Ugāles pagastā Rūpnīcas ielā ir astoņi piecstāvu dzīvojamie nami. Viens no tiem jau kopš 2002. gada nav piemērots ekspluatēšanai, tādēļ Ventspils novada pašvaldībā pieņemts lēmums māju Rūpnīcas ielā 7 nojaukt.

Piecu stāvu celtne ir būvēta 1976. gadā, tās kopējā platība ir 709,9 m2. Pēc gāzes eksplozijas 2002. gadā iedzīvotāji no ēkas aizgāja, jo dzīvošana tajā kļuva bīstama.

Iepirkuma procedūrā noskaidrots, ka minēto ēku demontēs SIA "Santa-Alianse", darbu izmaksas ir 140 004,11 eiro, būvuzraudzību veiks SIA "SNB projekti", darījuma summa ir 6558,20 eiro, bet autoruzraudzība uzticēta SIA "TelPro" speciālistiem, pārskaitot uzņēmumam 907,50 eiro. Darbus plānots paveikt līdz jūlijam. Pēc ēkas nojaukšanas būs sakopta teritorija 5223 m2 platībā, piedāvājot iedzīvotajiem drošu un sakārtotu vidi.

"Jāsaka paldies ugālniekiem, kuri iedzīvotāju sapulcēs vairākkārt izteica ierosinājumu demontēt māju Rūpnīcas ielā 7. Mazākas ēkas esam nojaukuši, izmantojot pašvaldības finansējumu," norāda Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

Demontāžas darbus varēs paveikt, pateicoties Ventspils novada pašvaldības dalībai Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmā, iegūstot Eiropas Savienības finansējumu, jo Eiropas Savienība atbalsta degradēto teritoriju sakārtošanu. Ventspils novada pašvaldība jau sen plānoja Ugālē nojaukt cilvēku drošībai bīstamo celtni, bet nebija līdzekļu šī mērķa īstenošanai. Iesaistīšanās projektā "Life in clean environment – a better future! Clean brownfields" pašvaldībai atļaus īstenot iecerētos darbus.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  qwerty 31.01.2019, 11:01:28

  Pareizi būtu nevis vienkārši nojaukt , bet radīt pievienoto vērtību, proti , demontēt māju un no tās paneļiem izveidot kāda laukuma vai ceļa pamatni.

 • -1
  Boobs777 31.01.2019, 12:52:02

  Ha nu jau 2 gadu 7 māju jauc nost, un kur tad liks musarņikus? Vasara nav iespējams atvērt logus 3 un 4 māja jo smird pēc atkritumiem. Labāk stadionu būtu Ugāle atjaunojuši stadions ir ka purvs. Ņemot vērā citus blakus pagastus Usma ir labs laukums pie ezera sportot pastaigu taka top. Blāzma ir manēža stadions normāls, Pope sport laukums ar bērna laukumu. Kas ir Ugāle ?! Mitrs purvains stadions ar vecu gumiju pārklāts kultūras nams ir ciet. Kam tad ir vajadzīga Helēna par priekšsēdētāju sēž pagasta pat savu dirsu nepakustin lai vismaz kautko Ugāle izdarīt nu ja tirgū uzcēla bajgo nu ir ir varone labāk par bērniem būtu domājusi bērna laukumu paplašināt trenažieris salikt stadionu vajag. Drīz visu padirsis kultūras nams jau ciet kas nākamais.?

 • -2
  Pink 01.02.2019, 08:31:51

  Jūsu sašutums ir pilnīgi saprotams, un es piekrītu, ka vajag darīt vairāk kā tikai jaukt nost un pamest. Bet to Jūsu savārstījumu bija ĻOTI grūti lasīt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: