Nesamierinoties ar otrdien notikušās valdības sēdes iznākumu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) tomēr pieteiks pedagogu piketu.

Kā žurnālistiem pēc valdības sēdes pastāstīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga, ņemot vērā, ka šodien valdība tā arī nepieņēma lēmumu par minimālās algas likmes kāpināšanu pedagogiem, tādējādi turpinot nepildīt pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, LIZDA iesniegs pieteikumu piketa organizēšanai.

LIZDA aizvien patur iespēju piketu atcelt, ja nedēļas laikā tiks rasts kompromiss par izvirzītajiem problēmjautājumiem saistībā ar kritērijiem un kārtību pedagogu darba samaksas finansēšanā vidusskolas posmā.

Patlaban plānots, ka pikets notiks septembra otrajā pusē.

Otrdien, 4. septembrī Ministru kabinets lēma uz nedēļu atlikt lemšanu par pedagogu minimālās algas likmes celšanu, jo sadarbības un sociālajiem partneriem bija iebildumi par kvalitātes un kvantitātes kritērijiem vidusskolās.

Valdības sēdes sākumā Ministru prezidents Māris Kučinskis informēja, ka sākumā tiks skatīti noteikumi par kritērijiem un kārtību pedagogu darba samaksas finansēšanā vidusskolas posmā. Kučinskis uzsvēra, ka tikai pēc šo noteikumu apstiprināšanas varēs lemt par minimālās algas likmes celšanu, jo papildu līdzekļus plānots piešķirt tikai apmaiņā pret izglītības kvalitāti.

Par vienu no galvenajiem klupšanas akmeņiem minēto noteikumu pieņemšanas atlikšanai kalpoja saikļu "un" un "vai" lietojums kritērijos, kas saistīti ar minimālo skolēnu skaitu 10. klasē un vidusskolas posmā. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvāja konkrētu izglītojamo skaitu 10. klasē un klašu grupā, otro nosakot, pamatojoties uz prasīto paralēlklašu skaitu.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -3
  Pilsēta 04.09.2018, 15:37:13

  Tā kā bērnu dārzs - pieteiks piketu. Varētu padomāt, ka no tā kaut kas mainīsies.
  Vajadzēja pateikt, ka visi pedagogi ceturtdien neēdis brokastis.
  Iznākums būs vienāds.

 • -1
  Kārli 04.09.2018, 15:58:35

  Deputātiem algas un nodokļi aug kā sēnes, pārējie pagaidīs.

 • -1
  karlito 04.09.2018, 18:28:29

  Gribētos zināt..Kuru profesiju parstāvji ir apmierināti ar savu atalgojumu?
  Pedagogi,mediķi laikam pelna vismazāk valstī...vai tomēr nē??

 • 0
  snaiperis999 05.09.2018, 10:43:10

  Ja tā iedziļinās tajā algu jautājumā,tad pedagogi (skolotāji) jau nu vismazāk varēja nīdēt par savām algām.It sevišķi,ja jāņem vērā viņu darba kvalitāte.50% beigušie 12 klasi bērni ir PSRS 5 klases līmenī.Latvijā.Augstskolas tagad pabeidz jaunieši.kuri savā nozarē ir vairāk kā bremzējoš un traucējos faktors.nevis kaut kas progresējoš.Varat mani kritizēt,bet salīdzinot veco moskviču ,,kārlīti,, ,atbilstoši savam laikam,bija ar ideālu kvalitāti,bet skolotāji tagad ir konkrēta brāķa ražotāji.Tas pats attiecas uz mediķiem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: