No 16. līdz 21. aprīlim Ventspils novadā notiks militārās mācības “Draco Radar”, kuru laikā Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri trenēsies un pilnveidos kopējo sadarbību un savietojamību.

Mācību ietvaros 18. aprīlī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un sabiedroto karavīri 4. vidusskolā sniegs lekciju “Kas ir NATO, kādi ir NATO uzdevumi un sabiedroto spēku loma Latvijā”. Lekcijas mērķauditorija ir vidusskolas skolēni, kā arī Ventspils rajona jaunsargi.

Tāpat 18. aprīlī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. nodrošinājuma bataljona zemessargi un sabiedroto karavīri sniegs atbalstu Kuldīgas novada Pelču speciālajai internātpamatskolai, kurā mācās un skolas laikā arī dzīvo bērni ar īpašām vajadzībām. Karavīri un zemessargi sagatavos malku ziemai, stādīs kokus un piedalīsies apkārtnes sakārtošanā un labiekārtošanā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību.

Militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumiem.

Bruņotie spēki atgādina, ka militārajās mācībās ārpus poligona tiek izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi. Tie rada troksni, bet neapdraud veselību un dzīvību. Tomēr arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt.

Lasi vēl

Komentāri (17)

 • -15
  Kurzemnieks 11.04.2019, 12:30:41

  Kas ir NATO, kādi ir NATO uzdevumi un sabiedroto spēku loma Latvijā?
  ----
  Elementāri. Var atbildēt vienā teikumā.
  Caur Nato konkrēta aizokeāna lielvalsts iegūst sev paklausīgus vasaļus Eiropā priekš ģeopolitiskām spēlēm ar kādu austrumu kaimiņu lielvalsti.

 • -3
  Apses mietu Kurzemniekam 11.04.2019, 16:36:38

  Labi jau būtu,ja varētu iztikt bez Ziemeļatlantijas bloka,bet nevar, dēļ tā paša austrumu kaimiņa.Kad Krievija sabruks no iekšienes,pārējā pasaule atviegloti uzelpos.

 • -15
  Kurzemnieks 11.04.2019, 16:53:40

  Kad Nato aizies pa pieskari, tad beidzot Latvija varēs veidot normālas un savstarpēji izdevīgas attiecības ar Krieviju.
  Līdz tam letiņu smadzenes kompostrēs ar svešu interešu - Nato propagandu līdz prāta aptumsumam.

 • -1
  Gunārs Pētersons 20.04.2019, 01:13:57

  Un Te kārtējo reizi parādās Kurzemnieka (kremļa troļļa) daba. Komentē daudz un tendenciozi ar noslieci par labu austrumiem. Tipisks fake viedokļa ģenerators.

 • -6
  Kurzemnieks 23.04.2019, 11:30:32

  Kur tādus gudrus vārdiņus iemācījies?
  Var jau lēkāt pret kaimiņu cik jaudas, bet ko kunkstēs tad, ja dabūs atpakaļ un ne pa jokam?
  Par ko tad mūs, ja?

 • -1
  Gunārs Pētersons 23.04.2019, 18:43:02

  Tāda neparasta bijība un bailes Tev no tā austrumu brāļa, Kurzemniek. Ja jau sāc ar postapokaliptiskiem pareģojumiem mētāties, tad jau gan ir traki, draugs. Nebaidies, atrodi citu darbu un maini nost to Kremļa finansēto troļļošanu. Dari ko sabiedrībai jēdzīgāku.

 • -4
  Kurzemnieks 23.04.2019, 22:17:19

  Ar interesi vēroju kā tev līdzīgajiem, trauks, smadzenes izskalo propaganda par finansētiem Kremļa troļļiem un tml blēņas.
  Tas nozīmē, ka vienai daļai sabiedrības var iestāstīt visu ko.
  Tomēr, atšķirībā no jums, nozombētajiem, pārstāvu veselīgi un patstāvīgi domājošu latviešu sabiedrības daļu, kas saprot ka naida pret kaimiņvalsti kurināšanas propaganda var nest savus rūgtos augļus.

 • -1
  Gunārs Pētersons 24.04.2019, 00:44:54

  Prieks, ka sevi uzskati par veselīgu. Nezinu kāds Tu esi fiziski, bet morāli sevi par veselīgu Tu vienīgais vari tikai nosaukt. Palasi taču pats savus nožēlojamos komentārus pie jebkura posta. Visur Tu ar savu austrumu tendenci kā tāda slima muša parādies. Ar īpaši atlasītiem atslēgas vārdiem un izteicieniem. Un jā, pats sev ieliki plusiņu - malacītis! :) Kāda ir sajūta, kad Tevis teiktais nepanāk neko? Negribas sev matus plēst ārā? 2 paciņas cigarešu aiziet katru reizi, kad kāds nemīl Tavu algas maksātāju - lielo austrumu kungu.

 • -5
  Kurzemnieks 24.04.2019, 12:15:37

  Mana 'Austrumu tendence' ir sabiedrības veselīgākās daļas atbilde uz vienveidīgo vietējās propagandas mašinērijas pēc ārēju ietekmīgu ģeopolitisko spēku pasūtījuma šeit izveidoto rusofobijas masu histēriju, kuras upuris esi arī tu.

  Kāpēc domā, ka man kaut kas būtu jāpanāk?
  "Ventas Balss" redaktora slejā un mūsu pilsētas mērs pauž visai līdzīgus, konstruktīvus, uz sadarbību vērstus uzskatus.

  Bet katru propagandas upuri, kas kaut ko bļauj par algas maksātājiem, par gudru tāpat nepārtaisīšu.)

 • -1
  Gunārs Pētersons 24.04.2019, 14:29:27

  Ja pareizi atminos, tad "histērija" ir piedēvējama Taviem komentāriem. Un Tavs pēdējais komentārs vispār pasaka visu par Tavu viedokli. Ja mērs tā saka, tad tā ir. 100% viss tagad ir parādīts, pierādīts un skaidrs! Būšu, laikam, kļūdījies savos uzskatos. Ārlietu un aizsardzibas ministrijām, Eiropas savienibai, attīstītajām valstīm un nato vairs nekad neticēšu, jo Kurzemnieks visu zin. Mērs viņam visu pateica kā ir. VB slejā bija taisnība uzrakstīta - alleluja!

 • -1
  Prof.Preobraženskis F. 24.04.2019, 15:30:39

  Gunāram Pētersonam.
  Labs padoms-neņemt vērā jebkādus komentārus ,ko raksta tas,kurš sevi dēvē par kurzemnieku,lai cik pretīgi tie būtu.Un nekādā gadījumā neuzsākt ar to diskusiju.Ielaižoties diskusijā,Jūs viņu,tā sacīt,"barojat".
  Ar tādiem cīnīties bezjēdzīgi,vienīgais veids-nereaģēt.Lai raksta,kamēr nosprāgst.

 • -1
  Gunārs Pētersons 24.04.2019, 17:58:19

  Taisnība, Profesor!

 • -3
  Kurzemnieks 24.04.2019, 19:52:43

  Var jau fantazēt rusofobi & naciki ko grib,
  bet -
  Pirmkārt, miers baro, nemiers posta.
  Nav alternatīvas draudzīgām attiecībām ar lielu kaimiņvalsti, ja paši vēlamies izveidot ilgtspējīgu valsti.
  Otrkārt, Krievija ir draudzīga valsts, nevajag pašiem meklēt kašķi.
  Treškārt, Krievijai ir normāls valsts vadītājs, kas ir retums 21.gs.
  Ceturtkārt, man patīk krievu valoda.)
  Piektkārt, netaisos idealizēt neko no tā, kas notiek Krievijā.
  Tur tāpat valdības ierēdņi čakarē iedzīvotājus, izdomājot jaunus apgrūtinājumus, kā te.
  Bet tas neatceļ 1,2,3. punktus.

 • -1
  Gunārs Pētersons 24.04.2019, 21:40:17

  Kāds pārsteigums - Tev putins patīk. Patīk kremlu pseidomediju veidotais mačo tēls? Nav par vēlu iznākt no skapja :)

  Man arī patīk krievu valdoa un Krievijas kultūrvēsturiskais mantojums. Māksla, dzeja u.tml. Bet ne vadītājs un agresīvā politika. Protams, vienmer var dzīvot ar galvu zemāk kā pakaļu un priecaties, ka nesit. Bet var jau arī dzīvot pragmatiski un rūpēties par savu drošību, nezaudējot pašcieņu. Tā kā nestāsti man te niekus, Putinofīl. Var dzīvot un cienīt kaimiņus un nejaukties iekšējās lietās un politikā, vai ne?

 • -3
  Kurzemnieks 24.04.2019, 22:11:09

  Valsts vadītāju vērtē ne pēc mākslas un kultūras,
  bet gan pēc valsts sakārtotības un pašcieņas ārpolitikā.
  Putins pēc Jeļcina bardaka ir diezgan daudz pastrādājis.
  Jāpatur prātā gan ka valsti ideāli nekad nevar sakārtot, bet gan par tik par cik.
  Un nav jau nekāda baigā Putina agresija, tās ir propagandas blēņas.
  Salīdzinot ar Nato valstu pastrādātajām agresijām Irākā, Dienvidslāvijā, Lībijā, Sīrijā kopš PSRS sabrukuma, Putins tāds svētdienskolnieks vien sanāk.
  Ko tad tu domā ka lielvalstij degungalā sdus taisīs un tā nekur nemaz neiejauksies?
  Tāpēc arī Latvijai labāk ir nelēkāt un nevaukšķēt kā mazam saunītim, bet meklēt labas kaimiņattiecības.

  Redz, igauņu kundzīti Putins pieņēma pat par spīti nedraudzīgiem žestiem kā burukuģa "Sedovs" neielaišana Tallinas ostā, kur paši igauņi bija uzaicinājuši.
  Lai gan dots pret dotu prasītu šos sīkos kvankšķus vnk pasūtīt.

 • -1
  Gunārs Pētersons 24.04.2019, 22:19:40

  Kvankšķi, vaukšķēšana.. Vai vai vai. Tu nu gan esi augstās domās par mūsu zemi. Zin kā - sēdi mājās pazemigi noliecis galvu un priecajies par Pūķinu. Te nu ir Tava lojalitāte, Kurzemniek. Atklāji visas savas kārtis kā uz delnas. Pat ātrāk nekā cerēju. Tagad gan man vairāk neko no Tevis nevajag un beidzot varu mierīgi beigt šo bezjēdzīgo diskusiju. A tu tik kvankšķi un vaukšķi, Kangar!

 • -3
  Kurzemnieks 24.04.2019, 22:48:06

  Kangars - tas būtu līvu vadonis Kaupo?
  Pateicos par komplimentu.
  Viens no sakarīgi domājošiem senlatviešu vadoņiem.

  Esmu lojāls Latvijai,
  nevis muļķīgai šī brīža mainstrīma propagandai.

  Un kas tā tev par slimīgu putinofobiju?
  Smadzenes televizors attiecīgi iepravījis?)
  Cits fano par Trampu, cits jūsmo par K.Ulmani, bet es par Putinu pat nesajūsminos.
  Vnk simpatizēju un respektēju.
  Brīžam viņš pat par daudz piekāpīgs un par maz stingrs.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: