Atkārtotais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) novērtējumu Ventspils mūzikas vidusskolas ēkai varētu būt negatīvs, tādējādi tiks atcelts iepriekšējās VUGD komisijas sniegtais pozitīvais lēmums, vēsta raidījums "Nekā personīga".

Raidījums vēsta, ka uzreiz pēc Iekšējās drošības biroja (IDB) aizdomām par kukuļdošanu un kukuļa pieņemšanu Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanā, Ventspilī ieradās jauna neatkarīga komisija un veica atkārtotu pārbaudi jaunbūvē. Atklājās, ka ir vismaz divas nopietnas iebildes, viena no tām, dūmvadu novadīšanas ailes attālums ir nevis 30, bet 37 metri, kas nozīmē, ka dūmi ugunsgrēka gadījumā neizklīdīs pietiekami ātri un cilvēki var saindēties.

"Mēs veicām atkārtotu pārbaudi, mēs piedalījāmies tur divas dienas, pašlaik ir sagatavots lēmums par iepriekšējā pozitīvā lēmuma atcelšanu un tiek gatavots jauns, kas nebūs pozitīvs," radījumam atzina VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš un piebilda, ka bija iztrūkumi attiecībā uz dažādiem tehniskiem risinājumiem, un, ja gadījumā izceltos ugunsgrēks, iespējams, arī kāds cilvēks varētu iet bojā.

"Ventas Balss" rīcībā esošā informācija liecina, ka VUGD komisija Ventspilī ieradīsies arī šodien un lēmums par ēkas atbilstību ugunsdrošibas prasībām vēl nav pieņemts.

Jau ziņots, ka Ventspils Komunālā pārvalde prasīja veikt atkārtotu VUGD novērtējumu Ventspils mūzikas vidusskolas ēkai, lai novērstu iespējamās aizdomas par neatbilstībām, informēja Ventspils pašvaldības iestādes "Komunālā pārvalde" direktors Andris Kausenieks. Ņemot vērā izskanējušo informāciju par IDB aizdomām par kukuļdošanu un kukuļa pieņemšanu Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanā, "Komunālā pārvalde" kā Ventspils mūzikas vidusskolas ēkas būvniecības pasūtītājs apgalvo, ka nekādi neesot iesaistīta šajā procesā un par notikušo uzzinājusi no masu medijiem.

Kausenieks pauda neizpratni par kukuļdošanas nepieciešamību, jo ir pārliecināts, ka jaunā Ventspils mūzikas vidusskolas ēka top saskaņā ar apstiprināto būvprojektu un "ir droša ikvienā aspektā".

Tikmēr Kultūras ministrija lūgusi VUGD skaidrojumu par iespējamo kukuļošanu ēkas novērtēšanā, kā arī detalizētu informāciju par to, vai jaunuzceltā ēka ir gatava ekspluatācijai,  informēja ministrijas pārstāve Inita Kabanova. Kultūras ministre Dace Melbārde uzsver, ka kategoriski nav pieļaujama kaut mazākā paviršība un atkāpes no ugunsdrošības normām ēkā, kas būs vienlaikus izglītības iestāde, kurā mācās bērni, un sabiedriska būve ar koncertzāles funkciju.

Jau ziņots, ka IDB aizdomās par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām aizturējis četras VUGD Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abus brigādes komandiera vietniekus Romānu Andrijausku un Mursalu Kerimovu.

Savukārt par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, aizturēts pilnsabiedrības "Merks-Ostas celtnieks" pārstāvis un SIA "VPM Latvija" īpašnieks un darbinieks. "VPM Latvija" šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

Tāpat raidījums vēsta, ka skola jānodod jūnija beigās un pirms pāris nedēļām objektā ieradās četru ugunsdzēsēju komisija, kas pieņēma ugunsdrošības sistēmas, atzīstot, ka tās atbilst visām prasībām. Minēto komisijas sastāvu bija akceptējis VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris Vilnis Bents, kurš minētajā amatā ir tikai gadu.

Taču IDB rīcībā nonāca informācija, ka ugunsdzēsējus grasās uzpirkt. Izmeklētāji sagaidīja, ka komisija naudu paņem un dod akceptu ugunsdrošības sistēmu nodošanai ekspluatācijā. Pēc pārbaudes pagājušā nedēļā komisijas amatpersonas aizturēja. Viņu vidū abi Benta vietnieki Mursals Kerimovs un Romāns Andrijausks, kā arī divi inspektori. Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka kukuļa summa bija 7000 eiro. Naudu saņēma komisijas priekšsēdētājs Kerimovs un tālāk tā sadalīta starp komisijas locekļiem. Viena no amatpersonām kukuli slēpusi diezgan savdabīgā veidā - norokot zemē.

Uzņēmums, kas iespējams deva naudu ugunsdzēsēju komisijai, ir no Rīgas. "VPM Latvia" projektā kā autoruzraugus ugunsdrošības sistēmām piesaistīja vēlu, kad līdz ēkas nodošanai bija palikuši daži mēneši un bija jānodrošinās, ka nepilnības projekta nodošanu neaizkavēs, vēsta raidījums. "VMP Latvija" pieder bijušajam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekam Vilnim Puļķim, kurš dienestā nostrādāja 20 gadus un 2008.gadā uzreiz pēc aiziešanas nodibināja savu uzņēmumu. "VPM Latvia" sniedz pakalpojumus gan būvprojektu vadībā, gan specifiski būvju ugunsdrošības jautājumos.

Ventspils mūzikas skolā Puļkis piedalās ar vēl vienu savu firmu "VPM Construction", kas atbild par konstrukciju apstrādi ar ugunsdrošiem materiāliem. IDB uzskata, ka Puļķis varētu būt galvenais kukuļa došanas organizētājs. IDB viņu prasīja tiesai apcietināt, taču tiesa pret 10 000 eiro lielu drošības naudu izlaida brīvībā.

Taču raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka naudu Kerimovam deva Puļķa firmas darbinieks Laimonis Drozdovs. Viņš arī iepriekš strādājis VUGD, lasījis arī lekcijas Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā. Arī Drozdovam tāpat kā Puļķim tiesa nepiemēroja apcietinājumi un izlaida viņu brīvībā pret 10 000 eiro lielu drošības naudu.

Eiropas Komisija ir apturējusi daļu finansējuma Ventspils mūzikas vidusskolai līdz konkrēto apstākļu noskaidrošanai saistībā ar iespējamo korupciju būvobjektā. Dienesta izmeklēšana Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā notiek pēc iekšlietu ministra Sanda Ģirģena rīkojuma, kurš notikušo uzskata par nopietnu gadījumu.

Lasi vēl

Komentāri (30)

 • -1
  JānisJānis 03.06.2019, 10:03:02

  Vai šīs neatbilstības ir iespējams laicīgi novērst? Ko saka eksperti?

 • 0
  еs 03.06.2019, 10:34:17

  Tātad jūlijā atklāšanas nebūs?

 • -6
  ventasbalss.lv 03.06.2019, 10:45:36

  Komunālajā pārvaldē apliecināja, ka arī šodien ieradīsies VUGD pārstāvji un lēmums vēl nav pieņemts. Tas, protams, nenozīmē, ka tas būs pozitīvs, bet precīzas skaidrības par to, kāds tas varētu būt, vēl nav.

 • 0
  domāju 04.06.2019, 08:41:47

  Ko nosprieda?

 • 0
  ERROR 03.06.2019, 10:47:21

  7 metri ir maz,priexh tik lielas buuwes :D

 • -6
  Dainis Strujevičs 03.06.2019, 11:14:07

  Un kā tad ar Liepājas dzintaru-Bīstamības pakāpe super!!!? Reāls sprosts.

 • -1
  Nif nifs 03.06.2019, 11:15:27

  Ko darīja būvuzraugi? Vai tad tiem nebija jāseko, ka darītais atbilst projektam? Vai varbūt jau projektā fušieris? Interesanti būtu sagaidīt atbildes uz šiem jautājumiem. Un ne jau no Kausenieka, bet no pašiem būvuzraugiem.

 • -7
  Mortīcija II 03.06.2019, 11:26:16

  Vaina meklējama pašā sistēmā-nu nevar būt tā,ka pilsētu jau ilgus gadus valda smagos kriminālnoziegumos apsūdzēts (aizdomās turēts) cilvēks.
  Līdz ar to viss,kas saistīts ar pašvaldības iestādēm,ir krimināls...

 • -7
  keda 03.06.2019, 12:22:35

  un kāds šim paziņojumam sakars ar mūzikas skolas būvniecību? kur tas krimināls, kurā iesaistītas pašvaldības iestādes?

 • 0
  domāju 04.06.2019, 08:34:25

  Mūzikas skola- ir valsts iestāde. Ugunsdrošība- rīdzinieki, kuri līdz šim izstrādājuši projektus citām valsts būvēm.

 • -1
  Ostgals 03.06.2019, 11:33:05

  Vai būvuzraugiem un autoruzraugiem nav komentāru???

 • -8
  Āmen 03.06.2019, 11:46:09

  Izskatās, ka projekts izgāzies kā veca sēta.
  Ventspils līmenis.

 • 0
  ayk 03.06.2019, 12:00:03

  Vai šādās situācijās nav jāpārbauda visi topošie/esošie objekti ko šī komisija tādā vai nedaudz mainītā sastāvā ir pieņēmusi?

 • -3
  Pilsēta 03.06.2019, 12:01:06

  Nu 100 punkti, ka Soros ar Kaimiņu un droši vien, ka Putins savu roku arī pielicis.

 • -5
  Maruse K. 03.06.2019, 12:13:55

  Protams,ka atstādinātais savā iknedēļas preses konferencē vainos gan Sorosu,gan Bordānu un Meroni...

 • -2
  Mimmīte 03.06.2019, 12:17:17

  Varbūt jālūdz palīdzība Vatikānam????

 • -2
  Vadims Kevrelis 03.06.2019, 12:18:02

  Aplokšņu algu un kukuļu triecienceltne.Un kur iekšpolitikas un ārpolitikas komentētājs un visu notikumu pārzinātājs?. Varēja jau kādu vārdu bilst par savu triecienceltni.

 • -6
  Katja 03.06.2019, 12:26:56

  Man jau vairāk liekas, ka te nolaists kaut kāds feils ar informāciju. Vai tik nav tā, ka tad, kad projektu taisīja bija vieni MK noteikumi, kas regulē šo visu un tagad, kad ēka jānodod, ir citi noteikumi. Mums jau likumus maina katru dienu ap brokastu laiku. Citādi - kaut kā neliekas ticami viss šis. Pluss komisijas lēmums būs tikai kaut kad tagad, kā tad TV 3 jau to varēja zināt. TV3 nekad nav bijis īsti draudzīgs ventspilniekiem. Cerams, ka apzināti netaisa melno kampaņu mūsu koncertzālei. Bet arī slikts mārketings ir mārketings. :D

 • -1
  ventspilnieks 36,7 03.06.2019, 13:38:14

  Protams, protams, uzēdušies. Var arī 3x minēt, kāpēc :D
  Jāsauc neitrāli eksperti no citas valsts, arī tad vēl varbūt bažas, ka kāds netiek piekukuļots ;) Ne velti ir paruna

 • -3
  Karīna. Ventspils 03.06.2019, 13:37:11

  Kāpēc neviens neraksta par mūzikas skolas jumtu?! Jumtam jau arī ir problēmas - var nobrukt... kāpēc tāds klusums par šo situāciju? Būvurzaugi jau skatās, skatās tikai papīrus....

 • -1
  Pipars 03.06.2019, 13:48:44

  Nu tad stāsti tu, kas tad ir ar to jumtu,ja jau neviens par to neraksta!
  Nebūtu aizturēti kukuļņēmēji,tad par ugunsdrošibas problēmam arī neviens nerakstītu.
  Tātad ja Tev ir zināms par citām problēmām,tad atklāj tās sabiedrībai!

 • -3
  Karīna. Ventspils 03.06.2019, 14:08:16

  Tie, kuri strādā būvniecības sfērā ir teikuši, ka ir kaut kādas nepilnības ar jumtu, ka būvuzraugs nav pievērsis uzmanību pašai ēkai, gandrīz tikai skatījās papīros. Un tagad ir problēmas, ka var nobrukt. Bet pats interesantākais, ka nākammēnes jau jābūt nodotam ekspluatācijā, bet vai būs vai nē. Vai aizvērs acis ciet un vērs vaļā. Zinu tikai vienu, ja jau ir problēmas ar ugunsdrošību, jumtu, var būt vēl kaut ko un zinot mūsu "uzrakstīsim, ka viss ir ok un viss ir novērsts" kaut tikai viss būtu noteiktajos datumos, nekad neiešu uz turieni un nelaidīšu bērnus.

 • -9
  keda 03.06.2019, 14:28:43

  Kolosāli apzinīgi strādnieki tad jau. Var nobrukt, bet tā jau nav mana bēda, es tik daru, ko man liek un neparko neatbildu :D

  Vispār šitā panika ir kaut kas! Tak vēl nekas nav nodots un pabeigts, vēl gandrīz 2 mēneši līdz atklāšanai, bet te tāds noskaņojums it kā jau viss ir pabeigs, visi laimīgi un neviens neko vairs nedomā darīt.

 • -2
  arcus 03.06.2019, 19:21:42

  Jāsāk skatīties, kam šis viss ir izdevīgi! Domē jau arī ir tāda kompānija, kas uz darbu nenāk, bet tik domā, kā sariebt ventspilniekiem, sūdzas, lūdz atņemt jau piešķirtu finansējumu u.t.t. Bet pie tautas iznākt baidās.

 • 0
  Nah Nahs VI 03.06.2019, 17:52:12

  https://jauns.lv/raksts/zinas/334330-kukulosanas-gadijuma-del-var-nakties-atmaksat-ventspils-skolas-buvniecibai-pieskirtos-109-miljonus-eiro?utm_source=inbox.lv&utm_medium=export&utm_campaign=Links-in-partner-sites

 • 0
  Vairus 03.06.2019, 23:05:16

  Noies no varas skatuves klasiskas muzikas skaņās, skaisti..

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: