Tēma: Ģimene

 • Pastiprina sodu par vardarbību 0

  Sods par vardarbību pret tuviniekiem būs bargāks. Tāpat pastiprināti sodi par virkni citu noziedzīgu nodarījumu saistībā ar vardarbību, kā arī cietsirdību pret dzīvniekiem. To paredz Saeimā ceturtdien, 6. jūnijā, pieņemtie grozījumi Krimināllikumā.

 • Sagaidīts gada 200. bērniņš – puisītis Adrians 0

  26. jūnija pēcpusdienā Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīts šī gada 200. mazulītis – ģimenei no Ventspils novada Ances pagasta pievienojies dēliņš Adrians. Ģimeni dzemdībās atbalstīja vecmāte Krista Kristiāna Zēberga, ginekoloģe, dzemdību speciāliste Linda Grīnberga un bērnu māsa Paula Lindenblate.

 • Līgās piedzimuši divi zēni, Jāņos – divas meitenes 0

  Jāņu brīvdienās Ventspils slimnīcā pasaulē nākuši četri mazulīši – divi zēni un divas meitenes. Svētdien, 23. jūnijā, kad vārda dienu svin Līgas, Ventspils slimnīcā piedzima divi zēni – abi ventspilnieku ģimenēm.

 • Pie zinātnes centra VIZIUM notiks Ģimeņu diena 0

  Svētdien, 30. jūnijā, pie zinātnes centra VIZIUM norisināsies jautras un atraktīvas ģimeņu sacensības, kur ar āķīgiem uzdevumiem un aktivitātēm tiks pārbaudīta ģimeņu atjautība, izveicība un loģiskā domāšana. Savukārt vakarā ikviens interesents aicināts baudīt brīvdabas kino burvību, uz lielā ekrāna kopīgi noskatoties filmu “Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru”.

 • Plāno varmākām piemērot elektronisko uzraudzību 0

  Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz, ka varmācīgajām personām varēs piemērot drošības līdzekļa izpildes elektronisko uzraudzību. Kā informē Saeimas Preses dienestā, Juridiskās komisijas virzīto grozījumu mērķis ir mazināt vardarbību ģimenē un veicinātu sabiedrības drošību kopumā.

 • Sagaidīts šī gada 100. bērniņš 1

  Pirmdienas, 25. marta, rītā Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīts šīgada 100. mazulītis – puisēns Henrijs. Henrijs pasaulē nāca 55 centimetrus garš un 3,342 kg smags.

 • 29. februārī pasaulē nākusi meitenīte 2

  Ceturtdienas, 29. februāra, vakarā Ventspils slimnīcā sagaidīta meitenīte, kas savu dzimšanas dienu “īstajā” datumā svinēs reizi četros gados. Meitenīte nosaukta par Airisu.

 • Latvijā ir vairāk nekā 40 000 alimentu nemaksātāju 0

  Latvijā ir vairāk nekā 40 000 uztura līdzekļu nemaksātāju, informē Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietniece Olga Bogdanova. Viņa akcentēja, ka tie ir vīrieši darbspējas vecumā, esot arī skaidrs, ka diez vai viņi strādās vai izdzīvos par minimālo algu.

 • Dzemdību nodaļā sagaidītas dvīņu meitenītes 2

  Dienu pirms visu mīlētāju jeb Valentīna dienas kāda ventspilnieku ģimene kļuvusi par divām mīlētām māsiņām bagātāka – Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā pasaulē nākušas šīgada pirmās dvīnītes.

 • Plāno atvērt “Namiņa” otro ēku 19

  Ceturtdien, 25. janvārī, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome apstiprināja maksu par uzturēšanos bērnu sociālās aprūpes centrā “Namiņš” bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem no citām pašvaldībām.

 • 1. maijā Latvijā stāsies spēkā Stambulas konvencija 3

  Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu Latvijā stāsies spēkā 1. maijā, vēsta oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis".

 • Sagaidīts 2024. gada pirmais bērniņš – meitenīte Rebeka 3

  Trešdienas, 3. janvāra, pēcpusdienā Ventspils slimnīcā pasauli pirmoreiz ieraudzīja 2024. gada pirmais mazulītis – 3,970 kg smaga un 54 cm gara meitenīte, kurai dots vārds Rebeka. Ģimeni ar meitiņas nākšanu pasaulē sveica arī slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

 • Novadā reģistrēti 32 jaundzimušie 0

  2023. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 32 jaundzimušie, ir samazinājies mirušo personu skaits.