādiem meļiem, ka Covid neeksistē, ka potēties nevajag. Ir tiem meļiem arī savi mērķi. Vieni apzināti grib, lai valstī plaši uzliesmo epidēmija un tad varēs vainot un gāzt valdību. Krievija atkal noliek Eiropā ražotās vakcīnas, lai varētu notirgot savu. Varētu padomāt, ka pret difteriju, tuberkulozi, masalām un encefalītu tie mediķi nav savā laikā potēti.

 • -3
  mernigors Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Varētu jau pastāstīt par "pozitīvu" testu mājsaimniecībā kur viens ir "slims" bez jebkādiem simptomiem un divi tāpēc 24 dienas sēž karantīnā. Bet runa ir par ko citu. Ja Orinska kungs saka, ka visiem jāvakcinējas, jo strādā ar cilvēkiem, tad Orinska kungam jāsaka arī otrs nosacījums, ka valsts nopērk viņiem apdrošināšanas polisi uz jebkādām vakcinācijas sekām un 100% atmaksā visus potenciālos izdevumus , ja saslimst. Tāpat nāves gadījumā kārtīgu "piķi"ģimenei par apgādnieka zaudējumu. Tad es saprastu, ka Orinska kungs pilnībā saprot esošo situāciju. Jāpiezīmē, ka joprojām nezinām, kādus dokumentus paraksta vakcinācijas brīdī. Demokrātija - he, he, he....

 • -8
  Kukurūza Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Tā jau nav mediķi...
  Kas tad būs pēc šī?

 • -3
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  orinskim-tād švabraki,kas kaut ko raksta pret vakcīnām mūsu forumā tikai daži...paši jau ar vakcīnām, bet prāta aprobežotības dēļ nolemj ka īstais laiks paduļķot ūdeni un paskatīties kas būs.. būs vakcinēšanās un ar laiku atgrierzties vecajā dzīvē..un ja vajadzēs katru gadu potēties -tad katru gadu.ārstus gan gribētu redzēt veselus un arī gudrus

 • -14
  sranskis Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Vaukšķus jau arī vakcinē, pret trakumsērgu. Esi vakcinējies?

 • 0
  666@ventspils.lv Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Kovididioti neķeriet kreņķi, vakcīnas paredzētas tikai Cilvēkiem.

 • -3
  visvaldisbalamute Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nebūs īsti korekts info., šeit jau reģistrē pirmo fakcīnu suņiem un kaķiem. Ka tik nauda rippo...
  https://www.rt.com/russia/519683-animals-coronavirus-vaccine-registered/

 • -14
  Brīvība Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nolādēts ikviens kopā ar bērniem un bērnu bērniem,
  kas mēģina uzspiest mediķiem un citiem cilvēkiem nepārbaudītu, veselībai bīstamu preparātu ar nosaukumu vakcīna.
  Ja kāds tuvinieks, pasarg Dievs, nomirtu no šāda preparāta,
  vainīgajiem, kas piespieduši indēties, izpildītu bez sirdsapziņas nāves sodu kā slepkavām.

 • -14
  Brīvība Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Gudri cilvēki nogaida.
  Kamēr geitsu pakalpiņi izpildīs plānu uz 'sturmabteilungiem' un citiem suņiem...
  Ar plānu iet pašvaku, tāpēc mēģina piespiest, kur vien var tikt klāt.
  Mediķiem tikt klāt ir viegli, citi var šos pasūtīt.
  Un tas padara aizdomas par "atlikto eitanāziju" vēl pamatotākas.
  Kad šiem neradījumiem jelkad iepriekš ir interesējusi cilvēku dzīvība un veselība?
  Kad 90.eiro pensijas piešķir?

 • -6
  *** Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Cik gan Tu esi "gudrs"! Kur smēlies šo savu "gudrību"?

 • -13
  Brīvība Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Orinskis propagandists apzināti jauc klasiskās vakcīnas ar šo eksperimentālo nepārbaudīto ģenētiski modificēto produktu ar abortētu bērnu šūnām iekšā.

 • -6
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Tad, kad beigsies visa šī putra ar vakcīnām, te labām, te pēkšņi sliktām, un neputros cilvēkiem prātus un nebaidīs jau tā nobijušos ļautiņus, tad arī jebkurš vakcinēsies un viss būs kārtībā. Vēl kāda nianse, šo modificēto vakcīnu nevar salīdzināt ar vakcīnām pret tuberkulozi, difteriju, encefalītu un citiem, jo tas tika veidotas uz konkrētas slimības novājināta vīrusa bāzes. Ja ārstiem neļaus strādāt, tas būs kronis visam. Nesaprotu, ko var uztraukties tie, kas ir vakcinējušies, vai jūs kas apdraud? Bet varbūt tomēr neesat pārliecināti, ka vakcīna jūs pasargā? Gluži tāpat kā maskas, kuras itkā pasargā itkā tomēr kaitē, itkā bezjēdzīgas. Kā tad ir, ko?

 • -6
  tery Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  tas ir cilvēktiesību pārkāpums

 • -10
  *** Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Jā, jā, vakcīnas sliktas, maskas sliktas, neko nelīdz, tik smacē cilvēku.... Interesanti- mediķi gadiem valkā maskas, tagad pārstrājušies, ārstējot covidniekus ( arī tos, kuri "kladzina", ka covids taču nekas nav- tik parasta gripa, maskas nelīdz, viss ir izdomāts.....) Ja jau esat tik gudri, tad, lūdzu, pirms rakstat glupības, aprunājaties ar mediķiem, lai jums izstāsta, apgaismo gan par vakcīnām un to sastāvu, gan atšķirību starp gripu un covidu..... , savādāk, tēlojot gudros, baigi nākas jums "iebraukt auzās".

 • -3
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  spranski- jums ne tikai pret trakumsērgu vajadzīga vakcīna ,bet arī visas pārējās, kādas vien pieejamas uz zemeslodes un dubultā devā,un tad es arī stipri šaubos vai līdzēs...varbūt savus spēkus izlietot fiziskā darbā.piemēram šķūņus tīrot,tur prātu nevajag...

 • -5
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  cilvēktiesību pārkāpums būtu neļaut vakcinēties un jau iepriekš nolemt cilvēkus bojāejai...visa planēta cieš,tikai mums daži tirliņi kavē sev laiku ar tādām muļķībām neuzņemoties atbildību par savām aplamām izrunām...

 • -7
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nu, sakiet, kurš no cilvēkiem pārstāvjiem ir vainigs, ka kāds netiek pie vakcinācijas,? Lai sagādā vispirms vakcīnas, tad lai lielajās hallēs ņem visus gribētājus un vakcinē un būs kolektīvā imunitāte, ja vismaz 60% būs vakcinēti, bet izskatās, ka tas diez vai šajā gadsimtā notiks, jo vīrusu veidi nāk klāt un būs vajadzīgas citas, lai būtu droši. Tā kā apbruņojieties ar pacietību.

 • -5
  Margrieta666/5 Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Vai pati bijāt vakcinēties otrdien ?

 • -5
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Man vēl nepienākas vakcīna, bet arī cita iemesla pēc to nevaru darīt.

 • -6
  Ardis Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Vēl jau ir veseli cilvēki, kam uzspiestas vakcīnas, tāpat kā uzspiestas maskas nav vajadzīgas. Vienmēr ir interesējis, no kā baidās cilvēki, kas vienatnē nesas pa ielu maskā. Viņi baidās ieelpot svaigu gaisu? Ja tā, tad tiešām nožēlojami.

 • -5
  Nah Nahs (ceturtais sivēns) Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nu,ja cilvēks ieplānojis apmeklēt vairākus veikalus vai citas vietas,kur nepieciešama sejas aizsardzība,tad kāpēc vajadzētu katrreiz masku vai respiratoru ņemt nost un pēc tam atkal uzlikt?
  Vēl pluss-samazinās sejas atpazīstamība

 • -9
  Janis Zvejnieks Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nu ko, tad gaidisim,lai ta pamulku valdiba iesauj sev kaja.Laikam,mediki kas nevakcinejas ir labi izglitoti un zina visu potesanos bezjedzibu un nav gatavi savu veselibu paklaut eksperimentiem.Pagaidam vini kluse,atlaidis vinus no darba,tad dabusim dzirdet visu taisnibu. P.S. Ventas Balss,jus jau ari tadi pradaznije.Lieku komentariem ikstiti uz augsu un automatiski,ikstitis uz zemi :)ne tikai vienam

 • -3
  Ardis Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Par īkšķiem taisnība. Ventas balss, jums nevar ticēt!

 • -6
  tiešām suns Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  nu nedomājiet ka to mediķu kas nav vakcinējušies ir daudz,pasniegts tikai šādā veidā...cilvēkiem galvā tarakāni neatkarīgi no profesijas, nu gadās-sapotēsies ja gribēs strādāt un vēl paldies pateiks.mediķis nav zinātnieks un nevajag viņus nostādīt citā līmenī...nu ārsts un viss- savu darbu zina un pietiek.

 • -7
  Brīvība Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  nu tiešām, suns, ja saimnieks saka, ej uz būdu vakcinējies, un nevaukšķi te.
  Vēl dzeltenu birku ausī vajag, lai visi zina kuri lopiņi špricīti saņēmuši.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: