Tēma: Darba vietas

 • Strādāt klātienē varēs ar Covid-19 potēm, negaidot sertifikāta izsniegšanu 7

  No 15. decembra stādāt klātienē varēs arī tās personas, kuras būs saņēmušas vai nu vienīgo "Janssen", vai abas pārējo ražotāju Covid-19 vakcīnas devas, taču vēl nebūs pagājušas 14 dienas vakcinācijas sertifikāta saņemšanai, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

 • Pagarina Covid-19 sertifikāta uzrādīšanas termiņu darba attiecībās 0

  Ņemot vērā lielo vakcinācijas procesu uzsākušo nodarbināto skaitu valsts pārvaldē, pašvaldībās un to kapitālsabiedrībās, kā arī privātajā sektorā, Ministru kabinets otrdien lēma precizēt nosacījumus par darba pienākumu pildīšanu, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu no 15. novembra, informēja Valsts kancelejā.

 • Nosaka tiesības darba devējam atlaist nevakcinētos darbiniekus 4

  Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, ar kuriem noteiktas tiesības darba devējam pēc noteikta laika atlaist pret Covid-19 nevakcinētos darbiniekus, uz kuriem attiecas prasība par vakcinēšanos.

 • Klātienē strādājošajiem katru dienu būs jāapliecina, ka ir vesels 0

  Stingro ierobežojumu laikā no šodienas visiem darbiniekiem, kas strādā klātienē, tai skaitā pilnībā vakcinētām un pārslimojušām personām, katru dienu, ierodoties darbā, rakstveidā būs jāapliecina, ka tām nav akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmju un tās nav bijušas tiešā kontaktā ar personām, kurām noteikta izolācija, mājas karantīna vai pašizolācija, lēma valdība.

 • Bezdarba līmenis Ventspilī - 5,6% 10

  Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā šī gada 19. jūlijā, salīdzinot ar 21. jūniju, samazinājies par 61 bezdarbnieku un ir 1 119 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē reģistrētas 194 aktuālas vakances.

 • Pastars: atbrīvošanu no darba bez Covid 19 sertifikāta nedrīkstētu attiecināt uz visām profesijām 7

  Satversmes 106. pants neliedz uz laiku ieviest tiesisko regulējumu, kas ļauj darba devējam uz laiku atstādināt vai pilnībā izbeigt darba tiesiskās attiecības ar darbinieku, kurš nav vakcinēts pret Covid-19 vai izslimojis to, bet šāds regulējums nedrīkst attiekties uz visiem darbiniekiem un darba devējiem, sacīja konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars.

 • Rīt lems par turpmākajiem ierobežojumiem 10

  No diviem piedāvātajiem epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanas scenārijiem valdība otrdien konceptuāli pauda atbalstu mērenākajam scenārijam, ar kuru valsts pārvaldē un privātajā sektorā strādājošajiem nāksies strādāt attālināti, bet klātienē atļaujot strādāt ražojošajiem uzņēmumiem.

 • Pārceļas uz jaunām telpām Vecpilsētā 1

  Epidemioloģiskie ierobežojumi neļauj uzņēmumam TestDevLab sarīkot sava jaunā biroja Vecpilsētā plašu atklāšanas pasākumu. Ventas Balss devās uz atjaunotajām telpām agrāk nekā daudzi IT kompānijas darbinieki, kuriem šeit radītas mūsdienīgas darba vietas.

 • Turpinās speciālistu apmācības un pārkvalificēšana IKT nozares vajadzībām 3

  Nodibinājums ''Ventspils Augsto Tehnoloģiju Parks'' (VATP) sadarbībā ar Ventspils pilsētas domi realizē Eiropas Savienības iniciatīvas ''Pilsētu inovatīvās darbības'' projektu ''Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas'', kur viens no projekta mērķiem ir apmācības un pārkvalifikācija uz darba vietām IKT profesiju un prasmju darbos klātienē Ventspilī un attālinātās darba vietās.

 • Darbu sāks jauna ražotne 9

  Jaunākā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētā ražošanas ēka ir nodota ekspluatācijā un parakstīts nomas līgums par tās izmantošanu ar vienu no vadošajiem Baltijas augsto tehnoloģiju uzņēmumiem ''HansaMatrix''.

 • Covid-19 kontaktpersonas varēs noteikt arī darba devējs 11

  Šodien stājas spēkā izmaiņas esošajā kārtībā, paredzot, ka Covid-19 inficēto kontaktpersonu apzināšanu varēs veikt ne tikai Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un ģimenes ārsti, bet arī darba devējs vai kolektīva atbildīgā persona, paredz valdības atbalstītie grozījumi.