Veselības ministrijā (VM) tiek vērtēta iespēja rosināt valdību Latvijā uz laiku ierobežot arī ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, intervijā pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele.

Tas varētu tikt darīts, ņemot vērā lielo skaitu stacionēto Covid-19 pacientu un veselības aprūpes sistēmas ierobežoto kapacitāti.

Šodien par minēto jautājumu notiks apspriešanās ministrijā, un, ja tiks atzīts, ka tas ir nepieciešams, tad jau rīt, 29. decembrī, šis jautājums varētu tikt virzīts izskatīšanai valdībā, informēja ministre.

Politiķe norādīja, ka ambulatorie pakalpojumi varētu tikt ierobežoti no nākamā gada sākuma uz noteiktu laiku.

Viņa arī piebilda, ka par divām nedēļām varētu tikt pagarināts plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu ierobežošanas termiņš. Patlaban ir noteikts, ka plānveida stacionārās palīdzības sniegšana slimnīcās ir pārtraukta no 23. decembra līdz nākamā gada 4. janvārim.

Ministre gan atzina, ka ilgāk par mēnesi plānveida stacionāro pakalpojumu sniegšanu apturēt nedrīkstētu, jo jāapzinās, ka ir cilvēki arī ar citām slimībām, kurām nepieciešama ārstēšana un aprūpe.

Kā ziņots, 22. decembrī valdība un Krīzes vadības padomes kopsēdē tika nolemts no 23. decembra uz divām nedēļām pārtraukt plānveida stacionārās palīdzības sniegšanu slimnīcās, ņemot vērā pieaugošo Covid-19 pacientu skaitu tajās.

Covid-19 pacientiem palīdzības sniegšana ir neatliekama, jo viena no jaunā koronavīrusa izpausmēm ir apgrūtināta elpošana, un tā nevar pagaidīt, toreiz skaidroja Viņķele.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -1
  Aivars Berzins 28.12.2020, 08:59:16

  Vēl ir par maz mirušo. Nu prieks dzirdēt par tādiem lēmumiem statistika ir par maz

 • -1
  Pilsēta 28.12.2020, 10:33:39

  Tāda sajūta, ka pēc ministres un epidemiologu domām, cilvēki uz slimnīcām un poliklīnikām iet bez vajadzības, lai tusētu un satikt draugus.

 • 0
  E.Z 28.12.2020, 11:04:55

  Tā jau ļoti ilgi jāgaida rindā ir uz dažiem ambulatoriem pakolpojumiem un vēl vēlas apturēt darbību..Un tad jāklausās no dažiem ārstiem, kādēļ tik vēlu nāc pie manis. Kā tad var laicīgi aiziet, ja uz visiem izmeklējumiem jāgaida ir rindas un slimības tiek ielaistas. Varbūt ministrijai vairāk būtu jādomā, kā motivēt mediķus palikt Latvijā, piemaksāt viņiem pie algām. Lai jaunieši vairāk izvēlas medicīnas studijas un paliek tepat Latvijā. Bet vieglāk jau ir šādas problēmas nerisināt, bet uzreiz apturēt darbību.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: