Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz aizliegt uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles, interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs.

Parlaments atbalstīja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz īstenot pilotprojektu attiecībā uz uzturlīdzekļu nemaksātājiem par viņu parāda lietas nodošanu ārpustiesas piedziņai un noteikt aizliegumu uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles.

Kā informēja Tieslietu ministrijas (TM) Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Mauliņa, pilotprojekts par ārpustiesas piedzinēju piesaisti izstrādāts ar mērķi panākt saistību izpildi pirms to nodošanas piespiedu izpildei, un pilotprojekta ietvaros TM plāno iepirkuma procedūras rezultātā piesaistīt uzturlīdzekļu parāda atgūšanai ārpustiesas piedziņas pakalpojuma sniedzējus.

Ārpustiesas piedziņa no uzturlīdzekļu parādniekiem tiks veikta pirms lēmuma par uzturlīdzekļu izmaksu nodošanas piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam. Ja tomēr uzturlīdzekļu parādnieks nesadarbosies ar ārpustiesas piedzinēju, lieta tiks nodota jau zvērinātam tiesu izpildītājam.

Pēc TM sniegtās informācijas, kopējais uzturlīdzekļu nemaksātāju parādsaistības pret valsti uz 2021. gada janvāri pārsniedz 403 miljonus eiro.

Lai sekmētu bērnu interešu tiesības un veicinātu vecāku pienākuma pildīšanu - bērnu nodrošināšanu ar uzturlīdzekļiem, ar likumprojektu tiek plānots noteikt papildu jaunu ierobežojumu uzturlīdzekļu parādniekam, proti aizliegumu spēlēt azartspēļu un izložu reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktās azartspēles un interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs.

Projekts paredz, ka azartspēļu organizētājam būs pienākums azartspēļu organizēšanas vietā pārliecināties, vai persona nav uzturlīdzekļu parādnieks, liedzot tai atrasties spēļu organizēšanas vietā.

Aizliegums parādniekiem spēlēt azartspēles, interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs, stāsies spēkā 2021. gada 1. maijā.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -14
  Brīvība Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Lai arī esmu PRET azartspēlēm,
  šāda iejaukšanās ar kārtējiem aizliegumiem ir nepieņemama demokrātijā.
  Jo tā paliek par totalitāru tendenci šajā valstē.
  Lai tad vispār aizliedz azartspēles.

 • -3
  <>< Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Brīvība laikam ir tajā sarakstām, tāpēc streso.

 • -3
  tiešām suns Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  uzskatu ka no pilsētas jāaizvāc...kas tur šefam pieder laukos bet tuvāk ventspilij,lai kad nospēlējis visu ģimenei vajadzīgo naudu varētu līdz mājām atnākt...tur arī ierīkot...pagaidām..bravo- brīvība atkal pret ,jo nav nauda...ha-ha

 • -10
  Brīvība Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  <><, ment, atkal kļūdījies.:)
  Azartspēles nepatīk, jo nav vēlēšanās zaudēt. Nespēlējot nauda krājas.
  Esmu saskāries ar tipiem, kas posta ģimeni dēļ tām. Arī naīvos, kas lielīdamies ar dažu simtu vienreizēju "lielo" laimestu, pat nespēj saskatīt, cik aparātā jau iegrūduši pirms un cik vēl iegrudīs pēc tam.

 • -3
  <>< Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Vari saukāt mani par mentu utt, bet tu šeit esi trollis Nr.1. Neviens normāls viedoklis nav no tevis. +/- attiecība, jau vien visu pasaka. Malies tālāk, savā suliņā.

 • -7
  Brīvība Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Mums acīmredzami ir atšķirīga izpratne ko nozīmē normāls.
  Mentam, iespējams, jēdziens 'normāls' ir identisks ar priekšnieku pavēli.

  Nepaužu viedokļus,
  bet uzskatus, lietas,
  par ko esmu pārliecināts.
  Līdz ar to ir pilnīgi naivi iedomāties,
  ka man rūp kkādi plusiņi un mīnusi.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: