11. un 12. augustā Ventspils novada Vārves, Ugāles un Piltenes pagastos norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona karavīru plānveida sešriteņu mototehnikas “Bombardier MAX 650” vadītāju apmācība.

Zemessardzes mobilitātes paaugstināšanas nolūkā Zemessardzes 46. kājnieku bataljona karavīri pilnveidos zināšanas un iemaņas mototehnikas izmantošanai militārajās mācībās, ikdienas uzdevumu veikšanā, kā arī, nepieciešamības gadījumā, atbalsta sniegšanā iedzīvotajiem. Mobilās platformas būtiski palielina zemessargu spējas pārvietoties, izmantojot sarežģītu un šķēršļotu apvidu.

Mācību uzdevumu izpilde notiek ar AS “Latvijas valsts meži” un Ventspils novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Talsu novada, Ventspils valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25627389 vai rakstīt uz e-pastu 46bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā – Ventspils novads, Vārves pagasts “Vanagi”.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet: ŠEIT! vai aizpildiet anketu: ŠEIT!

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs pildīt valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu aizvadot 28 apmācību dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – varēs brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus.

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam Zemessardzē līdz šī gada 1. septembrim, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu: ŠEIT!

Iedzīvotāju ievērībai!

Pa autoceļiem Vārves, Ugāles un Piltenes pagastu teritorijās iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Ventspils novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Johny Bannis 10.08.2023, 17:39:50

    kravas kvadrocikli?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: