Aprīlī, kad daba tā vien vilinās doties laukā, Ventspils novada kultūras darbinieces rosinās ikvienu interesentu iesaistīties kultūrtūrisma pasākumā "Taku izaicinājums".

Sestdienās no 2. līdz 30. aprīlim astoņos pagastos – Zirās, Vārvē, Zlēkās, Usmā, Puzē, Ancē, Ugālē un Jūrkalnē – varēs izstaigāt takas, turklāt izpildot dažādus uzdevumus. Kādi tie būs, kultūras darbinieces pagaidām neatklāj, lai paliktu intriga, vien piesakot, ka būs interesenti un jautri.

Izejot taku un izpildot visus uzdevumus, akcijas dalībnieks katrā pagastā iepriekš izsniegtajā kartītē saņems zīmodziņu, un tie, kas būs apmeklējuši takas visos astoņos pagastos, 30. aprīlī Jūrkalnē tiks pie pārsteiguma balvām. Pasākuma pēdējā dienā būs padomāts par muzikālu priekšnesumu, uz ugunskura vārīsies zupa, varēs pamieloties un atcerēties, kā izstaigātas takas, īsākā no kurām būs kilometru, bet garākā – sešus kilometrus gara.

Ierodoties katrā pagastā, akcijas dalībnieki saņems karti, lai zinātu, kurp iet un kādus objektus pa ceļam apskatīt. "Taku izaicinājums" būs pieejams no plkst. 13 līdz 16, kad ceļā dosies pēdējie aktīvās atpūtas mīļotāji.

Sociālajos tīklos iepriekš publicēs informāciju par konkrētās takas sarežģītību, jo būs tādi posmi, kuros vajadzēs ērtus apavus, bet citas varēs iziet, uzaujot ikdienas kurpes.
Aprīļa sestdienās nepaliec mājās, bet dodies uz Ventspils novadu un izstaigā takas – 2. aprīlī Zirās un Zūrās, 9. aprīlī Zlēkās un Usmā, 16. aprīlī Ancē un Puzē, 23. aprīlī Ugālē, bet 30. aprīlī Jūrkalnē!

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -1
    Staķis 25.03.2022, 08:39:56

    Ierodoties pagastā pienāks klāt cilvēks iedos karti un parādīs kur atrodas takas?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: