Tēma: Ārsts

 • Intervija ar Laimu Gebaueri. Izaugt līdz savam Triju Zvaigžņu ordenim 0

  Anestezioloģe reanimatoloģe Laima Gebauere dzimusi Ventspilī, studējusi medicīnu Rīgā, lielu daļu darba mūža pavadījusi Talsos, kopš 2007. gada strādājusi Ventspils slimnīcā. Tagad pielikusi punktu savai profesionālajai karjerai, lai ļautos jaunam dzīves ritējumam. Atklāt to, kam ikdienas steidzīgajā ritmā līdz šim nepietika laika.

 • Nākamgad palielinās ārstniecības personu atalgojumu 0

  Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) šodien panākusi vienošanos ar Veselības ministriju (VM) par ārstniecības personu atalgojuma palielinājumu no nākamā gada, tādējādi izvairoties no mediķu streika.

 • Rozālija Čipiga: Medicīna man ir gan profesija, gan hobijs 1

  Ģimenes ārstes un pediatres Rozālijas Čipigas pacienti ir jau trešā ventspilnieku paaudze, kas sauc viņu par savu dakteri. Turpinot mediķu dinastiju, pusgadsimtu ilgajā ārstes prakses laikā pediatre un ģimenes ārste palīdzējusi tūkstošiem pacientu.

 • Pie Saeimas protestē mediķi 0

  Mediķu protestā pie Saeimas ceturtdienas rītā pulcējušies vairāki simti dalībnieku. Dalībnieki sagatavojuši plakātus, kas vēsta, "ar slimu tautu ekonomiku neizārstēsi", "zārks vai čemodāns", "veselība ir cilvēktiesības". Pie Saeimas ieejas izvietotas sveces.

 • Mediķi novēro narkotisko vielu lietotāju skaita pieaugumu 3

  Neatliekamās palīdzības mediķi novērojuši narkotisko vielu lietotāju skaita strauju pieaugumu, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietniece neatliekamās medicīniskās palīdzības jautājumos Māra Dīriņa.

 • ZZS atbalsta izglītības un veselības darbinieku streiku 0

  Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalsta izglītības un veselības darbinieku iniciatīvu ar streika palīdzību pievērst valdības uzmanību nepietiekamajam finansējumam valsts attīstībai svarīgajām nozarēm - izglītībai un veselībai.

 • Mediķu organizācijas sāk gatavoties ārkārtas situācijai 0

  Mediķu organizācijas tiekoties vienojušās nekavējoties sākt gatavoties ārkārtas situācijas izsludināšanai gan primārajā, gan ambulatorajā, gan neatliekamajā medicīnā, informē Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) sabiedrisko attiecību vadītāja Evija Ansonska.

 • No eksāmeniem atbrīvot varēs speciālista vai ārstu konsīlija atzinums 0

  Lai pilnveidotu pašreiz spēkā esošo regulējumu par skolēnu atbrīvošanu no valsts pārbaudījumiem veselības stāvokļa vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu kārtību. Tā paredz, ka turpmāk no valsts pārbaudījumiem skolēnu varēs atbrīvot ar ārsta - speciālista vai ārstu konsīlija atzinumu.

 • Ar pacietību pie ģimenes ārsta 0

  Ventas Balss, atsaucoties uz kādas noraizējušās lasītājas telefona zvanu, nolēma izpētīt, cik ērti un veiksmīgi pilsētas jaunie un topošie iedzīvotāji var pierakstīties Ventspilī pie ģimenes ārsta.

 • Pediatre Tatjana Cinīte saņem pašvaldības atzinību 0

  Par ilggadēju profesionālo ieguldījumu Ventspils slimnīcas Bērnu nodaļas darba nodrošināšanā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības Atzinības rakstu tika godināta Bērnu nodaļas pediatre Tatjana Cinīte.

 • Valsts vairs neapmaksā Covid-19 testus bez ārsta nosūtījuma 0

  Samazinoties Covid-19 ietekmei uz sabiedrību, valsts iedzīvotājiem vairs neapmaksā Covid-19 testus bez ārsta nosūtījuma. Covid-19 pandēmijas "pīķa" laikā valsts apmaksāja visus Covid-19 testus, lai plašāk izķertu saslimšanas gadījumus un valsts varētu īstenot precīzāku infekcijas ierobežošanas politiku.

 • Intervija ar Karīnu Račko. Tik skaistas zvaigznītes spīd 0

  Mazo ventspilnieku zobārste Karīna Račko, kas savas krustmātes klīnikā Zinta dāmām un kungiem nu jau pāris mēnešus piedāvā arī estētiskās iPRF injekcijas, ir Latvijas bestselleru topa augšgalā. Tikko iznācis viņas septītais romāns Es neesmu tava. Kādudien viņa apsēžas uz dīvāna redakcijā un ļauj ielūkoties savās pasaulēs.