Rīgas apgabaltiesa šodien ilgstoši tiesātajām Ventspils domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietinās tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Cietumsoda izciešanas laikā tiesa nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā atradās no 2007. gada 14. marta līdz 10. jūlijam, bet mājas arestā – no 10. jūlija līdz 2008. gada 22. februārim.

Tāpat tiesa nolēma, ka Lembergam jāmaksā apjomīgas naudas summas vairākiem cietušajiem, bet daļā apsūdzību viņu attaisnoja.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju. Savukārt kādreizējam Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt viņa aptuveni mēnesi ilgo atrašanos apcietinājumā 2007. gadā.

Lemberga dēlu un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītos drošības līdzekļus gan atcels tikai stājoties spēkā šādam spriedumam. Tas nozīmē, ka viņus tiesas zālē patlaban neapcietinās.

Spriedumu iesaistījām pusēm būs iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā. Rīgas apgabaltiesa šo lietu sāka skatīt jau 2009.gadā. Nākotnē par apgabaltiesas kā apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Tiesa sēdēs pārtraukumā Lembergs žurnālistiem teica, ka spriedumu pārsūdzēs un viņš prognozē, ka tālākie tiesas procesi aizņems vēl desmit gadus. Tāpat Lembergs pārsūdzēs piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu. Apsūdzētais gan vērsa uzmanību, ka sūdzība būs jāiesniedz turpat Rīgas apgabaltiesā, kuras Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāja ir Irīna Jansone. Jansone ir Lemberga lietas tiesnese.

Lai arī tiesa nolēma viņam konfiscēt mantu, tostarp, nekustamos īpašumus viņa dzīvesvietā, Lembergs uzsvēra, ka, pārsūdzot spriedumu, nekas nemainās un manta patlaban viņam paliek. Attiecībā uz gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, Lembergs skaidroja, ka par to lemšot politiskā partija "Latvijai un Ventspilij". Ventspils mērs gan uzsvēra, ka viņa iespējamā startēšana vēlēšanās patlaban nav galvenais jautājums, turklāt kandidātu saraksti vēlēšanām jāiesniedz marta sākumā.

Vērtējot spriedumu un piemēroto apcietinājumu, Lembergs uzsvēra, ka tas ir normāls politisks process, izrēķinoties ar opozīcijas politiķi. "Tas Navaļnija scenārijs - tikai Latvijā. Apsveicu Latvijas tiesiskumu un demokrātisko valsti ar to, ka man pielietots drošības līdzeklis apcietinājums," uzsvēra Lembergs.

Tiesas spriedums apliecina, ka prokurors Juris Juriss un tiesnese Jansone taisa karjeru, bet tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) un Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) jāsaglabā laba pozīcija nākamajām vēlēšanām. "Politikā ir sava loģika," uzsvēra Lembergs.

Lembergs uzskata, ka tiesa nav iepazinusies ar advokātu debašu runām. Tāpat viņš pauda izbrīnu, ka saskaņā ar tiesas spriedumu nolemts konfiscēt kompānijas, kuras 10 līdz 15 gadus jau neeksistē. "Konfiscēt zilu gaisu, tas ir kā apcietināt kapos apglabātu cilvēku," uzsvēra Ventspils mērs.

Patlaban esošajā stadijā Lembergs nekādas prasības pret valsti nevarot celt. Iepriekš Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir pieņēmusi divas viņa sūdzības, tāpat viņš vērsies ANO. Lembergs gan pauda bažas vai viņam atrodoties apcietinājumā izdosies realizēt savas tiesības uz aizstāvību, jo Covid-19 ierobežojumi noteikti arī ieslodzījuma vietās.

Lasi vēl

Komentāri (50)

 • -1
  Kru57nk9 Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ko nu?
  Kāds turpmākais plāns?

 • -29
  keda Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Kā? Latvija uzplauks, kontos parādīsies miljardiem eiro, visi atgriezīsies dzimtenē, labklājība augs ne pa dienām, bet stundām, minūtēm, pat cilvēki kļūs garāki, dzīvos ilgāk, pensija pieaugs...
  Vai tad AL atrašanās uz brīvām kājām nebija vienīgais Latvijas izaugsmes, attīstība un pilnīgas laimes šķērslis?

 • -5
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  > keda
  Varbūt ne uzreiz, bet beidzot vairs nebrauks projām un iespējams arī ka kāds atgriežas. Un esi drošs, nav neaizstājamu cilvēku un nevajag piedēvēt pārcilvēka spējas vienam mazas valsts miljonāram vai miljardierim , nezinu. Arī mazajās Āfrikas valstīs ir karalīši kas ir miljonāri, bet valsts iedzīvotāji mirst nabadzībā un slimo.

 • -2
  Aijak Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tieši tā , Keda !!! 500 eur par katru bērnu jau ceļā !!! Pensionāriem 200 eur arī sola ! No Tavas mutes Dieva ausī !!!

 • -16
  keda Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Lustiņ, kur tu manā ierakstā vai jebkurā citā manā komentārā esi lasījis kaut ko par neaizstājamo un kaut kādu spēju pārvērtēšanu utt? Drusku uzjautrina vienas daļas pārliecība, ka Aivara iesēdināšana būs kā tāda vakcīna.

 • -16
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tagad jāgaida kādas slavas runas tiesai teiks Bordans&Co!

 • -4
  Krima Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ha. ha. ha. Un kurš gan šaubījās?! Ha. ha. haaaa!

 • -6
  AN Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tas ir spriedums arī sabiedrībai ar ierobežotu atbildību ''Ventas Balss'' (ja ne krimināltiesiskajā, tad vismaz morālajā plaknē).

 • -6
  Krima Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Malači tiesneši. Jau 20 min lasa nekustamo īpašumu sarakstu. Noziedznieki. Ar lielo burtu!

 • -28
  keda Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Kas tās par ļeņiniskām idejām - ja cilvēkam kaut kas pieder, tad noteikti ir noziedznieks? Man gan šķiet, ka tiesa pēc citiem pierādījumiem vadījās.

 • -17
  Deniss Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Vins vissmaz,ka cilveks paspeja nodzivot...
  Krima man liekas tev uz darbu vajadzetu iet.Vai esi jau aizmirsusi par saviem verga pienakumiem ?

 • -8
  Ostgals Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Jā.... Puzes ezerā būs vairāk zivju

 • -2
  AN Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ventspilī šobrīd spīd saule.

 • -31
  Tante Zoja Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Jā, pēdējo 30 gadu laikā saule Ventspilī nekad nav spīdējusi! Nebija dzeramais ūdens un ēdiens... Beidzot kupols ir plīsis, ventspilnieki un citi varēs baudīt svaigu gaisu! (sarkasms)
  Jūs esat mazliet slimi un sākat jau pūt no iekšienes! Fuj!

 • -6
  Ragnar Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Nepūlies,tante Zoja,nez vai maksās vēl par komentāriem.

 • -6
  KRX Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ja Aivara daļas VB tagad atsavina valstij, tad kas tagad palīdzēs VB? Kariņš? Vai Bordāns tomēr?

 • -5
  Krima Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ventspilī šodien ir neparasti skaists un pavasarīgs laiks. Daba ir ar mums.

 • -4
  Krima Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Būs jāmaina stils tipa tante Zoja. Slimi ir tie, kas aizstāv mega zagłus.

 • -23
  arcus Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ja personīgi tev kaut kas nozagts, tad tavi komentāri ir saprotami, bet ja ne, tad esi vai nu Dieva apdalīta vai slima. Pirmās instances tiesa teikusi savu vārdu-vainīgs. OK! Respektējam! Bet no prieka lēkt gaisā un rakstīt neadekvātus komentārus nevajadzētu. Tas viss dzīvē nāk atpakaļ!!! Man neviens neko nav ne nozadzis,ne ko ļaunu nodarījis, tāpēc arī attiecos pret visu šo neitrāli (arī tev iesaku).

 • -3
  A.n.i.t.a Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Hitlers unStaļins jau arī daudziem neko personīgi nav nodarījis, bet vai tāpēc viņi nav noziedznieki ?Tā jau arī dzīvē, kaimiņš kādam ko nozadzis, man neko ,bet zaglis taču viņš ir un tiesa piespriež cietumsodu, kāds par to raud, kāds smejas ,tāda ir dzīve.

 • -16
  arcus Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Jā tev taisnība, visi tevis nosauktie ir noziedznieki, bet man arī viņi personīgi nav neko nodarījuši. Atkārtoju, tas nenozīmē, ka viņus nevajag tiesāt un sodīt. Taču, ja kaimiņam kas nozagts un zaglis ielikts cietumā, es tāpēc no prieka gaisā nelēkšu un bisēs netaisīšu! Tur tā starpība!

 • -1
  A.n.i.t.a Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ticu, ka tev nav prieks par otra nelaimi, bet cik daudz ir to ,kuri par to pašu kaimiņa iesēdināšanu no prieka pirmo reizi mūžā sasniedz orgasmu...Ja, godīgi, man ne silts ne auksts par kādu kam ir vai nav jāsēž cietumā .Zaglim jāsēž obligāti nebūtu, pietiktu, ja viņu pašu padara pliku un nabagu, lai izjūt grūtības un sāk dzīvi no jauna .Valstij jau mūsdienu zeki jāuztur, strādāt jau nevienu nespiež, bet žēl, būtu jānopelna sava maizīte kā ikvienam parastam cilvēkam, turklāt būsi čakls-laba maizīte ar sviestu un pat desu, bet sliņķim plika maizīte.

 • -8
  .Guntis6060. Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Anita,savulaik jau zekus nodarbināja.Arī apmācīja kādā arodā.Cik atceros tie savulaiks arī šuva celtnieku apģērbus ,arī laikam RRR tumbas skrūvēja kopā.Tagad jau viss izzagts uz ražotnes iznīcinātas,tāpēc jau laikam viņi sēz neko nedarot a mēs maksā par viņu ēšanu un t.t. nodokļus.

 • -7
  Peļu junkuriene Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  VB bankrots! Pietiek slavināt A. L.!

 • -7
  Juris Orinskis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ne tikai stils. Arī kādas profesijas būs bļodlaižām jāapgūst, lai turpmāk maizi pelnītu. Un ne tikai Zojai vienai.

 • -16
  Tante Zoja Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Noprotu, ka pēc savas pieredzes spriežat par bļodlaižām!! Nevajag satraukties, maizīti i nopelnīt - godīgi strādājot, i pati izcept māku! Mani satrauc kādā sabiedrībā dzīvojam, kā cilvēks var priecāties par citu cilvēku nelaimi!

 • -9
  Janis 2020 Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Nāks Orinskis ar lielo slotu tūlīt un ievedīs pilsētā kārtību :))

 • -16
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Nu ko ventiņi,esiet tagad mierīgi,gudri un sapratīgi!
  Karalis ir nogāzts un tagad sāksies cīņa par troni.
  Tiem taisnības cīnītājiem interesēja tikai Lemberga aizvākšana no siles un pašu tikšana pie tās.
  Pa lielam ventspilnieku intereses viņiem ir mazsvarīgas,primārais ir pašlabums,tāpat kā Lembergam.
  Labāk jau nu nebūs.

 • -11
  Andris Lapukoks Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Darbs turpinās, Ventspilnieki nenokariet degunus! Ne jau viņš viens pats visu izdarīja! Komandā ir spēks! Būs labi!

 • -1
  AN Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Anrijs Lembergs un Ansis Sormulis arī atzīti par vainīgiem.

 • -5
  krustmateflorence Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Lai padzīvo tagad valsts maizē, tad zinās kā ir .
  Pareizi reiz tiesa ir lēmusi, tā visus korumpantus, un kukuļdevējus un kukuļņēmējus vajag aiz restēm ielikt, pietiekoši daudz viņu Ventspilī saradies.

 • -4
  Juris Orinskis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Sliktāk jau vairs nevarēja būt. Noskaidrojiet, vai Labiekārtošanas kombinātam kauč centu samaksāja par Puzes muižas bruģēšanu un firmai par vecā pilsētas dzīvokla remontu... un tā var turpināt līdz bezgalībai....
  Brīvostā paņemiet vienalga kuru Lemberga laika līgumu un paskataties, kas tajos iekšā darās. Otru ostu jau varēja uzbūvēt blakus. Pašvaldības papīrus jau neviens vēl nav redzējis pa īstam.

 • -16
  Dajūsko Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Atraduši grēkāzi, pfff. Un kur tad tiesas pret Šķēli, Šleseru? Kiška tonka, ja?

 • -4
  Krima Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Cerams, ka tagad nebūs škjēršłu veikt domē funkcionālu pārbaudi.

 • -14
  keda Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Eu, tavam maizes tēvam arī kriminalka spīd, a ko nu?

 • -6
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Par smagiem un seviški smagiem noziegumiem tikai 5 gadus dod???

 • -13
  arcus Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tieši tā, kaut kas neiet kopā! Vēl jo vairāk, ka Lembergs ir valsts amatpersona un tām sodi ir dubultlieli! Izskatās baltiem diegiem šūts sakarā ar pašvaldību vēlēšanām. Kamēr pārsūdzēs un iespējams arī vinnēs, vēlēšanas būs beigušās un mērķis sasniegts. Atcerēsimies kādā priekšvēlēšanu laikā visa šī jezga sākās (tad, kad viņš pretendēja uz premjera amatu, ar lielu varbūtību par to kļūt). Kam tas toreiz bija izdevīgi? Visu tiesāšanās laiku Lembergs tika noturēts atstatus no lielās politikas. Kam tas bija izdevīgi? Tagad nedrīkst pieļaut Lemberga uzvaru pašvaldību vēlēšanas. Kam tas tagad ir izdevīgi? Tiem, kam paniski no viņa bail!!! Kas viņi ir-padomājiet ar galvu! Gribat zināt, kas vainīgs, noskaidrojiet kam tas ir izdevīgi!

 • -2
  .Panzerfaust 60 Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  >>arcus
  Nu,nezin,vai tad atstādinātais/notiesātais arī no čoka neizmanīsies savas lietas bīdīt?
  Jeb vai arī tā neremdināmā godkāre svarīgāka?

 • -1
  еs Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  49.1 pants. Soda noteikšana, ja nav ievērotas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā

  (1) Ja tiesa konstatē, ka nav ievērotas personas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā, tā var:

  1) šo apstākli ņemt vērā pie soda noteikšanas un sodu mīkstināt;

  2) noteikt sodu, kas ir zemāks par minimālo robežu, kāda par attiecīgo noziedzīgo nodarījumu paredzēta likumā;

  3) noteikt citu, vieglāku soda veidu, nekā par attiecīgo noziedzīgo nodarījumu paredzēts likumā.

 • -17
  herberts Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ja kranči , sevišķi lauku kranči trenuškās, pāragri sāk vicināt astes, lēkt gaisā un riet, tad bieži vien ne tikai putra pa ceļam izlīst bet pat kauli aizlido uz citu pusi un jāpaliek vien peļķē ar dubļainu vēderu. Par ko priecājieties, par to ka LR dabūs maksāt kompensāciju no jūsu naudas vai par to ka pārējie 3000 Latvijas laupītāji tagad varēs laupīt ar dubultu sparu,to kas atlicis, jo beidzot vienīgais LR ļaundaris ir notiesāts?

 • -3
  Ardis Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  A ko tagad domes paģeļņiki darīs? Paliks savās vietās?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: