Tēma: Darbs

 • Pedagogi no darba atstādināti 20

  No 15. novembra izglītības iestādēs vairs nevar strādāt pedagogi, kuriem nav sertifikāta, kas apliecina vakcināciju vai Covid-19 pārslimošanas faktu. Darba pienākumus šī iemesla dēļ pilsētā nevar veikt deviņi,  bet novadā – septiņi pedagogi.

 • No 6. decembra visiem klātienē strādājošajiem būs jāveic Covid-19 tests 15

  No 6. decembra, veicot darba pienākumus klātienē, kur ir iespējams kontakts ar citiem darbiniekiem, pakalpojuma saņēmējiem vai apmeklētājiem, būs jāveic regulāra Covid-19 testēšana divas reizes nedēļā, izmantojot antigēna paštestus, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

 • Grūtības neapturēja, bet stiprināja 0

  Anetes Lorences pieredze var noderēt gados jauniem cilvēkiem, kuri vēl nav spējuši izvēlēties savu ceļu un profesionālo karjeru. Arī tiem, kuri, iespējams, pieļāvuši kļūdainu izvēli, sapratuši to, taču neuzdrošinās spert soli pretējā virzienā. Un vēl arī tiem, kuri uzskata, ka IT – tas ir garlaicīgi un domāts tikai vīriešiem, un ka veiksmīgu izaugsmi profesijā grūti apvienot ar ģimenes pienākumiem.

 • Skaistumkopšanas nozare pievienojas prasībai par Pavļuta demisiju 4

  Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija (LSSA) un Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija (LKKA) pievienojas citām ar veselības nozari saistītām organizācijām, pieprasot veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju, informēja abu asociāciju vadītājas.

 • Ēdinātāji «lokdauna» laikā drīkstēs strādāt arī naktīs 7

  Ēdinātāji "lokdauna" laikā drīkstēs strādāt arī naktīs, proti, komandantstundas laikā no plkst. 20 līdz plkst.5, norādīja Ekonomikas ministrijā (EM). Uzņēmumi drīkstēs strādāt režīmā, izsniedzot ēdienu piegādātājiem, kas to vēlāk nogādā personām viņu uzturēšanās vietās vai dzīvesvietās.

 • Pēc 11. janvāra darba devējs būs tiesīgs atlaist nevakcinētos darbiniekus 8

  Atbalstītais Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projekts paredz, ka pēc 11. janvāra darba devējs būs tiesīgs nekavējoties atbrīvot darbinieku no amata pienākumu pildīšanas, ja viņam nebūs aktīva Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Atlaišanas gadījumā tiks izmaksāta kompensācija viena mēneša algas apmērā, lēma valdība.

 • Saīsinās ēdināšanas un citu pakalpojumu sniegšanas vietu darba laiku 0

  No šodienas līdz nākamā gada 11. janvārim sabiedriskās ēdināšanas, izklaides, kultūras pakalpojumu, kā arī reliģiskās darbības veikšanas vietas un kultūrvietas darbu varēs sākt ne agrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst. 21, paredz pagājušajā nedēļā Ministru kabinetā apstiprinātais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

 • Autobusu vadītāji kārto eksāmenu 1

  Pašvaldības SIA Ventspils reiss šonedēļ organizē autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursu, kas notiek jau 15. gadu pēc kārtas. Viens no pārbaudījumiem konkursa praktiskās braukšanas disciplīnā ir uzbraukšana uz remonta bedres. Šajā un citos uzdevumos no autobusu vadītājiem tiek sagaidīta precizitāte un labas praktiskās iemaņas.

 • Lembergs pieprasa kompensāciju 19

  Aivars Lembergs ir iesniedzis Tieslietu ministrijā pieteikumu par nodarītā kaitējuma kompensāciju (321 468,98 eiro), jo viņam – pārkāpjot likuma prasības un bez atbilstoša pamatojuma – nesamērīgi ilgi bija piemērots drošības līdzeklis – aizliegums pildīt Ventspils pašvaldības domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amata pienākumus.

 • Varēs atlaist Covid-19 sertifikātu neieguvušus darbiniekus 25

  Darba devējam būs tiesības atbrīvot no amata darbinieku, kurš līdz 15. septembrim nebūs ieguvis Covid-19 sertifikātu , otrdien vienojās Ministru kabinets. Tāpat nolemts, ka vakcinēšanās būs obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs.

 • Celtnieki uzskata, ka viņiem nesamaksāja 14

  Pieci ventspilnieki, kas bija iesaistīti zinātnes centra VIZIUM iekšējās apdares darbos, uzskata, ka darba devējs nav samaksājis viņiem pienākošos algu pilnā apjomā. Darba devējs apgalvo, ka rīkojies saskaņā ar līgumu.

 • Muzejā strādā īpaši ļaudis 1

  Kamēr apmeklētājiem muzeju iekštelpu ekspozīcijas vēl slēgtas, Ventspils muzeja uzraugi ir aizņemti citos darbos, katram tiek atrasts piemērotākais. Piemēram, zāļu uzraudze Inese Krūza jau kopš februāra aktīvi palīdz sakārtot muzeja tērpu noliktavu, turklāt, arī veikt tērpu atdarinājumu remontus, uzlabot nozīmīgas rotājumu daļas.