25. septembrī no plkst. 12 līdz 16 aicināti visi, kam garšo zivis, visi Ziemeļkurzemes piekrastes zivju tirgotāji un zivju pārstrādātāji no Mērsraga līdz pat Pāvilostai, tāpat arī vietējie amatnieki un mājražotāji piedalīties zivju tirgū Užavā.

Lai daudzinātu seno zvejniecības arodu, kas joprojām caurvij piekrastes iedzīvotāju ikdienu, un Ziemeļkurzemes piekrastes ciemu Užavu, vietējās rīcības grupas "Ziemeļkurzemes biznesa asociācija" teritorijā ir izstrādāts tūrisma piedāvājums – "Zivju tirgus Užavā". Tas tapis,  sadarbojoties piekrastes zvejniekiem, zivju pārstrādātājiem, amatniekiem, vietējiem tūrisma uzņēmējiem un Užavas pagasta pārvaldei, un ir iecerēts kā gadskārtējs pasākums rudenī – jau pēc aktīvās tūrisma sezonas.

Zivju tirgus, zivju ēdieni, zivju kūpināšanas un pagatavošanas, jūrniecības mezglu siešanas un tīklu labošanas meistarklases – tas viss ikvienam ļaus iesaistīties, izjust, sajust, izgaršot un izmēģināt spēkus, gūt jaunas ierosmes un labi atpūsties līdz šim nebijušā notikumā.

25. septembrī viss sāksies ar andeli pie Užavas tautas nama plkst. 12. Tur varēs gan iegādāties, gan baudīt uz vietas svaigas, kūpinātas, marinētas, ceptas, vārītas, sālītas un vēl citādi pagatavotas zivis. Dienas gaitā apmeklētāju garšas kārpiņas lutinās Užavas saimnieču vārītā ugunskura zivju zupa un pieaicināto vietējo ēdinātāju labumi.

Tirgus apmeklētāji – gan lieli, gan mazi, gan ģimenes ar bērniem, ar priekšzināšanām par Oskaru Kļavu un bez tām – drīkstēs noteikt Latvijas zivju sugas un piedalīties radošās darbnīcās. Prasmīgi meistari rādīs savu māku zivju pagatavošanā, un ikkatrs būs aicināts iemēģināt roku zvejniecības meistarklasēs: labot zvejas tīklus, siet jūrnieku mezglus un kūpināt zivis.

Radošas sacensības garu uzjundīs divas aktivitātes: "Ziemeļkurzemes piekrastes smeķīgākais zivju galerts", ko tā noslēgumā vērtēs pazīstamais bārmenis un "siļķe kažokā" meistars Andris Reizenbergs, un zivju izsole "Andelzive".

Daudzveidīgo pasākumu tīkla acis ar savas izveicīgās valodas saivu kopā sasies tirgus dienas saimnieki – aktieri Marija Bērziņa un Normunds Laizāns.

Ieeja bez maksas.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: