Tēma: Ģimene

 • Mazajam Ričardam vajadzīga palīdzība 6

  Ir cilvēki, kurus satiekot, gribas smaidīt. Tas pilnīgi noteikti ir par Zariņu ģimeni. No viņiem izstaro īpašs siltums un neviltota sirsnība. Māris, Natālija un divi viņu mazuļi dzīvo Ventspilī. Dēlam Ričardam ir trīs gadi, mazajai Sofijai – gadiņš. Viss būtu labi, ja ne Ričarda smagā diagnoze. Zēnam ir autiskā spektra traucējumi, runas un uzvedības traucējumi, attīstības aizture.

 • Sagaidīts šīgada 100. mazulītis un otrie dvīnīši 1

  12. martā Ventspils slimnīcā dubultsvētki – sagaidīts šī gada 100. mazulītis – meitenīte Melānija un otrie dvīnīši – brālīši Adrians Tomass un Deniss Daniels. Melānija piedzima 50 cm gara un svēra 3256 g. Mazo māsiņu mājās Kandavā jau nepacietīgi gaida divi brālīši un divas māsiņas. Melānijai pasaulē palīdzēja nākt vecmāte Aija Ziemele.

 • Aicina pieteikties sēklu un stādu atbalstam 0

  "Ziedot.lv" aicina grūtībās nonākušas ģimenes no visiem Latvijas reģioniem pieteikties atbalstam, lai arī šosezon saņemtu sēklas, stādus un dārza piederumus, tādējādi pašu spēkiem izaudzējot pārtiku savam saimes galdam, informē "Ziedot.lv" komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.

 • Piedzimuši šī gada pirmie dvīnīši - puisīši Rinalds un Niklāvs 0

  Trešdien, 8. marta izskaņā, Ventspils Dzemdību nodaļā sagaidīts pirmie šī gada dvīnīši - brālīši Rinalds un Niklāvs, kuriem pasaulē palīdzēja nākt Dr. Sergejs Gurjanovs un vecmāte Aija Ziemele. Dvīnīšu vecākiem no Ventspils novada Ances, šie ir pirmie bērniņi ģimenē.

 • Stādīs un stāstīs 0

  11. martā plkst. 12 Pārventas bibliotēkā atsākas izglītojošā nodarbību cikla vecākiem kopā ar bērniem ''Stāstaudzētava'' otrā sezona. Plānotas trīs nodarbības, kurās bērni darbosies kopā ar saviem vecākiem.

 • Runās par bērnu mentālo veselību 0

  No 6. līdz 12. martam norisināsies jau trešā Bērnu mentālās veselības nedēļa ''Runā ar mani'', kuras mērķis ir izglītot vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēt par resursiem, kur rast palīdzību Latvijā.

 • Atkarību problēmā redzama daļa aisberga 1

  Atkarību izraisošu vielu lietošana, kā arī aizraušanās ar atkarību izraisošiem procesiem jauniešu vidū ir problēma, kurā iezīmējas skaudras tendences. Būtiski ir izprast cēloņus, lai spētu cīnīties ar sekām.

 • Intervija ar Agati Lūsi. Dzimtas stāsts kā šampanietis 0

  Agates Lūses ikdiena paiet galvaspilsētas uzņēmējdarbības virpulī, bet brīvajā laikā viņa izzina savu dzimtu. Tā sakņojas Ventspils pievārtē - Popes muižas vēsturiskajā teritorijā. Agate palīdzējusi rast ciltskoka pavedienus arī citiem mūspusē, izveidojot virtuālu dzimtas pētnieku kopienu, un secinājusi, ka savulaik noslēgtā un mežainā piekrastes teritorija patiesībā ir gana unikāla.

 • Par mobingu skolās ir jārunā 13

  Ventspils nav izņēmums kopējā tendencē, kas pēdējos gados vērojama Latvijas skolās. Tāpat kā citviet, arī mūsu skolās ir izplatīts mobings jeb psiholoģiskā vardarbība pret atsevišķiem skolēniem vai pat skolotājiem. Drošākais ceļš mobinga novēršanai ir – runāt par to.

 • Senču vārds dod spēku 0

  Dzimtas koka pētīšana ir Ineses Silas vaļasprieks, kam viņa aktīvi pievērsusies pēdējos piecus gadus. Šajā darbā, kas nereti nozog arī stundas miegam, ļoti palīdz Facebook domubiedru grupa Ventspils apkārtnes dzimtu pētnieki.

 • Papildinās zināšanas Vecāku skolā 0

  Pirmsskolas un skolas vecuma bērnu vecākiem ir iespēja pievienoties jaunā Ventspils Izglītības pārvaldes iniciatīvā ''Vecāku skola''. Tas būs izglītojošu pasākumu cikls vecākiem, lai uzlabotu bērnu un vecāku attiecības, palīdzētu vecākiem iesaistīties bērnu izglītošanās procesā un veicinātu sadarbību ar izglītības iestādēm.

 • Dzemdību nodaļā pēdējās piecgades ražīgākais janvāris 0

  Šī gada janvārī Ventspils slimnīcas dzemdību nodaļā sagaidīti 44 bērniņi, kas ir par 10 mazulīšiem vairāk, nekā pērn, vienlaikus sasniedzot pēdējās piecgades janvāra rekordu. Janvārī Ventspils slimnīcā dzimušas 23 meitenītes un 21 zēns.

 • 2023. gada pirmais mazulītis – puika Niks 0

  Turpinot tradīciju, jau trešo gadu pēc kārtas pirmais mazulītis Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā piedzimis 4. janvārī. Plkst. 3.37 pasaulē ieradās puika Niks – 3.806 kg smags un 50 cm garš.

 • Novadā precējās vairāk 2

  2022. gadā Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēts 41 jaundzimušais, piefiksēts mazāk miršanas gadījumu, bet pieaudzis reģistrēto laulību skaits.