Lai mazinātu Covid-19 izplatību, varētu tikt rosināts attālinātu darbu ārkārtējās situācijas laikā noteikt kā obligātu pienākumu situācijās, kad šādi var turpināt īstenot darba uzdevumus, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa sacītā intervijā raidījumam "900 sekundes".

Premjers, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centra datiem, uzsvēra, ka inficēšanās ar koronavīrusu ļoti bieži notiek tieši darbavietā. "Darba kolektīvos cilvēki jūtas droši, jo ir burbulis, bet vienlaikus tiek aizmirst, ka pēc darba cilvēki dodas mājās, uz veikaliem, un tad, pat nejuzdami, var saslimt un inficēt citus," sacīja politiķis.

Viņš norādīja, ka attālinātais darbs esošajos apstākļos ir ļoti būtisks priekšnoteikums infekcijas izplatības mazināšanai, tāpēc tas būtu jādara visās darbavietās, kur vien tas iespējams.

"Mums ir ļoti daudzas darbavietas, kur cilvēki varētu strādāt attālināti. Liekas, ka būtu jādara viss, lai uzņēmumus pārliecinātu, ka viss jādara attālināti. Darbs no mājām ir svarīgāks nekā jebkad," pauda Kariņš, piebilstot, ka jau tagad ir stingri ieteikts strādāt attālināti.

Jautāts, vai attālināta darba veicināšanai cilvēkiem to varētu likt darīt piespiedu kārtā, Kariņš pauda, ka tas varētu būt viens no variantiem, ko varētu skatīt kopā ar kopīgiem noteikumiem.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -5
  STOPVACZISM 03.03.2021, 11:19:57

  Kovid terora režīms rullē...

  Noteikt kā obligātu pienākumu prokuratūrai varētu Kariņa u.c.t.s. premjeru detalizētu premjerēšanas darboņošanās izpēti,
  vai tā nesatur korupcijas un citu noziedzīgu darbību pazīmes.
  Arī iedzīvotāju tiesību un brīvību pārkāpumus.
  Savukārt zinātņu akadēmija varētu represīvajām iestādēm dot slēdzienu par uzspiesto aizliegumu nepamatotību.

 • 0
  Sturmabteilung 03.03.2021, 11:42:43

  Vai apcietinātais jau veic savus domes priekšsēdētāja pienākumus attālināti,no cietuma kameras?
  Ja nē,tad alga par to tiks maksāta pilnā apmērā?

 • -3
  Inga Pozdejeva 03.03.2021, 12:04:10

  Ne vienmēr tas ir iespējams pat biroja darbiniekiem. Tā pati grāmatvedība, lai varētu veikt uzskaiti ir jābūt pieejamiem pirmdokumentiem. Vai tos nogādāt mājās? Kur tos mājās uzglabāt? Un ja ir vairāki grāmatveži? Kādam dokumenti jāpārvadā regulāri no viena pie otra.
  Drošāk ir strādāt pa maiņām, lai kabinetā vienlaicīgi ir viens darbinieks. Daudz mazāk problēmu.

 • -5
  sranskis 03.03.2021, 12:59:12

  Un autobusi-trolejbusi nav inficēšanas avots? Ne tur 2 m, ne 25 kv.m. Varbūt Knariņa kungs nav lietas kursā par siļķēm mucā piem. 15.trolejbusā praktiski visas dienas garumā?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: