Saeimas Budžeta un finanšu komisija šodien, 26.martā izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, paredzot no šā gada 1. jūlija par 100 eiro palielināt pabalstu bērniem un pieaugušajiem ar smagiem funkcionāliem veselības traucējumiem kopš bērnības, kuriem nepieciešama īpaša kopšana.

Pabalsts no šā gada 1. jūlija plānots 313,43 eiro apmērā mēnesī līdzšinējo 213,43 eiro vietā.

Ņemot vērā nepieciešamību Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) veikt izmaiņas informācijas sistēmās, pabalsti par periodu no 1. jūlija tiks pārrēķināti un starpība tiks izmaksāta līdz šī gada 1. septembrim.

VSAA dati liecina, ka invalīda kopšanas pabalstu par bērniem 2018. gadā mēnesī vidēji saņēma ap 2070 personām, savukārt pabalstu invalīdam, kuram nepieciešama kopšana un kuram noteikta I invaliditātes grupa ar cēloni - slimība kopš bērnības, saņēma 2316 personas.

Iespēja palielināt atbalstu ģimenēm, kuras diendienā aprūpē gan savus bērnus, gan arī pieaugušos ģimenes locekļus ar ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem kopš bērnības, rasta, lai mazinātu risku šos cilvēkus ģimenes finansiālās kapacitātes trūkuma dēļ ievietot ilgstošas aprūpes iestādēs.

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā iekļauti šā gada valsts budžeta projekta paketē, un galīgajā lasījumā Saeimā tos plānots skatīt 3. aprīlī.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -1
    Kurzemnieks 26.03.2019, 23:31:10

    Arī minimālajai pensijai tādai jābūt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: