Lai vienreizējais pabalsts 500 eiro apmērā par katru bērnu netiktu novirzīts personas parādu segšanai, Ventspils pilsētas Sociālais dienests aicina Ventspilī dzīvojošās parādnieku ģimenes laicīgi informēt savu tiesu izpildītāju par Covid-19 ģimenes pabalsta saņemšanu.

Atsaucoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušajiem viedokļiem, ka valdības piešķirtais vienreizējais pabalsts varētu tikt novirzīts tiesu izpildītājiem personas parādu dzēšanai, Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka informē, ka pēc valdības koalīcijas sanāksmes sēdē panāktās vienošanās par pabalsta izmaksu ģimenēm 500 eiro apmērā par katru bērnu, saņēmām daudzus jautājumus no parādniekiem, vai šo pabalstu tiesu izpildītāji drīkstēs ieturēt parādu dzēšanai. Tāpēc vēlamies visus informēt, ka ieturējumus no šī pabalsta tiesu izpildītāji neveiks, jo tas ir vienreizējs pabalsts, kurš paredzēts atbalsta sniegšanai ģimenēm ar bērniem Covid-19 krīzes radīto apstākļu mazināšanai.

Tomēr, lai tiesu izpildītājs tehniski spētu nodrošināt to, ka pabalsts netiek ieturēts, parādniekam ir laikus jāinformē savs tiesu izpildītājs, ka viņš šādu pabalstu saņems. Jāņem vērā, ka tiesu izpildītājs pats nevar nevienā datu bāzē iegūt informāciju par to vai parādnieks saņem noteikta veida pabalstus. Šādu informāciju zina tikai pats parādnieks. Tāpēc ir ļoti svarīgi, ka parādnieks laikus informē savu tiesu izpildītāju, jo īpaši šajā gadījumā, kad parādnieks skaidri zina, ka martā saņems no valsts pabalstu ģimenēm 500 eiro apmērā par katru bērnu,'' uzsver Kruka.

Telefoniski sazinoties ar Sociālo dienestu, tiks sniegts atbalsts iesnieguma sagatavošanā un iesniegšanā savam tiesu izpildītājam.

Ventspils pilsētas Sociālais dienests aicina sekot līdzi aktualitātēm par pabalsta saņemšanu, vienlaikus informējot, ka konkrētā ģimenes pabalsta izmaksu veiks Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Kaudzītes brālis 17.02.2021, 16:27:11

  Vērtīga pamācība.Visiem sen zināma tiesu izpildītāju alkatība.

 • -4
  DiesIrae 17.02.2021, 17:48:18

  Laikam jau nav nīstamāka persona kā hm savs tiesu izpildītājs...
  Ja visi citi ir bezpersoniski ierēdņi, kas pilda funkciju, tad šim sinonīms ir vienkārši laupītājs.

 • 0
  krustmateflorence 17.02.2021, 18:52:46

  Kā zināms, tiesu izpildītāji nevar atņemt -vienreizejo ģimenes pabalstu, to šodien ziņās teica pats Premjers.
  vispār Tieslietu ministrijai būtu vēl stingrāk jākontrolē tiesu izpildītāju darbs, jo kā zināms jau, tad uz europas cilvēktiesību tiesu ir nosūtītas vairākas sūdzības -pa tiesu izpildītāju patvaļu un skarbo attieksmi pret cilvēkiem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: