Pagājušonedēļ uzņēmuma Ventspils siltums katlumāju, kurā kā kurināmais tiek izmantots tepat Latvijā iegūstams atjaunojamais energoresurss – koksnes šķelda –, apmeklēja 14 zinātkāri un atjautīgi 6. vidusskolas 2.c klases audzēkņi, viņu skolotāja un trīs mammas, lai noskaidrotu, kā siltums nokļūst līdz dzīvojamajām mājām.

Skolēniem bija iespēja novērot procesu, kā katlumājai piegādā šķeldu un to nosver, apskatīt iekārtas, kas piegādā šķeldu kurtuvēm, kā arī krāsnis, kur tā tiek dedzināta. Tieši šķeldas degšanas process, ko varēja aplūkot caur speciālu lodziņu, raisīja skolēniem vislielāko interesi, kam sekoja arī dažādi jautājumi.

Tā kā pirms katlumājas apmeklējuma skolēni klasē jau bija noskatījušies uzņēmuma Ventspils siltums piedāvāto animācijas video par siltumenerģijas ražošanas procesu, bērni uzdeva jautājumus jau par konkrētām lietām, kas viņus ieinteresējušas, tostarp par katlumājas vēsturi, par iekārtu darbību, arī par nepieciešamajām darba prasmēm, lai apkalpotu iekārtas. Skolēniem bija iespēja tikties ar katlumājas operatoriem un uzdot sev interesējošus jautājumus, kā arī apskatīt datoros, kā automatizēti norit siltumenerģijas ražošanas iekārtu darbības un uzraudzības process.

Uzņēmums Ventspils siltums ik gadu piedalās dažādos profesionālās orientācijas pasākumos, lai raisītu skolēnos interesi un izpratni par to, kas tiek mācīts dabaszinātnēs un fizikā. Uzņēmuma valdes loceklis Atis Mertens norāda: «Mūsu skatījumā tā ir normāla, pašsaprotama lieta, ja mēs kā uzņēmums sniedzam arī ieguldījumu sabiedrības izglītošanā, veicinot izpratni par siltumapgādes uzņēmuma darbību un siltumenerģijas ražošanas tehnoloģisko procesu, kā arī iespējām un metodēm, kas palīdz ekonomiski lietderīgi izmantot energoresursus. Šobrīd daudz tiek runāts par to, ka uzņēmējiem jābūt sociāli atbildīgiem, un šis ir viens no veidiem, kā mēs to īstenojam.»

Jau vairākus gadus uzņēmums Ventspils siltums skolēniem piedāvā arī iespēju piedalīties izglītojošajā programmā – tehniski radošajā darbnīcā Kā siltums nonāk līdz manām mājām, kas izveidota sadarbībā ar SIA Aspired. Interaktīvā veidā nodarbībā ir iespējams uzzināt, kā tiek ražota siltumenerģija, kā siltums no katlumājas nonāk līdz patērētājam un kāda ir siltumnoturība siltinātai ēkai un nesiltinātai.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: