Tēma: Ģimene

 • Noraida iniciatīvu par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību 0

  Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums noraidīja iniciatīvu "Par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību", kurā bija rosināts tiesiski atzīt ārpus laulības savienībā dzīvojošu pārus un nodrošināt viņu sociālo aizsardzību.

 • Jaundzimušo skaits deviņos mēnešos sarucis par 8,2% 0

  Latvijā šogad deviņos mēnešos reģistrēts 12 221 jaundzimušais, kas ir par 8,2% jeb 1098 jaundzimušajiem mazāk nekā 2021. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie provizoriskie dati.

 • Skolām nepieciešami atbalsta resursi 0

  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija plāno atteikties no strīdīgā punkta Izglītības likumā par vardarbīgo bērnu sūtīšanu mājmācībā, uzdodot Izglītības un zinātnes ministrijai izstrādāt ziņojumu par vardarbības novēršanu skolās.

 • Plāno atteikties no vardarbīgo bērnu sūtīšanas mājmācībā 2

  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien atbalstīja priekšlikumu Izglītības likumā, kas paredz uzdot Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) izstrādāt informatīvu ziņojumu par emocionālās un fiziskās vardarbības izskaušanu un nepieļaušanu izglītības iestādēs.

 • Sagaidīts 400. mazulītis – meitenīte Madelīna 2

  Svētdien, 2. oktobrī Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīts 400. mazulītis - meitenīte Madelīna. Madelīna nāca pasaulē 53cm gara un svēra 3kg 900g. Mammu un mazulīti devās sveikt slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis, vēlot stipru veselību jaunajai ģimenei.

 • Bērnu pilsētiņā svinēs Tēva dienu 0

  Svētdien, 11. septembrī plkst. 11 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15 bērnu parkā ''Fantāzija'' visi aicināti uz sirsnīgu Tēva dienas koncertu ''Tētis var visu'', kurā uzstāsies mūsdienu deju studija ''Skorpions'', būs dažādas izklaides, kā arī pārsteiguma balvas.

 • Par godu tēvu dienai fotografēs Ances daudzbērnu ģimenes 0

  Šogad par godu Tēva dienai tiks godinātas lielākās Ances ģimenes. 2012. gadā Ances un Jūrkalnes pagastu pārvaldes par godu valsts dzimšanas dienai iedibināja jaunu tradīciju - daudzbērnu ģimeņu godināšanu Ventspils novadā.

 • Mūzikas stunda ģimenei 0

  Sestdien, 10. septembrī, no plkst. 13 līdz 14 Mūzikas bibliotēkā notiks ''Mūzikas stunda ģimenei'', uz kuru aicināti vecāki ar pirmsskolas vecuma bērniem no 3-6 gadiem. 

 • Smaragdkrāsas kāzu jubileja 5

  Ventspilnieki Genādijs un Gaļina Tanailovi ir no Otrā pasaules kara bērnu paaudzes. Gandrīz visus šīs paaudzes pārstāvjus raksturo tas, ka viņi nav raduši žēloties, kaut gan nācies izturēt daudzus smagus pārbaudījumus. Tanailovu pārim šogad ir vairākas apaļas jubilejas – abiem paliek 80, bet pagājušajā piektdienā viņi atzīmēja smaragda kāzas, jo kopā nodzīvoti 55 gadi.

 • Slimnīcā svētku brīvdienās pavadītas salīdzinoši mierīgi 0

  Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Uzņemšanas nodaļā garās Jāņu brīvdienas aizvadītas salīdzinoši mierīgi. Bijis pa kādam neuzmanīgam atpūtniekam, kurš pārkarsis saulē, pēc palīdzības vērsušies arī pacienti ar vieglām traumām, ērču kodumiem u.tml., tomēr, salīdzinot ar ikdienu, būtisks pacientu plūsmas pieaugums netika novērots.

 • Mammas mīlestība dod spēku 2

  Mātes diena ir starptautiski svētki, kad tiek godinātas māmiņas. Latvijā tos svin maija otrajā svētdienā. Tāpat kā Ukrainā – arī tur māmiņas tiek īpaši samīļotas tajā pašā svētdienā. Ukrainiete Alla šos svētkus pirmo reizi sagaidīs, esot prom no savām mājām, turklāt nezinot, kad varēs atgriezties dzimtenē.

 • Topošos vecākus aicina uz bezmaksas lekcijām 0

  Topošajiem vecākiem, īpaši ja ģimenē gaidāms pirmais mazulītis, rodas daudz jautājumu gan par sagatavošanos dzemdībām, gan par dzemdību norisi. Vecmāte ir speciālists, kurš topošajiem vecākiem palīdz ne tikai profesionāli, bet arī ar sirdi, ir līdzās gan pirms dzemdībām, gan sagaidot mazulīti, gan arī palīdzot jaunajiem vecākiem pielāgoties bērniņa ienākšanai ģimenē.

 • Dzemdību nodaļā sagaidīts pirmais ukraiņu bērniņš 9

  Trešdien, 6. aprīlī, Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā topošā māmiņa, kas aizbēgusi no karadarbības Ukrainā, pasaulē laida dēliņu – Dāvidu. Gan māmiņa, gan puisēns jūtas labi un droši. Mazais Dāvids piedzima 52 cm garš un svēra 3 kg 326 g.