Šonedēļ uzsākta depozīta iepakojuma pieņemšanas automātu jeb taromātu uzstādīšana Latvijā, kurus izmantot varēs no nākamā gada 1. februāra. Pirmie 5 taromāti uzstādīti Maxima, Rimi, Mego un Alko Outlet veikalos Rīgā, kā arī Citro veikalā Ventspilī.

Līdz depozīta sistēmas darbības sākumam Latvijā paredzēts izvietot ap 800 taromātus, tajā skaitā apmēram 200 vietās tos plānots izvietot āra kioskos tirdzniecības vietu tuvumā. Taromātu uzstādīšanu atbilstoši līgumam ar Depozīta iepakojuma operatoru sācis Norvēģijas iepakojuma savākšanas un šķirošanas iekārtu ražotāja Tomra Systems grupas uzņēmums Latvijā SIA Tomra Collection Latvia.

«Šis ir nozīmīgs brīdis Latvijas depozīta sistēmas vēsturē un būtisks solis ceļā uz modernas depozīta iepakojuma pieņemšanas infrastruktūras izveidi – visu depozīta sistēmā iesaistīto pušu darbs nu sāk realizēties īstos, aptaustāmos darba augļos, kas ir šie uzstādītie taromāti. Taču priekšā vēl ir daudz darāmā. Lai sasniegtu mērķi par visaptveroša pieņemšanas tīkla izveidi, turpinām līgumu slēgšanu ar tirgotājiem par taromātu nodrošināšanu un depozīta iepakojuma pieņemšanu. Tāpat esam uzsākuši līgumu parakstīšanu par manuālo pieņemšanas punktu izveidi nelielos veikalos, kā arī norit aktīvs darbs pie līgumu slēgšanas ar depozīta iepakotājiem par depozīta iepakojuma apsaimniekošanu un laišanu tirgū. Kopīgi sadarbojoties, varēsim izveidot pasaules līmeņa depozīta sistēmu un padarīt Latviju tīrāku,» komentē SIA Depozīta iepakojuma operators valdes priekšsēdētajs Miks Stūrītis.

Latvijā tiks uzstādīti trīs dažādu veidu taromātu modeļi, kas paredzēti izvietošanai nelielā veikalā, vidēja izmēra veikalā un lielā veikalā, savukārt pašos lielākajos veikalos plānots izvietot pat divus lieljaudas taromātus, lai tukšo iepakojumu nodošana būtu ātra un neveidotos garas rindas. Taromāts spēs identificēt iepakojumu pēc tā formas, svara, materiāla veida un svītrkoda.

2022. gada 1. februārī Latvijā uzsāks darboties vienota depozīta sistēma dzērienu iepakojumam. Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visa veida alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīts 10 centu apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma būs nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums būs iztukšots.

Lasi vēl

Komentāri (12)

 • -1
  reku Pirms 5 dienām, 14 stundām

  Tad redz,kas tas par skapi,ko šodien Talsu ielas "Citro" veikalā stellēja!
  Nez,skaidru naudu ar varēs dabūt par nodotām pudelēm?Veikala smēķi un veikala brandvīns stipri par dārgu iznāk...

 • -3
  Neimanis Pirms 4 dienām, 21 stundas

  Par taru saņemto čeku var gan uzreiz iztērēt bodē vai tur pat samainīt pret naudu.

 • 0
  Līga Ignate Pirms 5 dienām, 12 stundām

  Info noderīgs, bet vispār rakstā varēja minēt arī to, kurā no Ventspils “Citro” veikaliem iekārta uzstādīta. Arī to nebūtu slikti zināt.

 • 0
  Ventspilniece.lv-3 Pirms 5 dienām, 10 stundām

  Tak reku jau raksta,ka Talsu ielā.Kaut gan arī pie Tārgales ielas veikala kaut kāda rosība bija manāma.

 • 0
  ilona kaķis Pirms 5 dienām, 1 stundas

  Skandināvijā, kur atkritumu šķirošana ir pašsaprotama lieta, visus tos drondzeļus cilvēks mājās izskalo. Būs smagi mūsējos pie kaut kā tāda pieradināt.

 • 0
  Kaudzītes brālis. Pirms 4 dienām, 21 stundas

  Abet vai tad uz ielas savāktā tara jānes mājās skalot?Brīvkrāni pilsētā tikpat kā nav palikuši.

 • 0
  Tepatvien Pirms 4 dienām, 22 stundām

  Pēdējā rindkopā - Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīts 10 centu apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma būs nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums būs iztukšots.

  Ja pareizi saprotu, tad vispirms pieliks 10 centus pie visiem dzeramiem, kurus tad iespējams varēs dabūt atpakaļ, ja tas aparāts varēs kodu nolasīt? Nu tad ja es tikai savējās nododu, man nekāds biznesiņš nesanāk, jāpielasa vēl klāt?

 • -3
  корумпант Pirms 4 dienām, 18 stundām

  Precīzi, par to jau runā vairākus gadus. Tā ir motivācija pircējam nopirkto pudeli atgriezt un saņemt atpakaļ 10 centus.

 • -2
  Eeeeeeeeee Pirms 4 dienām, 22 stundām

  Kā jau LV...caur dirsu viss.

 • -1
  Renars Z Pirms 4 dienām, 20 stundām

  Šitas ir pozitīvs pasākums.

 • 0
  Jojo Pirms 4 dienām, 18 stundām

  Kā jau vienmēr Latvija ir pēdējā valsts kur ir ieviesti tā saucamie taromāti visās valstīs tie jau ir sen tik atpalikušu valsti neesmu redzējis kā Latvija jo tālāk jo dziļāka dirsā

 • 0
  Vpr Pirms 4 dienām, 13 stundām

  https://www.la.lv/si-ir-augstaka-limena-nelietiba

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: