Tēma: Ārsts

 • Pie Saeimas protestē mediķi 0

  Mediķu protestā pie Saeimas ceturtdienas rītā pulcējušies vairāki simti dalībnieku. Dalībnieki sagatavojuši plakātus, kas vēsta, "ar slimu tautu ekonomiku neizārstēsi", "zārks vai čemodāns", "veselība ir cilvēktiesības". Pie Saeimas ieejas izvietotas sveces.

 • Mediķi novēro narkotisko vielu lietotāju skaita pieaugumu 3

  Neatliekamās palīdzības mediķi novērojuši narkotisko vielu lietotāju skaita strauju pieaugumu, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietniece neatliekamās medicīniskās palīdzības jautājumos Māra Dīriņa.

 • ZZS atbalsta izglītības un veselības darbinieku streiku 0

  Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalsta izglītības un veselības darbinieku iniciatīvu ar streika palīdzību pievērst valdības uzmanību nepietiekamajam finansējumam valsts attīstībai svarīgajām nozarēm - izglītībai un veselībai.

 • Mediķu organizācijas sāk gatavoties ārkārtas situācijai 0

  Mediķu organizācijas tiekoties vienojušās nekavējoties sākt gatavoties ārkārtas situācijas izsludināšanai gan primārajā, gan ambulatorajā, gan neatliekamajā medicīnā, informē Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) sabiedrisko attiecību vadītāja Evija Ansonska.

 • No eksāmeniem atbrīvot varēs speciālista vai ārstu konsīlija atzinums 0

  Lai pilnveidotu pašreiz spēkā esošo regulējumu par skolēnu atbrīvošanu no valsts pārbaudījumiem veselības stāvokļa vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu kārtību. Tā paredz, ka turpmāk no valsts pārbaudījumiem skolēnu varēs atbrīvot ar ārsta - speciālista vai ārstu konsīlija atzinumu.

 • Ar pacietību pie ģimenes ārsta 0

  Ventas Balss, atsaucoties uz kādas noraizējušās lasītājas telefona zvanu, nolēma izpētīt, cik ērti un veiksmīgi pilsētas jaunie un topošie iedzīvotāji var pierakstīties Ventspilī pie ģimenes ārsta.

 • Pediatre Tatjana Cinīte saņem pašvaldības atzinību 0

  Par ilggadēju profesionālo ieguldījumu Ventspils slimnīcas Bērnu nodaļas darba nodrošināšanā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības Atzinības rakstu tika godināta Bērnu nodaļas pediatre Tatjana Cinīte.

 • Valsts vairs neapmaksā Covid-19 testus bez ārsta nosūtījuma 0

  Samazinoties Covid-19 ietekmei uz sabiedrību, valsts iedzīvotājiem vairs neapmaksā Covid-19 testus bez ārsta nosūtījuma. Covid-19 pandēmijas "pīķa" laikā valsts apmaksāja visus Covid-19 testus, lai plašāk izķertu saslimšanas gadījumus un valsts varētu īstenot precīzāku infekcijas ierobežošanas politiku.

 • Intervija ar Karīnu Račko. Tik skaistas zvaigznītes spīd 0

  Mazo ventspilnieku zobārste Karīna Račko, kas savas krustmātes klīnikā Zinta dāmām un kungiem nu jau pāris mēnešus piedāvā arī estētiskās iPRF injekcijas, ir Latvijas bestselleru topa augšgalā. Tikko iznācis viņas septītais romāns Es neesmu tava. Kādudien viņa apsēžas uz dīvāna redakcijā un ļauj ielūkoties savās pasaulēs.

 • Darbu sākusi sertificēta uztura speciāliste 0

  Lai gan visbiežāk, domājot par uzturu, cilvēkus satrauc liekais svars, kas saistīts ar neveselīgiem ēšanas paradumiem un nepietiekamām zināšanām par pareizu uzturu, tomēr negatīva ietekme ir arī nepietiekamam uzturam. Vairāk par nepietiekamu uzturu jeb malnutrīciju lasiet sarunā ar sertificētu uztura speciālisti Elīzu Madaru Treiju, kura nesen uzsākusi darbu Ventspils slimnīcā.

 • Ģimenes ārsti novērtē Rehabilitācijas centra iespējas 2

  Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicināja ģimenes ārstus uz jaunatklāto Kurzemes Rehabilitācijas centru, lai iepazīstinātu ar tā iespējām un kārtību, kādā pacientiem pieejami centra pakalpojumi.

 • Darbu uzsācis jauns traumatologs 0

  Oktobrī Ventspils slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā darbu uzsācis tikko rezidentūru beigušais traumatologs ortopēds dakteris Valts Boginskis. Ārsts papildus pasniedz traumatoloģiju ortopēdiju medicīnas fakultātes studentiem Latvijas Universitātē.