Šīs nedēļās izskaņā teātra namā Jūras vārti norisināsies labdarības koncerts Mēs labajam ticam. Tās laikā vāks ziedojumus Centra sākumskolas audzēkņa Ralfa atveseļošanās procesam.

Ar Ralfu mūsu lasītāji iepazinās jau aizvadītā gada maijā, kad 12 gadus vecais zēns kopā ar mammu pusotru mēnesi bija pavadījis Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, un Ralfa skolasbiedri gatavojās koncertam, kurā izteikt atbalstu Ralfam. Kopš zēnu piemeklēja nelaime un tika diagnosticēta ļaundabīga slimība, drīz būs pagājis gads. Kā stāsta viņa māmiņa Ludmila, šī gada laikā ir piedzīvots tik daudz, ka to grūti aprakstīt. Aiz muguras ir staru terapija, kas Ralfam tika nozīmēta ārstēšanās sākumā, un aiz muguras ir pārdzīvoti pieci ķīmijas terapijas kursi. Patlaban Ralfa organisms ir novājināts, taču zēnam jāsaņemas vēl trim ķīmijas kursiem. Katrs no tiem ilgst trīs četras nedēļas, atkarībā no zēna veselības stāvokļa. Tad ārsti 2-3 nedēļas ļauj Ralfam atpūsties, lai organisms uzkrātu spēkus nākamajam kursam. Šonedēļ Ralfs kopā ar mammu devies uz Rīgu, lai uzsāktu sesto ķīmijas kursu. Zēns esot ļoti nokrities svarā, ķīmijas dēļ parādījušās arī problēmas ar mugurkaula skriemeļiem.

Emocionāli Ralfs ir cīnītājs, ar gandarījumu saka mamma, taču arī viņam nereti uznāk vājuma brīži, birst asaras un nolaižas rokas. Brīžiem ir ļoti grūti saņemties. Tad mamma runā ar dēlu, stāsta, ka iesāktais ir jāturpina, jo nav citas izejas. Ralfu un viņa ģimeni ļoti stiprina mīļums, ko viņi saņem no apkārtējiem cilvēkiem. Tas ir tik svarīgi – sajust, ka bēdās neesi viens. Arī Ventspils Centra sākumskola, kuras audzēknis ir Ralfs, gādā par to, lai zēns izjustu atbalstu un mīļumu. Pēc skolas vecāku padomes iniciatīvas svētdien Jūras vārtos izskanēs īpašs koncerts, kurā piedalīsies gan vairāki skolas un pilsētas kolektīvi, gan īpašais viesis Ralfs Eilands, kas Ralfiņam esot īpaši mīļš izpildītājs. Eilands koncertā muzicēs kopā ar Ventspils Bigbendu. Koncertā uzstāsies arī Centra sākumskolas zēnu koris un meiteņu koris Pērlītes, grupa Jautrie draugi, zvanu ansamblis Saules zvani, 4.vidusskolas sākumskolas meiteņu koris un zēnu koris Spartito, popstudija Jūras akmentiņi, kā arī mūsdienu deju studijas Prieks dejotāji.

Skolas padomes priekšsēdētāja un koncerta organizatore Agnese Pastare ar gandarījumu stāsta, ka koncertu izdevies noorganizēt, tikpat kā bez finansiāliem ieguldījumiem, jo visi iesaistītie cilvēki bijuši ļoti atsaucīgi un samaksu par savu darbu nav prasījuši, piemēram, mākslinieki, afišas maketētāja, režisors, arī par telpām koncerta organizatoriem nebūs jāmaksā. Vienīgi izdevumi, kas saistās ar šo koncertu, ir autortiesību licence 70 eiro vērtībā.

Uz koncertu aicināts ikviens, kurš vēl Ralfam izveseļoties. Ieejas biļešu un ielūgumu nebūs, taču koncerta laikā tiks vākti ziedojumi Ralfa atveseļošanās procesam. Ģimene vēlas zēnu pēc ķīmijas kursu beigām aizvest uz konsultāciju pie speciālista Vācijā, lai pārliecinātos, vai nav vēl kas darāms zēna veselības labā. Nauda būs nepieciešama arī Ralfa rehabilitācijai. Ģimenei ir ļoti lielas cerība, ka Ralfiņš izveseļosies. Diemžēl ārsti brīdinājuši, ka viņi nav izvilkuši laimīgo lozi, jo Ralfam ir tāds slimības paveids, ka ļaunā slimība pēc laika var atgriezties. Taču viņi tic labajam un tic, ka Ralfam izdosies slimību uzvarēt līdz galam.

Diemžēl uz viņam veltīto koncertu pats Ralfiņš netiks, kaut ļoti to gribētu. Tā kā ir grupas epidēmijas laiks, ģimene zēnu ļoti sargā, jo, saķerot kādu vīrusu, sekas varētu būt neparedzamas, stāsta Ludmila. Tāpēc mājās ģimenes locekļi staigā ar maskām, bet Ralfs lielākoties uzturas savā istabā. Taču mamma, ja vien viņi nedēļas nogalē tiks palaisti mājās, un Ralfa vecākais brālis gan koncertā būs. Skolas padomes pārstāve sola, ka vismaz daļa no koncerta tiks filmēta, un Ralfs noteikti varēs noskatīties ierakstu.

Ralfa māmiņa ir neizsakāmi pateicīga visiem cilvēkiem, kas viņus atbalsta. Viņa stāsta, ka mīļums, ko saņem no cilvēkiem, viņiem ir daudz svarīgāks par finansiālu palīdzību, kaut arī tā lieti noderēs, lai Ralfs atkal varētu tikt uz kājām un pilnasinīgi baudīt dzīvi.

Ralfam un viņa ģimenei aicināts palīdzēt ikviens, ziedojumu pārskaitot uz Ralfa mammas kontu:

Ludmila Krēgere, konts LV29HABA000130A201631
Ziedojuma mērķis: ziedojums Ralfa Nikolaisona medicīnas izdevumiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: