Būvfirma SIA "Ostas celtnieks" neatzīst būvfirmas SIA "Merks" Kurzemes rajona tiesā iesniegto prasību par parāda piedziņu saistībā ar Ventspils mūzikas vidusskolas, kuras telpās atrodas arī koncertzāle "Latvija", būvniecību, un lūgusi tiesai to noraidīt, informēja "Ostas celtnieka" pārstāvji.

Kompānijā vērsa uzmanību, ka "Merks" bija 2016. gadā Ventspils mūzikas vidusskolas celtniecībai dibinātās pilnsabiedrības "Merks-Ostas celtnieks" vadošais biedrs, kuram vienīgajam bija paraksta tiesības un kurš pieņēma ar projekta realizāciju saistītos būtiskos lēmumus, nepilnvērtīgi iesaistot vai vispār neiesaistot "Ostas celtnieku" lēmumu pieņemšanā. Šie apstākļi, "Ostas celtnieka" ieskatā, arī noveduši pie iespējamo "Merks" ārpus plānotā budžeta izdevumu rašanās.

"Šobrīd minētos izdevumus "Merks" tiesas ceļā vēlas kompensēt no "Ostas celtnieka" līdzekļiem, ignorējot pilnsabiedrības līgumā noteikto un "Merks" un "Ostas celtnieks" lomu lēmumu pieņemšanā. Turklāt pašreiz spriest par pilnsabiedrības zaudējumiem ir pāragri, ņemot vērā, ka biedri pat nav apstiprinājuši pilnsabiedrības pēdējā darbības gada pārskatu," norādīja "Ostas celtnieka" pārstāvji.

Pēc "Ostas celtnieka" pārstāvju minētā, iepriekš "Merks" paustais par celto prasību ir uzskatāms par juridiski neētisku rīcību, jo prasības iztirzāšana medijos pirms stājies spēkā tiesas spriedums ir ne tikai konfidenciālas informācijas izpaušana, bet arī sabiedrības, tostarp tiesas viedokļa ietekmēšana ar mērķi panākt labvēlīgu tiesas spriedumu un spiediena izdarīšana uz "Ostas celtnieku" ar mērķi panākt izlīgumu.

Uz jautājumu, vai arī "Ostas celtnieks" plāno celt pretprasību pret "Merks", uzņēmumā norādīja, ka "jebkurā civillietā atbildētāja nodoms celt vai necelt pretprasību līdz tās celšanas brīdim ir atzīstama par konfidenciālu informāciju, tādēļ par šo jautājumu "Ostas celtnieks" komentāru nesniegs".

Jau iepriekš tika ziņots, ka "Merks" vērsies Kurzemes rajona tiesā Liepājā pret "Ostas celtnieku", lai piedzītu parādu par Ventspils mūzikas vidusskolas būvniecību.

"Merks" valdes priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš iepriekš skaidroja, ka pilnsabiedrībai ir radušies zaudējumi, kurus atbilstoši noslēgtajam līgumam starp abiem uzņēmumiem ir jāsedz pilnsabiedrības dalībniekiem noteiktā proporcijā. Taču "Ostas celtnieks" šo pienākumu nav izpildījis, tādējādi "Merks" ir iesniedzis prasību tiesā par attiecīgās summas piedziņu. Prasības summa ir 257 209,11 eiro.

Tiesas sēde ir nozīmēta 12. martā.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Pilsēta 04.02.2020, 11:15:25

  Joprojām nevar tos miljonus izdalīt?

 • -4
  Kriska 04.02.2020, 17:16:18

  Turies OC. Lielpilsētnieki pavisam kaunu pazaudējuši. Es atceros , kā viņi tur uzvedās.

 • 0
  Puckāns 04.02.2020, 18:21:29

  Ja līgumā rakstīts, tad jāmaksā. No raksta var saprast, kad "Ostas celtnieks" grib mazināt savu lomu projektā, lai atkratītos no maksāšanas. Nepatīkami jau ir no naudas šķirties, bet saistības jāpilda.

 • 0
  nomaļnieks 05.02.2020, 08:26:15

  Miljons jau viegli dalās: 1 vienam, nulles otram.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: