No 16. līdz 21. aprīlim Ventspils novadā notiks militārās mācības “Draco Radar”, kuru laikā Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri trenēsies un pilnveidos kopējo sadarbību un savietojamību.

Mācību ietvaros 18. aprīlī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un sabiedroto karavīri 4. vidusskolā sniegs lekciju “Kas ir NATO, kādi ir NATO uzdevumi un sabiedroto spēku loma Latvijā”. Lekcijas mērķauditorija ir vidusskolas skolēni, kā arī Ventspils rajona jaunsargi.

Tāpat 18. aprīlī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. nodrošinājuma bataljona zemessargi un sabiedroto karavīri sniegs atbalstu Kuldīgas novada Pelču speciālajai internātpamatskolai, kurā mācās un skolas laikā arī dzīvo bērni ar īpašām vajadzībām. Karavīri un zemessargi sagatavos malku ziemai, stādīs kokus un piedalīsies apkārtnes sakārtošanā un labiekārtošanā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību.

Militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumiem.

Bruņotie spēki atgādina, ka militārajās mācībās ārpus poligona tiek izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi. Tie rada troksni, bet neapdraud veselību un dzīvību. Tomēr arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta, nedrīkst aiztikt.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -13
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Kas ir NATO, kādi ir NATO uzdevumi un sabiedroto spēku loma Latvijā?
  ----
  Elementāri. Var atbildēt vienā teikumā.
  Caur Nato konkrēta aizokeāna lielvalsts iegūst sev paklausīgus vasaļus Eiropā priekš ģeopolitiskām spēlēm ar kādu austrumu kaimiņu lielvalsti.

 • -3
  Apses mietu Kurzemniekam Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Labi jau būtu,ja varētu iztikt bez Ziemeļatlantijas bloka,bet nevar, dēļ tā paša austrumu kaimiņa.Kad Krievija sabruks no iekšienes,pārējā pasaule atviegloti uzelpos.

 • -13
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Kad Nato aizies pa pieskari, tad beidzot Latvija varēs veidot normālas un savstarpēji izdevīgas attiecības ar Krieviju.
  Līdz tam letiņu smadzenes kompostrēs ar svešu interešu - Nato propagandu līdz prāta aptumsumam.

 • -1
  Gunārs Pētersons Pirms 1 dienas, 6 stundām

  Un Te kārtējo reizi parādās Kurzemnieka (kremļa troļļa) daba. Komentē daudz un tendenciozi ar noslieci par labu austrumiem. Tipisks fake viedokļa ģenerators.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: